Фальстарт виборчих перегонів

На початку вересня Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала в окремих населених пунктах Рівненської області випадки поширення політичної реклами потенційних кандидатів та політичних партій, що є порушенням строків ведення передвиборної агітації.

Відповідно до частини 2 статті 54 ЗУ «Про місцеві вибори» місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Відтак, жителі міста Здолбунова отримали платіжні документи на вивіз побутових відходів за серпень 2015 року, на зворотній стороні яких був зображений логотип ВО «Батьківщина» та напис «Порядок. Справедливість. Батьківщина».

А у поштових скриньках мешканців району Північний, що у Рівному потенційний кандидат у депутати Олександр Лащук розмістив друковані матеріали з ознаками політичної реклами, зокрема листівки «Розклад уроків» та «Календар на 2016 рік». На листівках містилась адреса громадської приймальні Олександра Лащука, контактний телефон.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що після офіційної реєстрації партії та кандидати-суб’єкти виборчого процесу мають здійснювати передвиборну агітацію за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється (ч.6 ст. 54 «ЗУ «Про місцеві вибори»).Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети