Енергокалькулятори – страшилки

“Наша амбітна і всеосяжна програма реформування сектору енергетики, розпочата в 2014 році, знаменує собою рішучий розрив з минулим”, – такими пафосними словами починається енергетична частина Меморандуму між Україною і МВФ, який є у розпорядженні “УП“.
Чому підняття тарифів на комунальні послуги під час фінансової кризи – це саме та реформа, яку так потребує крана?
Низькі тарифи чи тарифи, що не забезпечують собівартість послуг і покриваються за рахунок держави, яка змушена дотувати збиткові енергетичні компанії, є уособленням радянського слова “неефективність”.
Наразі тарифи на газ для населення в Україні є одними із найбільш низьких у Європі. Наприклад, у Польщі 1 тис. кубометрів імпортного газу обходиться споживачеві приблизно у $700.
В Україні – до $90.
Доведення тарифів до ринкового рівня зменшить тиск на бюджет і розміри субсидіювання та стимулюватиме споживачів до заощадження. А розумна політика підтримки малозабезпечених не призведе до соціального вибуху.

Порахувати свої НОВІ витрати на комунальні послуги можна за допомогою КАЛЬКУЛЯТОРІВ за цим посиланням.

калькулятор вода калькулятор газ калькулятор опалення калькулятор

Що далі? Тарифи зростатимуть. У 2016 році тарифи на електроенергію будуть підвищені в два етапи. На 2017 рік запланований ще один. По газу та іншим складовим ЖКГ поки що графіку на має. Проте міністр енергетики Володимир Демчишин порадив українцям вже займатися енергозбереженням – почати утеплювати стіни, поміняти котли та встановити лічильники опалення, щоб зменшити суми в платіжках. “Ми очікуємо, що підвищення тарифів призведе до того, що населення стане економити та робити усе можливе для того, щоб зменшити обсяги споживання енергоресурсів. Ми вже обговорюємо з потенційними кредиторами надання фінансової допомоги задля проведення заходів із енергозбереження. Також сподіваємося, що ця реформа призведе до модернізації ЖКГ.

Наразі вже декілька міжнародних фінансових організацій обговорюють можливість надати кредити на ці заходи, – розповів “УП” Володимир Демчишин, міністр енергетики та вугільної промисловості. – Що стосується малозабезпечених, то для них вже розроблений механізм субсидіювання. Другого березня парламент вніс зміни до бюджету, в яких сума дотацій населенню збільшена на 12,5 млрд гривень до 24,4 млрд гривень саме через різке підвищення тарифів вже в цьому році. Залишилось побачити, як субсидії будуть працювати на практиці, адже вже не раз чиновники говорили, що контроль за їх наданням буде суттєво посилений. Допомогу від держави отримуватимуть тільки тим, кому вона конче необхідна.”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети