Форум позитивних змін: майстер-класи для НГО
Форум позитивних змін у Китайгороді Дніпропетровська область.
День другий. Початок тут.
Майстер-класи, презентації, дискусії.
Віталій Моргун, Олександр Мітьков «Мультмайданчик позитивних змін-анімація». Учасники, які залишилися на цьому майстер-класі, переконались у трьох речах:
- Доповідачі-прекрасні оратори
- Анімація – чудовий позитивний інструмент роботи в громаді з будь-якою аудиторією
- Продемонстровані зняті дітьми мультики – це по силу кожному соціальному аніматору у своїй громаді
Не відкладаючи справу в глибоку скриню, скористався можливістю й записав усі необхідні електронні інструменти для роботи над анімацією, а школярів молодших класів однієї із шкіл Здолбунова вже попросив готувати майбутніх мультяшних героїв. Сподіваюсь, у нас все вийде і перший здолбунівський мультик незабаром побачать читачі та глядачі нашого порталу «Здолбунів CITY».
Лариса Білоцерковська «Інновації бібліотечно-інформаційного центру «Слово» на допомогу розвитку туризму на Нікопольщині”. Пішов на цей майстер-клас спеціально, тому що перед від’їздом на Дніпропетровщину в мене була зустріч із головою Здолбунівської районної адміністрації Віталієм Шулем, де ми обговорили декілька питань, одне з яких стосувалось туризму та рекреації як напрямку, в якому й районна влада, і наша НГО могли б докласти зусиль, щоб запропонувати цікавий проект, який може мати перспективи підтримки й від бюджетів вищих рівнів та донорів, інвесторів.
Мабуть, я таки буду суб’єктивним, але й у цьому випадку, як і всіх попередніх, де я мав справу із бібліотечними проектами, не можуть мене переконати бібліотекарі (чи я сам себе) у тому, що вони це роблять для користі громади, а не тому, що 8 годин робочого часу щось потрібно робити в бібліотеці. Хоча роботи по відновленню забутих чи невідомих сторінок Нікополя, безумовно, мають сприяти розвитку туризму в цьому краї.
На всіх майстер-класах, які йшли паралельно, побувати змоги не було, тому описую ті, на яких був.
Тетяна Шоколова «Олександрійський районний благодійний інформаційно-консультаційний центр: досвід соціального партнерства». Цей виступ викликав реальні дискусії, у яких прийняли участь і доповідачка, й ідейний натхненник розбудови центрів соціальної активності Лев Абрамов, я та журналіст павлоградської газети п.Ігор. А все тому, що виступ не дав відповіді на запитання, як це робити, а лише підбурив до такого запитання. Я чесно не зрозумів, хто перед нами виступав: працівник будинку культури, яка так якісно й сумлінно виконує свою роботу, чи представник благодійного ІКЦ. Чи це одне й те ж? Як віднести роль працівника служби соцзабезу, яка на моторолері об’їжджає пенсіонерів і допомагає їм оформити субсидії до соціальної активізації громади? Причому все перераховане, що робиться в цьому БК, – це дуже правильні й потрібні речі, швидше всього справа лише в подачі цієї інформації та її адресаті.
Після обіду робота в групах. Причому в цікавому форматі. Є 4 групи. Кожна група напрацьовує по темі свою частину бачення й переходить до іншого модератора з іншою темою. Таким чином групи обходять всі чотири групи-чотири теми й повертаються до своєї базової, де підводять певні підсумки із напрацьованого усіма.
А теми для групової роботи були наступні:
- Сучасні підходи в роботі з місцевими громадами, залучення людей до процесу позитивних змін
- Навчання активістів в місцевих громадах. Компетенція активістів
- Громадська журналістика-інструмент розвитку місцевих громад
- Залучення молоді до активної громадської діяльності
Всі теми для НГОшника, як-то кажуть, ням-ням, те, що треба, актуальні.
Базовою для себе обрав громадську журналістику. На форумі було два професійних журналіста, один із яких і був модератором цієї групи. У цілому групова робота пройшла злагоджено, щоправда до підсумкового спічу модератора групи громадської журналістики у мене було дуууже багато доповнень щодо того, як ГЖ не лише може, а вже Є дієвим інструментом. Я не впевнений, що більшість оцінило дієвість цього інструменту. Швидше прозвучав погляд професійного журналіста на «легку піхоту, лучників», які займаються чимось таким, що не може або не хоче робити комерційна преса. Я не погоджуюсь із таким баченням ситуації в цій частині. Думаю, буде нагода продовжити дискусію.
Вечеря. Відбій після такого напруженого дискусійного дня раннім не вийшов. Конкурс шашликів і гарних історій. Суперська музична програма.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.