. Є у дороги початок, немає у дороги кінця... | Здолбунів City

Є у дороги початок, немає у дороги кінця…

Здолбунівські нові дороги. Треба радіти: у Здолбунові заасфальтували декілька вулиць. За залізничними коліями в районі  вулиць Яворницького, Ватутіна, Словацького. Асфальтували швидко. Ми були першими на вулицях, одразу після того, як туди завезли пісок, яким притрусили узбіччя дороги. Технології будівництва були традиційно здолбунівськими: грейдер, щебінь, асфальт, пісок.nova doroga_1 nova doroga_2 nova doroga_3

Ми поспілкувалися з людьми, які масово копирсалися на вулицях.

Пані Галина (всі імена змінено за бажанням людей): “Мабуть, радіти треба, що тепер замість багнюки асфальт лежить, але щось заважає радіти, як-то кажуть, на повні груди. От дивіться: вишню вивернули, піском засипали – тепер відкопуватись потрібно; просила метр з’їзду зробити до двору- не зробили: дорога стала вищою і вода вся піде до двору, тож щось чоловіку майструвати треба буде біля двору. От якби всі господарі були вдома в цей час, то, може б, разом дали раду цим дорожникам, і трохи акуратніше все вийшло би.”

Тут в розмову включається дітвора (підлітки): “Ці дядьки всі п’яні й смердючі були, сиділи у нас тут під забором і вишню нашу ногою ламали.”

До розмови долучається п.Олександр, підприємець: ” Я б їм багато що сказав, але ж спалять мені щось вдома, то не хочу я цього. Того року в мене похазяйнували в садку. Дорогу зробили – це добре, та є великі “але”. Невже не можна це все робити якось по-людськи й для людей.  А то таке враження, як на пустирі робили, де й жителів немає. Ви ж гляньте, люки всі заасфальтували!!! не кажучи вже, що ніякої дренажної системи не проклали. Тут поруч є каналізація і можна було водозливну систему зробити і вивести її туди. А з цими краями дороги що робити. Туди ж цієї ж зими зайде вода – і все. Підірве – і по дорозі. Ні бордюр, ні цементних стяжок – самим доведеться щось робити. Ех, по-нашому одне слово…”

Сусідці, якій на іншій стороні дороги засипали піском її незатійливу городину біля огорожі, говорити не хотілось, відгрібала сапою той пісок. Знайшли ми один водяний колодязь -не заасфальтували, бо, напевне, на обочині вже був. Але на нього наступи і ..будь здоров. Кришка не тримається на отворі. Причеплений пакет для сигналізування уваги –  і все.

nova doroga_4

Пані Ганна: “От і добре, що тепер є асфальт, але ж тепер машини ганяти почали по дорозі. А діти за звичкою на дорогу йдуть: тепер і на велисопеді, і на самокаті покататись можуть. Переживаю, щоб під машину не потрапили.”

При нас двічі проносились мікроавтобус і пікапчик. Швидкість візуально не перевищувала 60 км. на годину, але були небезпечні маневри об’їзду дітвори.nova doroga_5 nova doroga_6

Пані Тетяна: “Ой, ви приймаєте дорогу? Ні? Шкода, я хотіла просити, щоб ви передали дорожникам, що ми готові доплатити гроші, але щоб зробили нам з’їзди хоч по метру до будинків. Розрахуйте і скажіть нам, скільки це буде коштувати, – і ми заплатимо. Якби я знала скільки дорога займе місця, скільки треба очистити, то я б зробила, а так оце йду з роботи і бачу, що мене чекає багато справ. Відкопуватись (сміється). А те, що дочекались за 50 років дороги – то дякую.”

Ми кажемо: то не нам треба дякувати, скажіть на камеру – і всі ваше “дякую” почують. Ой ні, я не гарно дивлюсь на екрані, ви так їм передайте. Передаємо :) На виході з однієї з вулиць побачили, як господар нагріб піску так сантиметрів з 20 висоти і  по довжині всієї огорожі будинку. Питаємо, що робити з тим збирається.

– Та оце ще трохи назбираю, заллю води і буде пляж (сміється). Піску до кінця вулиці не вистачило, то все мені висипали. От і роблю пляж, а взагалі ми ж їх просили (дорожників-ЗС) зробіть одну людську справу. З’єднайте вулицю із підходом до залізничної колії. Бо там постійно вода, а тудою ми ж і дітей водимо до школи і самі ходимо. А то покинули так якось – ні заїхати, ні зійти – і кажуть, що вже не приїдуть і робити нічого не будуть. Можуть лише 4 метри шириною вулицю зробити і все. Ні до двору, ні на іншу вулицю “залазити” не мають права. Шкода, вийде дитя з дому чисте, а поки перелізе ці три метри і “путя”, то все й забрудниться. Хай би хоч щебенем засипали, якщо асфальту немає.
nova doroga_7

Пішли ми далі по сусідній вулиці Залізничній. Розговорились за новоасфальтовані вулиці й тут.

Пані Тетяна: “Добре, що сусідні вулиці зробили, та й то не до кінця. Бо Іван зробив септика, а хтось дерево посадив – і техніка навіть не доїхала до кінця вулиці, бо не було як. А нашу вулицю, мабуть, не будуть асфальтувати. У нас будинки тільки з однієї сторони, з іншої – залізниця, то міськраді краще спочатку зробити там, де люди на два боки від дороги. А що там: люди з тих вулиць задоволені тим, що мають асфальт?”

Ми кажемо, що по-різному реагують. Десь вишню зламали, десь очікують, що в двір вода піде, на що нам пані Тетяна сказала таке:

– Оті всі вишні, це ж так посадили, поки нікому не заважало, а так їх не мали б садити за своєю ділянкою. Просто люди швидко звикають загальне своїм вважати. Кинув у чистому полі кісточку, а як з неї щось виросло, то вже й своїм вважає. Якби нам тут дорогу зробили, я б сама свої вишні викорчувала б. Це ж краса тепер без болота, а у нас тут машини до переїзду напряму ганяють, і на роботу як чортяка завжди приходиш, хоч до роботи тут всього одна вулиця.

Ось такі ми зібрали враження від мешканців вулиць, які тепер мають нове асфальтоване покриття.

Тепер власні враження і думки.

плюси:

– є асфальтоване покриття

– ці дороги не в центрі міста, т.то увагу приділили й мешканцям цього мікрорайону

Не плюси :):

– закатані під асфальт люки

– заїзди і з’їзди не по-господарськи зроблені

– немає бордюр

– немає системи зливу води з дорожного покриття

– перші роботи по зняттю земляного покрову можна було зробити глибше, і тоді дорога не піднялася б на стільки, як зараз

Як би можна було зробити ці ж речі по-іншому. Порядок дій.

 1. Міський голова разом із керівником підрядної організації організовують зустріч із жителями цих вулиць. Питання, які обговорюються: що і як буде робитись, скільки це займе часу, що саме буде зроблено, чи можна при умові людського співфінансування зробити до будинків з’їзди, показують договори, в яких прописані гарантійні зобовязання щодо нової дороги, на яку йдуть народні бюджетні гроші.
 2. Мешканці вулиць отримують тиждень часу для того, щоб  пересадити вуличні насадження у свої подвір’я, підготувати територію біля будинків.
 3. Початок робіт. Відбувається у присутності представника замовника, щоб переконатись, що працівники підрядника тверезі, безпечні на транспорті для оточуючих (а не влаштують аварії з будівельним катком).
 4. Виконання робіт. Безпека робіт. Завершення робіт. Прийом комісією від замовника й підрядника із запрошенням вуличного активу до цього процесу. Тоді б можна було почути й виправити те, що можливо по гарячих слідах у прямому розумінні цього вислову.
 5. Прийом робіт, підписання актів, оплата робіт. Можна і стрічку перерізати, як дуже хочеться.

Mykola_Orlov Микола Орлов

П.С Про дороги в Америці можете почитати тут

П.П.С На місцях загального користування не садіть дерев і ходити через колії у невстановлених місцях, а тим більше водити ними дітей – НЕБЕЗПЕЧНО.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Галина

  Ще Кондрацький І.М.,вчитель фізики СШ№1,коли ставив двійку,то казав:”Та це ж з Хутора,туди навіть дороги немає!” А коли ставив п”ятірку,то гордо говорив:”Так це ж з Хутора!!!” Накінець,через 50 років, на Хуторі виклали асфальтовану дорогу-яку саме і за якими будівельними нормами на фото видно і описано.Хвилює інше: після виходу газети, серед мешканців вулиць поширилась думка про те,що ні міська рада,ні підрядна організація не збираються завершувати роботи по впорядкуванню вулиць.І винен такий собі пан Орлов Микола-написав погано,не справедливо. Я перечитала цей “наклеп”.Висновок: якби не Микола і його небайдужість до людських проблем, до проблем міста, про цю дорогу ніхто б не знав і не згадав.Тепер навпаки-роботи треба закінчувати. Проживши на Хуторі все своє життя,добре знаю його проблеми. Цією стежинкою через колію (відео) ходили наші батьки,ми,ходять наші діти та внуки і,мабуть, ходитимуть ще не одні покоління.Від Південного парку до залізничного переїзду біля зупинки М.Приходька немає жодного впорядкованого переходу. Немає іншого “зв”язку ” між містом і Хутором,с.Здовбиця.Ця проблема виникла не сьогодні, і вирішити це питання не так легко.Тому, абсолютно ,чисто людське прохання було і є- впорядкувати куток вулиць Залізнична та Словацького і стежинку до колії. Люди вірять,що ремонт вулиць буде завершено.
  P.S. Ціна суперечки-недбало виконана робота.Ми не хочемо чи не вміємо поважати людей,любити себе та цінувати свою працю….

  • Здолбунівсіті

   Наскільки ви правильно зрозуміли суть матеріалу! Дякуємо пані Галина, головне дійсно підняти і привернути увагу, щоб виконавці прислухались до побажань людей, якщо вже цього не зробили ПЕРЕД тим як починати робити дороги.

 • Гість

  Більш хазяйновиті люди платили робітникам гроші і ті тепер могли зробити підїзд у двір а хто не знав чи не міг ,то без асфальту. То є бізнес чи корупція?

  • Здолбунівсіті

   Гарне запитання. І бізнес для одних, корупція для інших і вигода для хазяйновитих! Серйозно, але для того ж і запропонували ми у статті 5 пунктів, зробивши які можна було домовитись перед асфальтуванням що і як робити. Де зїзди де заїзди, що можна зробити, а що ні, чи є можливість привезти більше асфальту і за додаткові кошти людям зїзди поробити чи ні, що б не красти з оплаченого матеріалу, який має йти виключно на вулицю. Тоді і люди час би спланували і дорожники повний обєм робіт і уявляли би і людям розповіли.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама