Експериментатор Ігор Квачун

doslidy-kvachuna-6Продовжує дивувати своїм енергетичний неспокоєм здолбунівчанин Ігор Квачун. ЗС писало вже про його експерименти. Ось і цього разу, Ігор запросив мене подивитись у похмурий не сонячний день, як працює його система накопичення енергії через сонячні колектори, акумулятори, інвертори.

Складові системи розміщенні у трьох місцях на даху, на балконі і в самій кімнаті у тумбі під телевізором. Накопиченої енергії вистачає щоб увімкнути світло, телевізор, підзаряжати ноутбук протягом 8 годин. Але я попросив підключити максимально можливі потужності щоб оцінити, що ж ця система здатна “потягнути”.

Так засвітилося світлодіодне освітлення коридору, увімкнувся котел і підігрілася вода. Дуже, до речі, класна і проста штука, кольорова підсвітка води. Колір підсвітки змінюється разом із температурою води. Діти можуть легко запамятати при якому кольорі не варто сунути пальчики під кран. Швидко нагрівся керамічний електрообігрівач і засвітилася ще одна лампа. Як каже Ігор, це мене Сонце гріє, бо я перетворюю енергію сонця в теплову.doslidy-kvachuna-2 doslidy-kvachuna-4 doslidy-kvachuna-5 doslidy-kvachuna-3

Після демонстрації усіх можливостей, традиційно Ігор поділився планами. Все не дає йому спокою можливість не лише використовувати енергію сонця для власних потреб, а й встановлення станції, потужнішої, щоб виробляти і реалізовувати по “зеленому тарифу” її державі. Всі цифри, розрахунки і малюнки у нього вже заготовлені. Питання в початкових інвестиціях. Я розповів Ігорю про можливості “теплих кредитів”і програму районну, яка погашає частину відсотків на подібні потреби (енергозбереження).

До, речі, про досліди чи експерименти Ігоря я подавав і пропозицію до Здолбунівської міської ради. Адже є місця в місті де важко провести дротову енергію, то можна скористатися досвідом Ігоря і енергією сонця.doslidy-kvachuna-7 doslidy-kvachuna-8

Ще одна ідея – це обладнати одну із зупинок громадського транспорту сонячними колекторами, щоб і підсвічувалась у вечірню пору і зарядити телефон можна було прямо там же. Але спочатку камери відеоспостереження потрібно встановити :)

У будь-якому випадку досвід Ігоря цікавий. Так він поки аматорський і не бізнесово привабливий у тих розмірах, що є. Але він точно цікавий як напрямок в питаннях освітлення, благоустрою міста Здолбунів. Пропоную профільній комісії міської ради і відповідальним працівникам апарату ради більш детально вивчити цей досвід і подумати над його застосуванням.zupynka

П.С Першим досвід Ігоря перейняв вже сусід із третього поверху. А ще в цьому будинку створили ОСББ і відтепер всі вхідні двері нові із кодовими замками. Тому вірю що саме це ОСББ і буде першим користувачем ідей Ігоря на благо свого ж ОСББ.
doslidy-kvachuna-1

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети