Електронне урядування все ближче до жителів Рівненщини

krНещодавно в Україні був оголошений конкурс на право участі у проекті «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап»

Проект є продовженням проекту «Громадські інформаційні центри у Львівський області», який був успішно реалізований у 2013 році.

Основні цілі проекту:

Розповсюдження інформації про наявні послуги електронного урядування (е-урядування) національного, регіонального та місцевого рівнів серед різних груп населення в сільській місцевості та малих містах

Підготовка місцевих консультантів, здатних навчити мешканців користуватися послугами е-урядування

Розвиток мережі 20 інформаційних центрів громад на базі локальних НУО, сільських бібліотек за активної участі громад та органів місцевого самоврядування на рівні малих містечок та сіл 4-х областей України

Ключові діяльності у рамках проекту:

Відбір учасників з 4-х областей України

Навчальні семінари в Україні для відібраних учасників

3-денний візит до Польщі для ознайомлення з кращими практиками просування електронних послуг

Започаткування роботи інформаційних центрів громад

Проведення Конкурсу на підтримку мікропроектів учасників щодо обладнання інформаційних центрів громад

Всеукраїнська заключна конференція

За результатами конкурсу організатори Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji PozarządowychStowarzyszenie Centrum Współpracy Polska-Wschód, ГО „Європейський діалог” оголосили, що учасниками проекту було обрано:

 Львівська область

Довгань Катерина,
бібліотекаря бібліотеки-філії с. Підгірці Бродівської РЦБС

Горбань Надія,
провідного бібліотекаря бібліотеки-філії для дорослих м. Новояворівськ Яворівської РЦБС

Гуз Марія,
завідувача бібліотеки-філії с. Чернилява Яворівської РЦБС

Замківська Оксана,
бібліотекаря ЦРБ Золочівської РЦБС

Петрина Леся,
бібліотекаря бібліотеки-філії с. Запитів Кам’янка-Бузької РЦБС

Рівненська область

Абрамович Олена,
МГО «Смарт» м.Сарни Рівненської області.

Гаврилюк Сергій,
Дубенська районна ради Рівненської області.

Грушевський Володимир,
виконавчий комітет Кузнецовської міської ради Рівненської області.

Орлов Микола,
ММГО «Аналітичний центр розвитку міста ЗЕОН» м. Здолбунів Рівненської області

Федорчук Ірина,
Острозька центральна районна бібліотека Рівненської області.

Закарпатська область

Гаврик Ганна,
ЦБС Ужгородського району

Напуда Євгенія,
ОУНБ

Роспопа Сільвія,
Виноградівська ЦБС

Мандзинець Марина,
Ужгородська міська ЦБС

Мелінда Молнар,
бібліотека с. Нове Село Виноградівського району

Вінницька область

Мороз Людмила,
Вінницька централізована бібліотечна система, бібліотека-філія №1

Швець Віталій,
Іллінецька міська рада Вінницької області

Ніколайчук Святослав,
Громадська організація «Ініціатива»

Дробот Каріна,
Крижопільська централізована бібліотечна система

Хорошун Тетяна,
Центр надання адміністративних послуг при Барській районній державній адміністрації

Вчора, 17.06.014 відбулась перша частина проекту – тренінг для консультантів майбутніх ІЦГ, який проходив у Рівненській обласній науковій бібліотеці. У тренінгу приймало участь по 2 учасники від кожної організації, що пройшли відбір.

Тренери ознайомили присутніх із національними ресурсами надання адміністративних та не адміністративних послуг. Учасники поділились досвідом роботи яка вже проводиться у цьому напрямку у своїх районах.

Зацікавлення присутніх викликав досвід роботи ЗЕОНа та Здолбунів CITY, які презентували сучасний приклад посередництва між владою та громадою й результативність звернень до влади. Сподіваємось, що розвиток електронного урядування скоротить час на вирішення подібних питань у майбутньому. І якщо із адміністративними послугами все ще доволі складно через суцільний брак сайтів у органів влади і, найголовніше, електронного документообігу, то із неадміністративними послугами простіше. Це і квитки на транспорт, заявки на ЗНО та у дитячий садочок, придбання товарів і послуг. У цьому питанні важливо людині підказати, де і як це робити.

До речі, під час тренінгу учасники виконували практичні заняття. Так от, ЗЕОНівці підійшли до нього серйозно :) й написали листи по формам зворотнього зв’язку до сайтів центральної влади та надавачів адмінпослуг. Лист був приблизно такий «Доброго дня. Ми проходимо тренінг з електронного урядування в Рівному й відвідуємо сайти, що надають інформацію й послуги з електронного урядування. Ось пишемо вам і хочемо переконатись, яка швидкість відповіді на звернення громадянина через ваш сервіс». Відповіді, як ви зрозуміли, на момент написання цього матеріалу жодної не надійшло…

Тим не менше є життєздатні речі, які можна і треба робити через електронні форми урядування, демократії, що в принципі ЗЕОН і робить, а з допомогою проекту зможе зробити ще більше.

Великим помічником у цьому розраховуємо, що стане система бібліотек на Здолбунівщині, адже вони теж приймали участь раніше у подібному проекті, й тепер можна об’єднати зусилля. Про що є й попередня домовленість із директором бібіліотеки Інною Миронюк.

Відгук ще одного учасника тренінгу можна почитати на блозі Андрія Орлова там же більше фото.

Сам тренінг організаційно був на висоті, за що слова подяки Руслані Стасюк, виконавчому директору Волинського ресурсного центру.

Цікаве дослідження й рейтинг міст щодо адмінпослуг та електронного урядування провели колеги із Поділля. Результати можна переглянути тут.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети