Емоційний семінар для керівних кадрів Здолбунівської РДА

олександріяДля керівних кадрів Здолбунівської РДА був проведений дводенний семінар. У семінарі взяли участь структурні підрозділи гуманітарного, соціального напряму, а також інформаційної політики. Тому семінар, що був з елементами тренінгу провів заступник голови Здолбунівської РДА та засновник Аналітичного центру ЗЕОН Микола Орлов, який за плечима має чималий досвід проведення тренінгів та семінарів, що стосуються його сфери діяльності у якості тренера та модератора. Подібний захід був надзвичайно цінним досвідом для усіх учасників. Своєрідним першим етапом семінару була згода учасників взяти участь у ньому, адже місцем проведення семінару були не стіни приміщення в Здолбунівськів РДА, а корпус дитячого табору «Джерельце», що у селі Олександрія. Тому учасники їхали на семінар в очікування чогось нового та незвичайного.
олександрія
І вони це отримали! Семінар поділявся на п’ять блоків, першим з яких було командотворення чи team building. Учасники поділились на дві команди і, за умовами завдання, уявили, як би вони влаштували своє життя, якби потрапили на безлюдний острів. Було дуже приємно спостерігати, як руйнують бар’єри у спілкуванні, учасники відкрились та стали дійсно єдиною командою, яка готова діяти заради спільного блага.
олександрія
Наступним етапом семінару була лекція «Жорсткий менеджмент», з якої учасники взяли для себе основи ефективного керівництва. Саме ця лекція допомогла керівникам відповісти на питання: як заохочувати та підтримувати підлеглих, що краще: наказ чи прохання, як правильно їх сформулювати, щоб підлеглий розумів, що від нього вимагається, хто заслуговує похвали, а хто – ні, і т.д. На цьому закінчився перший день семінару.
олександрія
Наступний день розпочався як у дитячому таборі – о сьомій ранку і під драйвову музику. Коли учасники прокинулись та поснідали, розпочався наступний, третій, етап. Семінар розпочався з розминки творчих здібностей та креативу учасників. Цей етап є важливим для керівників та спеціалістів структурних підрозділів, оскільки творчий підхід потрібен до будь-якої діяльності, навіть рутинної. Від креативності та творчого бачення ситуації залежить ефективність роботи.
Коли учасники закінчили з творчими завданнями, їх чекав тренінг з медіаграмотності. Він поділявся на дві частини: як подавати та як сприймати інформацію. Микола Орлов розповів, як збалансовано, доступною мовою структурним підрозділам Здолбунівської РДА інформувати про свою діяльність. Другу частину тренінгу, як сприймати інформацію, провела журналіст Юлія Люкшин. Учасники працювали з текстовими матеріалами, які допомогли розібратись їм з особливостями маніпулювання свідомістю людини навіть у нейтральних, на перший погляд, текстах.
олександрія
Підсумковий етап, що стосувався проектного менеджменту, провела менеджер проектів Інституту міста Львів та член ради ЗЕОНу Анастасія Загайна. З лекції Анастасії учасники отримали цінні знання у сфері розробки проектів та співпраці з українськими та міжнародними фондами розвитку проектів.
олександрія
На закінченні семінару усі учасник поділились своїми теоретичними та практичними надбаннями, а також враженнями:
Лілія Карпенко, начальник відділу освіти Здолбунівської РДА: «Семінар був корисним, перш за все, з точки зору налагодження контактів з різними підрозділами, створення відчуття однієї команди. Було цікаво сперечатись, доводити своє бачення при розв’язанні реальної ситуації. Приємно вразила дружня атмосфера. Також учасники отримали базові знання з управління колективом, що є особливо цінним для мене як новопризначеного керівника. Сподобалась міні-лекція з формування медіаграмотності, вважаю, що вмінням критично читати та критично мислити сьогодні має володіти кожна людина, адже в потоці інформації розпізнати правду і маніпуляції досить нелегко. В цілому, два дні, проведені на семінарі, є витраченими недаремно, принесли як нові знання, так і позитивні враження”.

Елеонора Стеценко, начальник відділу культури та туризму Здолбунівської РДА:“Семінар був надзвичайно корисним, для всіх керівників підвідомчих установ відділу культури і туризму, особливо в контексті командоутворення. Це був ідеальний тімбілдінг – модель спілкування та навчання, яка відкрила для нас нові навички командної роботи, спільної відповідальності та взаємодії, підвищення рівня довіри, перехід від стану конкуренції до ефективної співпраці. Одним словом – ми відчули командний дух, отож завдяки семінару маємо мотивацію ефективніше працювати на благо нашої галузі.”

Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації: “Семінар-тренінг був організований виходячи із наступних міркувань:
1. Я не чув, щоб до цього у РДА займались внутрішньоорганізаційним підвищенням кваліфікації, мотивуючими заходами
2. За час роботи у гуманітарному напрямку накопичилось ряд питань, які був сенс розглядати саме з усіма причетними до ситуації, т.то командою
3. Коли один викопує ямку під деревце, інший ставить в лунку саджанець, а третій закопує ямку то згодом виросте ліс, а якщо здійснювати лише першу і третю операції, то здається що і роботу всі свою зробили, а результату немає, бо другий товариш захворів, а хочеться щоб робота команди була спрямована виключно на результативну роботу, а не процес.
Чи справдились очікування від нього? Безумовно і навіть перевершили! Було надзвичайно продуктивно і креативно, а значить не за горами і нові результативні дії керівників, які змогли на себе, свою роботу, своїх колег глянути по-новому”.

Організатори семінару дякують за допомогу спікерам Юлії Люкшин та Анастасії Загайній, НГО «АЦРМ «ЗЕОН», Інститут міста м.Львів, у підтримці ідеї: Володимира Ковальчука, Сергія Кондрачука, та всіх учасників заходу.

олександрія
олександріяВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети