Дискусійний мурал з’явився у Здолбунові

Спільноти Здолбунова вже поділилися на три традиційних табори: 1 – це краса і сучасність 2- немає куди вам гроші подіти 3- мені байдуже.

Що ж собою являє ідея муралу розповідають ініціатиори проекту:

Поєднання мистецтва і цифрових технологій – це про новий мурал, що  прикрасить Здолбунів. Однією із його особливостей стане те, що він зможе… ожити.

Усе просто: кожен здолбунівчанин чи турист зможе скачати на свій телефон чи планшет додаток «AR murals», ввімкнути його, навести на digital-мурал і на ньому з’явиться анімація.

Та і сам по собі мурал є цікавим і незвичним для тих, хто звик бачити на будинках оздоблення у традиційно українських мотивах. За задумом автора муралу – луцького стрітартера Андрія Присяжнюка – ідея його полягає у відповідальному споживанні та виробництві. Ось як художник пояснює свій ескіз: “Знак безкінечності – дракон, який пожирає свій хвіст, наскільки він пожирає, настільки він і відновлюється, що і є передумовою відповідального споживання. Виробляй стільки – скільки треба тобі для життя”.

Для Андрія Присяжнюк досвід роботи з муралом саме з доповненою реальністю перший. Втім, його роботи можна побачити у багатьох містах України. Під час роботи над муралом чув від здолбунівчан різні відгуки, втім, зауважує, що з кожним днем все більше позитивних. «Місцеві люди бояться запитувати, вони стояли збоку, обговорювали це все, але одиниці вирішували запитати в мене значення цього муралу», – додає Андрій.

Здолбунів – не єдиний населений пункт, де триває нанесення digital-муралів на Рівненщини (і навіть на Волині!). Список можна продовжити, до нього увійшло ще 8 сіл та містечок Тараканів, Привільне, Клевань, Гоща, Здолбунів, Горбаків, Бистричі, Дубно та Луцьк.

Цей проєкт має назву «Перше Digital-сузір’я муралів на карті України». Його реалізовує громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та обов’язковим внескам від кожної громади, де з’явиться мурал. Організація вже створила у минулому році два мурали з доповненою реальністю у Рівному, тому має досвід у такому процесі.

Ескіз муралу у Здолбунові, як і в інших містах, теж виник невипадково. Кожна громада обирала свою тему із переліку Глобальних Цілей Сталого Розвитку країн ООН, які країни, що входять до організації, повинні впроваджувати і поширювати у себе. Серед цілей – гендерна рівність, порятунок клімату, здоровий спосіб життя тощо. Вони і лягли в основу муралів.

Здолбунів обрав за ціль впроваджувати філософію відповідального, поміркованого і гуманістичного використання ресурсів, що є на планеті. І візуальне його втілення в муралі нагадуватиме про це усім, хто проходитиме повз. Вибір теми для муралу секретарка здолбунівської міської ради Валентина Капітула пояснює так: «Біля нас недалеко сміттєзвалище, яким ми користуємося, яке періодично час-від-часу димить, і яке забруднює навколишнє середовище. В нас такий потужний гігант в будівельній галузі – цементний завод, і ми бачимо, як борються постійно на цьому підприємстві, щоб зменшити те забруднення. Через нас проходить потужна гілка залізниці. Нас з усіх сторін оточують траси. Ми живемо в доволі такій гарячій точці, де дуже багато екологічних проблем. Ми навіть у міській раді прийняли таке рішення, щоб заборонити використання пакетів одноразових… Чим швидше ми почнемо розв’язувати цю проблему, тим більше у нас шансів, що наші діти принаймні зможуть жити на чистій планеті без катаклізмів, які, ми бачимо з кожним збільшуються. Збільшуються від того, що ми нерозумно підходимо до споживання ресурсів».

Окрім цього у планах «Простору» створити 3 туристичні маршрути для велосипедистів та автомобілістів по цим муралам з урахуванням інших природніх та історичних місць Рівненщини і Волині.

Згідно плану ГО «Платформи взаємодії «Простір», проєкт має бути зреалізований до жовтня 2019 року. За реалізацією проєкту можна спостерігати у соціальних мережах «Простору» : https://www.facebook.com/groups/thestreetwalls/?epa=SEARCH_BOX
https://www.facebook.com/prostir.rivne/

Як працює додаток і як виглядає мурал з доповненою реальністю можна переглянути у відео – https://www.youtube.com/watch?v=Escf93mNMhM.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети