Фелікс підкорює нові вершини

Приклад здолбунівського дизайнера Фелікса Родіонова – доказ того, що людина може будь-де здобути собі ім’я, визнання й досягти надзвичайних успіхів (творчих – прим. ЗС), причому навіть не маючи диплому про вищу освіту. Для цього необхідний талант і неабияка наполегливість. І хоча Фелікс ще не може бути дизайнером «від кутюр», бо не живе в Парижі, проте йому це не завадило стати брендовим майстром із пошиття шкіряного та хутряного одягу. Місцеві жителі майстерню Фелікса Родіонова у Здолбунові знають дуже добре. Ззовні це звичайний фінський будиночок. Проте, зайшовши до нього, одразу стає зрозуміло, що тут працює творча людина.

– Народився в Карелії, а коли мені було два роки, батьки переїхали у Здолбунів. Мені захотілося шити ще у 9 класі, хоча в роду шевців не було, але були художники, архітектори. Ще у школі перешивав собі батьківські штани: робив кишені, пришивав якісь ґудзики, так само шив сорочки. На дискотеці зразу й не вірили, що сам це роблю, казав, що знайомий. Та коли інші захотіли познайомитися із цим кравцем, довелося зізнатися, що сам шию. Батьки не дуже підтримували моє захоплення, а тому віддали на навчання в ательє у Здолбунові до хорошого майстра Леоніда Адамчука. Думали, що, може, це мій якийсь черговий «бзик». Шиття дуже «зачепило», і через півроку мене уже всі тут знали. Відслуживши, знову прийшов на роботу в ательє. Так що жодного навчального закладу не закінчував, як кажуть, самоучка.

За словами Фелікса, шкіру відчув і полюбив відтоді, як у кінці 90-х років шив своїй сестрі пальто, де використав цей матеріал на оздоблення коміра. Спочатку шив зі шкіри львівського виробництва. Зараз здолбунівський дизайнер працює лише з італійською й іспанською. Фурнітура  італійська та швейцарська.

Коли Фелікс Родіонов відчув, що його речі вже чогось варті, вирішив «вийти в люди». І в жовтні 2006 року подав документи на престижний проект Ukrainian Fashion Week (Український Тиждень Моди). Спочатку потрапив на Trade Mark Defile, на якому свій одяг представляють відомі торгові марки, а наступного року – вже й на Тиждень Моди, представивши більше 30 речей. Тут його одразу помітили. 2007 року здолбунівський дизайнер взяв участь аж у трьох модних показах, увійшовши до головної сітки українських дизайнерів. А колекція «Звіробій» стала найяскравішою, її відзначила навіть північноамериканська компанія NAFA Northen, яка продає найдорожче хутро. Гала-шоу їхнього одягу представляють лише найвідоміші світові модельєри. Ця компанія вже двічі запрошувала здолбунівського майстра в Канаду на навчання.

– Семінари компанії NAFA дуже сильні, – розповідає Фелікс. – Заняття проводять майстри вищого класу, як-от професор з Лондонського королівського коледжу Васіліс Кардасіс, найвідоміший у світі хутровик Лоренцо Скарпі (його дідусь шив для Валентино). На цих семінарах відкрив багато секретів у роботі з хутром. Це справді школа вищого пілотажу. Звичайний учень там нічого не зрозуміє, треба вже попрацювати з хутром, щоб в’їхати у ті всі «штучки-дрючки». Коли NAFA проводила покази в Україні, то разом з провідними дизайнерами одягу, такими як Ферре, Унгаро, які працюють з їхнім хутром (всього двадцять світових компаній), вперше запросили виступити й мене – єдиного представника з України. Ще в Канаді лондонський професор Кардасіс відзначив, що тепер таких майстрів, які б вміли все, уже й немає. Практикується вузька спеціалізація. Я можу намалювати лекало, викроїти, пошити, оздобити. В лютому буде модний показ у Каліфорнії, куди теж запрошений. Треба готувати нову колекцію.

Речі Фелікса Родіонова надзвичайно стильні, гарні, оригінальні – такі на ринку не купиш. Що стосується роботи у Здолбунові, то український метр зі шкіряно-хутрових виробів каже, що йому тут дуже комфортно працювати, і переїжджати у Київ не хоче (хоча свої магазини-бутіки уже має і в столиці, і у Львові).

– А щоб творити, не обов’язково жити у столиці. Все залежить від внутрішнього стану людини: головне – не де живеш, а як живеш. До успіху дорога легкою не буває, треба проявити впертість і наполегливість. А ще, як заповідав Бог, треба робити усе з любов’ю, якщо робиш без любові – все даремно, – у цьому переконаний вже визнаний дизайнер.

Ольга ЖАРЧИНСЬКА, фото порталу ОГО

+



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети