Євромайдан: другий шанс для громади чи п’ятий крок для президента

majdan_1

вебкамера спрямована на майдан у м.Рівне: революції не буде

9 років тому (хтось згадує цикл у 9 років, хтось 9 днів) це вже було. Майже так само, але не так. Ноги несли самі на Київ, в голові була суміш адреналіну з двох флаконів: страх і розплата за холостий постріл з одного й запах свободи з іншого. Притиснувшись з такими ж як і сам до огорожі Верховної ради, відчував, що в разі будь-якого руху: чи вперед на штурм, чи назад – твоя індивідуальність вже ні до чого. Занесуть хоч туди, хоч в зворотньому напрямку.

Стоячи і слухаючи події у ВРУ вже тоді, коли прозвучала пропозиція внести поправки до Конституції і коли на це погодився провідник свободи, якого ми ж коронували, вже тоді відчув, що в наших президентів намічається синдром «п’ятого кроку». Так з’явились помаранчеві стяги, які у багатьох закінчились помаранчевими щоками від сорому за ці 9 років.

sam ist

 

Був ще Податковий майдан. Але там все вирішувала гривня й торги між коронованими та тими, хто заробляє на їх царювання. Досягли компромісу – розійшлись. Одні за золотими унітазами, інші за новими рукавичками.

Сьогодні, кажуть, новий Майдан. Задаюсь питаннями й не знаходжу відповіді, може, ви підкажете:

  • Чому ноги не несуть на майдан і не чути запаху свободи?
  • Чому саме сьогодні захотілось в ЄС, і що заважало це робити вчора й позавчора? І якщо справа не у Президенті, а  ЄС апелює до волі народу України, то чому саме сьогодні?
  • Що особисто у мене, моєї сім’ї, мого села, району зміниться тільки від того, що ми хочемо в ЄС, чи Україна підпише якийсь папір. А хто виконувати буде написане в тому папері?
  • Як завтра після підпису паперу із ЄС у наших заводах і фабриках зміниться обладнання, навчаться люди не красти й робити якісну продукцію, яку куплять вибагливі покупці в ЄС? ЄС дасть кошти лише на державні інфраструктурні речі, а не бізнесу?
  • Чому ми взагалі звели протистояння до вибору, з ким любитись, а з ким сваритись? Шантажує Росія? Говоріть про це відкрито, панове урядники країни, і просіть світове товариство захистити. І як будете дружити із шантажистом? Навіть Білорусь у цій ситуації виглядає пристойніше своєю дивакуватою самостійністю, ніж позиція України-розкаряки, яка відверто облажалась перед усім світом через свою непослідовність і перед Росією, якій показала свою згоду бути молодшою сестричкою знизу.
  • Партійні опозиціонери. Ваша ціль – «Юлі-волю» і наступні президентські вибори? Тоді Євромайдан з вашої сторони – це теж буде не чесно, це використання майданного люду для своїх цілей і цілей одної засудженої. Хоча я проти політичних в’язнів. Я за те, що всі, хто вкрали – повинні віддати державі у п’ять раз більше і йти село піднімати, а не нову державну посаду приміряти.
  • Майданний люд. Ви, ми, я повинні бути свідомі, що це дійсно другий шанс. І глибоко сумніваюсь, що європейська тематика є головним поштовхом, щоб вийти на майдан. Звичайне власне зубожіння, безробіття, щоденна похмурість навіть у сонячний день, злочинність, безкарність, пихатість влади, власне відчуття інтелектуального приниження від керування нами інвалідами з мови, значкістами з інших держав та почесними сокамерниками штовхає на Євромайдан. І ЄС – це лише привід позбутися почесного звання жителя бананової республіки у центрі Європи.

vedmidВи скажете, а до чого тут п’ятий крок президента? А читайте нижче. Психологи вже дали відповідь на це запитання.

В одному маленькому зоопарку ведмедя довго тримали в тісній клітці так, що він міг зробити тільки чотири кроки в один бік, повернутися і зробити чотири кроки назад. Так і ходив він цілими днями по клітці туди й назад. Відвідувачі шкодували ведмедя і говорили: «Як, напевно, він був би щасливий, якби йому вдалося опинитися на волі». Час йшов, зоопарк стали ремонтувати, і всім тваринам зробили великі просторі вольєри. У них було багато зелені, а в загоні у ведмедя навіть басейн. Працівники зоопарку передчували, як зрадіє величезний звір, коли його переведуть з тісної клітки в просторий вольєр. І ось довгоочікуваний день настав.

Ведмедя перегнали в крихітну клітку для перевезення і повезли на нове місце. Навіть перебуваючи в транспортній клітці, ведмідь примудрявся робити свої обов’язкові чотири кроки вперед-назад. Нарешті його випустили в новий просторий вольєр. Ведмідь озирнувся, обережно зробив крок, другий, третій, четвертий … А потім повернувся і знову зробив чотири кроки назад. Він так і не зміг зрозуміти, що тепер прути клітки, які обмежували його свободу, існують тільки в його уяві. Але ці прути в пам’яті звіра виявилися міцнішими справжніх. Так ведмідь до цих пір і ходить у величезному вольєрі: чотири кроки туди і чотири кроки назад.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети