Диктаторська весна 2017?
Всі ми пам’ятаємо про “диктаторські закони 16 січня”, які стали основою для згортання демократії в країні та вилилися в сумні події трирічної давнини. Аналіз самих свіжих останніх подій березня 2017 року говорить про те, що дату вже скоро можна буде перемальовувати…
23 березня, голосування в парламенті за поправки до Закону про електронне декларування. Колись яскрава активістка, нині нардеп з яскравими емоціями Чорновіл, пропонує поправки щодо е-декларування громадських активістів. Перетворюючи всю ідею декларування тих, хто утримується за рахунок БЮДЖЕТНИХ коштів на інструмент впливу влади на тих, хто це моніторить, досліджує і викриває.
Ось, що з цього приводу пише УП
За” законопроект №6172, внесений президентом Петром Порошенком проголосували 268 нардепів.
Були зокрема враховані поправки депутата Тетяни Чорновол, раніше відхилені комітетом.
Водночас Чорновол відкликала внесену раніше норму про вимогу декларування доходів редакторів та засновників ЗМІ.
Заповнювати електронні декларації зобов’язали зокрема представників антикорупційних організацій.
В свою чергу голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв розкритикував кінцевий варіант документу та виступив за повторне друге читання законопроекту.
“Тими голосуваннями, які пройшли в цьому залі, пробито дірки в одному з найважливіших антикорупційних законів, який дуже підтримувала європейське співтовариство і наші друзі в США. Нагадаю, що саме це законодавство є обов’язковою умовою для скасування віз для українців до Європи”, – наголошував Соболєв.
“Я не уявляю, як цей закон зможе підписати спікер парламенту. Він суперечить собі в кожній статті.. Ми щойно проголосували поправку Чорновол про те, що люди, які вперше подають декларацію, мають це зробити в 2018 році. І потім голосуємо правку Алєксєєва, що вони мають подати декларацію до 1 травня 2017 року. Прошу відправити його на повторне друге читання“, – зазначав депутат.
Голосував ЗА і депутат від Здолбунівщини Олександр Дехтярчук. Дивна позиція. На всіх зустрічах цей депутат пробував активно себе позиціонувати як відкриту і дружню до ГО людину. Навіть на заходи, того ж Антикорупційного моніторингу приходив, виступав.
Ось як коментує голосування за ці правки один із впливових розслідувачів регіону Володимир Торбіч (4 влада):…. Наприклад, у відповідності до ініціативи депутатки Чорновол, особи, що надають антикорупційним ГО послуги харчування, прибирання офісу, або здають офіс в оренду (а також співробітники відповідних організацій) будуть зобов’язані подавати електронні декларації нарівні з держслужбовцями. Цікаво побачити хто після цього ( їм ) офіційно надаватиме послуги….. Механізм е-декларації, який був покликаний, щоб запобігати розкраданню коштів платників податків, намагаються використати проти журналістів та антикорупційних громадських організацій…..
Інший журналіст (ка) -розслідувач Ольга Ферар була в самому епіцентрі подій – на засіданні комітету, де ці поправки Комітетом ВРУ були НЕ проголосовані.
Соціальні мережі буквально захлинаються від коментування “диктаторських ініціатив” Чорновіл.
Інше повідомлення сколихнуло громадськість про обшуки в офісі відомого сервісу надання відкритих, офіційних даних про діяльність українських фірм.
Офіційною причиною проведення слідчих дій щодо керівництва онлайн-порталу YouControl, де зібрано дані про діяльність усіх українських компаній, є підозра у незаконному отриманні інформації.
Про це повідомляють адвокати YouControl.
Як то кажуть, ще один крок і закон про іноземних агентів, який ми тут так демократично висміювали, прийнятий у північного сусіда-агресора, вже наступає на п’яти тим, хто ще не втратив надію щось змінити в цій країні.
Випадків невігластва і демаршу проти громадських активістів стає щодня більше. Цьоготижневий випадок в Одесі.
Голова обласного комітету виборців України опублікував результати оцінки опитування діяльності депутатів обласної ради Одещини і взамін отримав погрози “дати правову оцінку і розібратися”. Цитуємо:
Депутатам Одесского облсовета из «ОппоБлока» и «Батькивщины» не нравится деятельность одесской региональной организации «Комитета избирателей Украины». Возмущение вызвало проведение кампании аттестации депутатов, результаты которой облКИУ обнародовал в феврале, сообщает «Избирком».
Так, на вчерашней сессии собрания депутат облсовета от «Оппозиционного блока» Александр Адзеленко (бывший тюремщик), получивший за свою работу два балла, потребовал привлечь главу областного КИУ Анатолия Бойко «к ответственности»:
«Я хотел бы поставить вопрос по гражданину Украины Бойко. Я не знаю, что это за организация по выборам. Он поставил двойку мне на телевидении, мне люди уши прожужжали: «Василич, как он мог так о вас сказать?». И за других. Давайте, пусть он выедет в районы и спросит, как я работал. Он мне двойку поставил. Это не смешно. Вы хотите, чтоб был мир. Пусть расскажет, что он для Украины сделал?.. И зовут его никак, да. Запретить ему выступать, всем редакциям сказать», — потребовал депутат.
Здається, що дата нового 16 січня вже зовсім близько, якщо цього в корні не зупинити.
П.С. А ми думали, що хочуть внести законодавчу ініціативу, щоб можна було 1% коштів з нарахованих податків направляти на підтримку громадського сектору. Адже саме цей сектор є самим інноваційними, динамічних, оперативно реагуючим на виклики, волонтерським та незахищеним. До Європи треба йти не ховаючись у панцир безглуздості…
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.