Експерт ЗЕОНу: Фінляндія вразила чистотою і раціональністю

5270З 12 по 28 травня у Фінляндії в містечку (напишемо його англійською :) ) Huittinen перебувала з метою вдосконалення професійної англійської мови та ознайомлення із соціально-культурним розвитком Фінляндії експерт НГО ЗЕОН, доктор економічних наук, зав.кафедрою в НУВГП Людмила Безтелесна. Ось що вона розповіла нашому порталу:

Що вразило у Фінляндії? Перше – це чистота. Чистота, яка заохочується різними способами, в т.ч. і економічними. Наприклад, баночки чи пляшки, у яких ви купуєте напої. Їх вартість доволі суттєва. Звичайна баночка коштує 0,15 євро. У вас є вибір викинути її чи кинути до автомата, який приймає такі баночки, а вони є повсюди, і отримати чек, на якому вказана вартість тієї кількості тари, яку ви туди опустили. Тому наступного разу, коли ви приходите щось купувати у магазин, ви платите гроші+показуєте чек, і вам доплюсовують зазначені у чеку кошти до ваших грошей. Таким чином економите власні. Друге – громадський транспорт. Автобуси новенькі, чистенькі, при тому, що у місті всього населення 10 тисяч чоловік. Ходять 6068хвилина у хвилину за розкладом. Всі водії охайні, англомовні. Їх робочі місця зразкові: всі засоби зв’язку, допомоги. Безкоштовно можна отримати карту міста і пояснення усні до неї. На відміну від українських реалій купити квиточок у касі тут значно дешевше. Для порівняння: на одному із маршрутів у водія квиток коштує 22 євро і немає можливості отримати , наприклад, групову знижку, а в касі 16,5 євро. Навчання англійської відбувається по іншим методикам. Головне завдання – розговорити людину і позбавити страху говорити, навіть з помилками для початку. Думаю, що цей етап я успішно подолала.

sertificate BeztelesnaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети