Форум позитивних змін: презентації та дискусії

Форум позитивних змін у Китайгороді, Дніпропетровщина.

День третій. Презентації та дискусії. Дивитись: День перший. День другий.

Віталій Моргун, Олександр Мітьков «Форум-театр». Бомба! Просто, всюдиядно, бюджетно. Як казав Лев Абрамов, такі приклади підходять під визначення «Кращі практики» і саме через вищеперераховані критерії.

Ох вже й випала мені роль. Агресор у театрі. Довелося викладатися на повну, щоб краще зрозуміти ефект від такого інструменту роботи як «форум-театр». Якщо хто знімав відео, а камер я бачив із десяток, то, думається, і сам на себе із задоволенням подивлюсь. Дуже сподобався цей підхід до вирішення конфліктної ситуації через рольову гру. Знову “браво” хлопцям-модераторам.forum_17 forum_20

Ірина Сумщенко «Сільський туризм як запорука стабільного розвитку сільських територій». Прекрасна презентація. Причому плюс ще й у тому, що в ній враховані й інтереси громади, і бізнес-інтереси самих підприємців або господарів селянських господарств. Як поділилась із нами сама п.Ірина, її здобутки дуже зацікавили органи влади сусідньої Росії, і тому й грамоти, і перші відзнаки за розвиток цієї теми вона отримала у Бєлгородській області РФ. У нас, за даними відділу культури і туризму, агросадиб вже трохи є, людей готових приймати в селах теж, природа, клімат, але далі маркетингу явно бракує. Для просування цих послуг.

Підведення підсумків. Не можу не відмітити дві дуже оригінальні речі. Перша – це спільне приготування пиріжків із капустою (стригли капусту) та запуск повітряних кульок із власними бажаннями й культурну дуже співочу програму протягом усіх днів. Поруч були і співачка із Москви і артист із Дніпропетровська, а серед учасників і справжня модель Sv.Reis, яка окрім того, що неодноразово приймала участь на тижнях моди в Азії та Європі є волонтером НГО і опікуном неповнолітньої. Світланко, теж браво за людяне сприйняття світу і себе у ньому. Могла ж ходити задерши носа :) Див.фото нижче.

forum_23 forum_24 forum_25

Від’їзд. Китайгорода нам з друзями виявилось замало, і час до потягу дозволив трохи розгледіти батьківщину Л.Брежнєва місто Дніпродзержинськ. Що кинулося в очі. Що Радянський Союз тут у зовнішніх атрибутах живе й досі. Від газет, назв вулиць до архітектури. На залізничному вокзалі перше, що ви побачите, окрім звичної реклами житла й таксі, – це великі банери двох фірм, що пропонують працевлаштування …за кордоном. З роботою, кажуть, тут великі проблеми так само як із забрудненням повітря. Побачив дамбу на Дніпрі, відому статую Прометея, схил, де відбулася жахлива трагедія з трамваєм, який втратив гальма, нові сучасні торгові центри, міську раду, яка за розмірами більша ніж у Рівному. За словами співрозмовників, у Дніпродзержинську проживає близько 250 тис.жителів.forum_26

oglad presy (10)

Потяг, квитки на який останнім часом вдається брати не так як мало б бути. Мало б бути: «Вибрав шлях-підібрав потяги-замовив-оплатив і все в одному місці, ідеально через інтернет», є: «А як добратись можна, бо знов якийсь поїзд або відмінили, або графік руху змінили, а чи є на нього квиточок, а чого я маю щодня ходити питати чи не відкрився продаж на потяг, чому потрібно брати з кінцевої  станції, а сідати з іншої…» “хюндайське” покращення до укрзалізниці дібралося в повній мірі, як подейкують самі залізничники, такий безлад влаштовують для того, щоб збанкрутити залізницю: приватизувати й запустити все по-іншому, але …вже через іншу кишеню, та це вже інша історія. Хоча час, який провів в залі очікувань Дніпродзержинська, дозволяє мені сказати, що квиткові касири є дуже класні. І розповідають все, і радять, і кошти як зекономити пропонують. Так що й остання крапка третього дня виявилася позитивною.

Микола Орлов, Дніпропетровськ-Китайгород-Дніпродзержинськreys_7

reys_1

reys_8 reys_3 reys_4 reys_6

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети