. Економити енергоресурси заклади Рівненщини не вмотивовані | Здолбунів City

Економити енергоресурси заклади Рівненщини не вмотивовані

Ефективність використання енергії у громадських закладах жодним чином не впливає на їх фінансування з державного бюджету, в українському законодавстві просто відсутній відповідний механізм. Тому громадські заклади не мають жодних матеріальних стимулів дбати про енергоефективність. Необхідне запровадження жорсткого, прозорого механізму обліку енергоресурсів у бюджетних установах та врахування стану енергоспоживання при виділенні коштів таким закладам.

20.05.2014 на круглому столі у Рівненській ОДА Екоклуб презентував дослідження стану енергоспоживання бюджетними установами області. Було вивчено дані переважно по школах Рівненщини. Вартість опалення одного квадратного метру їхньої площі суттєво відрізняється. У середньому, по області ця цифра становить 75 грн./м2. Однак, для прикладу, керівництво Березнівського ліцею, сплачуючи 592 грн./м2, не обов’язково зацікавлене у економії та не має проблем з виділенням півмільйона гривень на опалення щороку. Адже за енергоносії платять з бюджету і економія цих коштів не покращить матеріальний стан ліцею.

В умовах чинного законодавства бюджетні заклади не можуть використати зекономлені у результаті енергоефективних заходів кошти на власний розсуд. Жоден з можливих показників, що характеризують ефективність використання енергії у бюджетних закладах, не використовується при прийнятті рішень про фінансування їх потреб. Повністю відсутній подібний аналіз і при виділенні коштів на капітальні ремонти та інші подібні заходи. Ці явища ведуть до неефективного використання як коштів, так і енергії.

 «Слід запровадити такий механізм прийняття рішень про виділення коштів на енергоносії та капітальні видатки, котрий би враховував існуючий стан. Адже дивно виглядає ситуація, коли опалення квадратного метра площі у різних установах відрізняється у 9 разів. А кошти на проведення ремонтів з утепленням спрямовуються установам, які на папері виглядають далеко не найгірше» – коментує ІлляЄременко, координатор ГО «Екоклуб» з питань енергозбереження. «Ми маємо велику кількість даних, знаємо приклади країн і міст, де система енергообліку успішно реалізована, і хочемо зробити свій внесок у цю справу. Сподіваємося, ми всі разом спроможемося уперше в Україні запровадити такий механізм у нашій області. Починати слід саме з прозорого чіткого обліку» – наголошує Ілля.

«Енергооблік є найважливішим показником енергоефективності, адже саме він дає можливість побачити, як використовуються енергоресурси, як на це впливають проведені заходи з енергозбереження, скільки вдалося зекономити», – впевнений заступник голови Рівненської ОДА Тарас Пустовіт. Він також зазначив, що облдержадміністрація готова до співпраці  з Екоклубом, як у плані підготовки програми моніторингу енерговитрат, так і спільному аналізі та виділенні коштів для соціальних об’єктів, рекомендованих Екоклубом, у майбутньому.

За результатами круглого столу запланована робота з підготовки пропозицій щодо підвищення ролі енергоефективності при прийнятті управлінських рішень у області. Круглий стіл було проведено Екоклубом спільно з Громадською радою при Рівненській облдержадміністрації.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Іллі Єременка,

координатора з енергозбереження ММГО «Екоклуб»

0962714773, 0634835122, illia@ecoclubrivne.org

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама