Єдиний в Україні центр духовно-морального виховання – в Острозі

У четвер, 28 березня, в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» на базі Національного університету «Острозька академія» відбулося відкриття першого регіонального центру духовно-морального виховання.

 

– Сьогодні свято у всій Україні, – каже ректор Острозької академії Ігор Пасічник. – Тому, що, на мій погляд, доки не буде виховано покоління з високим рівнем духовно-моральної культури, не буде розвиватися держава.  Приємно, що Рівненщина в авангарді цього. Саме у нас вперше облрадою було прийняте рішення про читання курсу християнської етики. Міністерство освіти  звернуло увагу на програму морально-духовного циклу, яка була розроблена в НаУ «ОА», її затвердили і рекомендували для шкіл України. Тому і назріла така необхідність створити центр для координації зусиль педагогів у цьому напрямку.

На свято для урочистого перерізання стрічки були запрошені голова постійної комісії облради з питань освіти, науки та духовності Світлана Левицька та перший заступник начальника управління освіти Рівненської облдержадміністрації Олег Пекарський.

– Стрічку  відкриття ми перерізали авансом, – сказала пані Світлана. Але обіцяю, що наші зусилля будуть направлені на те, щоб відпрацювати цей аванс, щоб сюди стелилась стежина для мешканців нашої області, для тих людей, які хочуть розвиватись духовно.

Перший заступник голови Острозької міської ради Віталій Ундір наголосив на непересічності дійства, яке відбувалось, не лише в межах Острожчини а й всієї нашої держави:

– Будь-які ідеї, які зароджуються в академії, завжди знаходять своє логічне завершення. Цей центр – ще одна ідея, яка виросла за короткий час буквально з руїн. Тут присутні представники різних областей нашої держави. Сподіваюсь, таким чином слава про нашу новостворену колиску духовно-морального виховання облетить всю Україну.

Пан Віталій також висловив сподівання, що центр буде першим, але далеко не останнім.

До центру входять школа духовного розвитку, а також гуртки різного спрямування – духовного співу, просвітницькі, екологічні, туристично-краєзнавчі, декоративно-ужиткові та образотворчого мистецтва. Їх функціонування – це можливість для всебічного розвитку гуртківців. До того ж у новоствореному закладі знайдуть для себе користь і батьки, оскільки для них діятиме лекторій. Водночас центр стане комунікативним майданчиком, де обговорюватимуть проблеми духовно-морального спрямування експерти з області та всієї держави.

 Людмила Панасюк, учасниця проекту “Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах”

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети