Електромонтер зі Здолбунова змайстрував вітрову станцію

вітряк у Здолбунові (3)Тільки – но завершився семінар-практикум з енергозбереження, який пройшов у Здолбунові, як пролунав телефонний дзвінок:

  • Алло, я тут на даху, тільки що завершив монтувати вітрову станцію, цікаво?

Звісно, цікаво і ми поїхали дивитись що той майстер змайстрував.

Майстром виявився електромонтер з 20 – річним стажем на ПАТ «Волинь-цемент» Ігор Квачун, що мешкає на мікрорайоні цементників. Саме на даху п’ятиповерхівки, де він проживає на першому поверсі і з’явився вітряк. Запчастини на нього збирав по своїх старих запасах, Інтернету і знайомих. Найбільше витрат потягли магніти, яких прийшлось придбати 300 штук. Кріплення робив із труб, разом із батьком зробили розтяжки, щоб зменшити парусність. Енергія вітру подається на акумулятор, а далі через перетворювач на джерела споживання енергії.вітряк у Здолбунові (2)

Плани були грандіозні – отримати джерело енергії потужністю 1 кВт – розповідає Ігор, поки що триває експеримент, який має дати відповідь чи підтвердились попередні розрахунки на практиці і чи запалає “лампочка Квачуна” у вікні коли решта вікон будуть темними.

До речі у квартирі майстра вже давно стоять світлодіодні джерела світла, вимикаються прилади навіть із режиму «save energy», тому що навіть у такому стані йде витрачання електроенергії. У власному помешканні, подвір’ї, можливо простіше експериментувати ніж на багатоповерховому будинку – каже Ігор, проте сподіваюсь що нікому незручностей не створив, а досвід може бути корисний для сусідів.вітряк у Здолбунові (1)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети