Дві біди: дУрні і дороги. Починаємо з доріг.

 

Спецвипуск .

Дві біди: дурні і дороги. Починаємо з доріг.

 

Просто таки жахливий стан здолбунівських доріг змусив активістів громадської організації ЗЕОН звернутись за досвідом колег з інших регіонів у боротьбі із таким ганебним явищем як розбиті дороги.

Черкаси. Влада міста закликала громадян надсилати фотографії ям на дорогах на електронну адресу заступника мера. Заступник мера сам наголосив журналістам, що кожен мешканець Черкас може долучитися до вирішення цієї проблеми і прискорити процес її вирішення. Для цього потрібно сфотографувати вибоїни і надіслати фото на адресу, зазначену в Інтернет-щоденнику заступника міського голови. 

Після цього уся інформація, що надійде, буде передаватися комунальним службам, які оперативно виконуватимуть ремонтні роботи за допомогою нової спеціальної машини рециклера. Також зазначимо, що у мерії вже працює оперативна група, яка відстежує появу таких ям, і коли назбирується інформація про десяток таких пошкоджень дорожнього полотна, на місце виїжджає машина і оперативно проводить ремонт.

Дніпропетровськ. Незвичний спосіб боротьби з поганими автошляхами вигадав мешканець Дніпропетровська. Втративши надію на комунальників, чоловік почав розмальовувати великі ями білою фарбою. Переконаний: попередив не один десяток аварій та заощадив автовласникам десятки тисяч гривень. За цей час Ігор окреслив понад шістдесят ковдобин у різних куточках Дніпропетровська, витративши зо два десятка балончиків білої фарби. Ігор Калашников, розфарбовує ями: “Вот краска, которой я пользуюсь. Она недорогая, но качественная импортная. Ну, для своего города я могу себе позволить хорошую краску, правильно?!” Автолюбителям такий дорожній живопис до вподоби. Адже в сутінках тільки завдяки фарбі яму й видно. Григорій, автовласник: “То, что нарисовано белой краской, это хорошо. Я понимаю, что если я на большой скорости въеду, то помну себе диск и шину”. А от комунальники романтикою не пройнялися. Все одно, кажуть у місцевому РЕУ – залатати всі дірки на дорогах нереально. Перевиховувати комунальників Ігор збирається й надалі. Незабаром розпочне підрізати дерева, що заважають дорожньому руху.

 

Для бажаючих переглянути відео, даємо посилання на сюжет програми ТСН http://tsn.ua/video/videonovini/kreativniviboyiniudnipropetrovsku.html сюжет квітень 2012-05-05

У Дніпропетровську на боротьбу з розбитими дорогами вийшли і… велосипедисти. Вони підрахували, що в місті – більше тисячі вулиць, пересуватись якими на двох колесах – вкрай небезпечно.

Щоб попередити дорожні аварії – волонтери розфарбовують вибoїни та ями зливної каналізації. Так, "яскраву ініціативу" вже оцінили і даішники, і автомобілісти. Ігор Кочет, велосипедист :
– Заваривать эти люки не имеем права, какие-то ещё сооружать конструкции тоже. А самое простое, самое доступное – разрисовать, обвести эти люки.

Розмальовані аварійні ділянки з`явились у різних кінцях міста. Їх ефективність одразу оцінили водії.

Геннадій, водій:
– Особенно ночью, когда белым разрисована, хорошо видно яму издалека и можно отреагировать вовремя.

У ДАІ з ініціативи велосипедистів теж раді. З ними навіть почали співпрацювати. Адреси розфарбованих дорожніх недоліків, стали фіксувати – тепер ці ділянки в черзі на ремонт.

Олександр Бугайов, в.о. начальника нагляду стану доріг УДАІ в Дніпропетровській області:
– Они всё записывают и предоставляют нам эту информацию. Готовим по их информации предписания на местные органы власти.

В обласних центрах як ми бачимо рух вже почався. Треба допомогти і нашому місту, нашим власникам доріг і владі знайти ті дірки, хоча б найбільші і якісно їх відремонтувати. Тож запрошуємо усіх здолбунівчан фотографувати ями, відкриті люки в двох ракурсах: крупно яму і загальний вигляд місця її рощташування, надсилати фото нам на електронну адресу zdolbunivcity@i.ua або приносити в офіс на електронних носіях. Ми будемо збирати цю інформацію і оперативно її надсилати місцевому ДАЇ, яке відповідальне за нагляд стану дорожнього покриття і обовязково про їх реакцію, прийняті міри і відремонтовані спільними зусиллями дороги проінформуємо наших читачів. Приєднуйтесь, не будьте байдужими! Ось перша порція вуличних шедеврів від нашої організації.

Активісти організації обстежили найбільш проблемні місця, т.то перехрестя і повороти, коли побачити яму важче ніж на відкритому відрізку дороги і склали Заву до ДАЇ.

 

Начальнику Здолбунівського РВ УДАЇ України в Рівненській області
вул. Пушкіна, 41 м.Здолбунів, Україна

редакція газети Здолбунів сіті

вул.Незалежності, 11 м.Здолбунів пошта zdolbunivcity@i.ua тел.097-6681470(редакційний)


ЗАЯВА

Згідно ст.2 Закону України «Про міліцію» одним з основних завдань міліції є «…забезпечення безпеки дорожнього руху…». Відповідно до Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 341 «Державтоінспекція відповідно до покладених на неї завдань…. здійснює контроль за дотриманням правил утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та правил користування ними…».

Вже тривалий час на деяких ділянках м.Здолбунова дорожне покриття має значні дефекти, ями і вибоїни, глибина яких перевищує 6 см (фотографії вибоїн надані у додатках). Згідно п.3.1.2. ДСТУ 3587–97 Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзді. Вимоги до експлуатаційного стану, «Гранична глибина окремих осідань, вибоїн не повинна перевищувати 4 см для доріг І – III категорій і груп А, Б вулиць і доріг населених пунктів; 6 см – для решти категорій і груп». Таким чином, зазначені ділянки вулиць, перехресть не відповідають правилам утримання автомобільних доріг та вулиць. Проте вже кілька місяців ремонт цих ділянок та доведення її стану до вимог діючих норм та стандартів не проводиться.

На підставі вищезазначеного та керуючись Конституцією України та Законом України «Про звернення громадян»

ПРОШУ:

1. Провести перевірку викладених у заяві фактів.
2. Виявити установу, організацію, фізичну чи юридичну особу, що відповідальна за утримання зазначених ділянок  вулиць в стані, що відповідає діючим стандартам та нормам.
3. Відповідно до своїх повноважень звернутися до встановленої установи, організації, фізичної чи юридичної особи з вимогою усунути порушень правил утримання автомобільних доріг та вулиць у терміни зазначені у ДСТУ 3587–97.
4. Виявити посадову особу відповідальну за недотримання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні зазначеної ділянки проспекту.
5. Скласти відносно цієї особи протокол про адміністративне правопорушення згідно ст. 128-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України та доправити протокол до суду.

 6. Письмово повідомити редакцію:

  • реєстраційний номер по данній справі з «Журналу реєстрацій заяв та повідомлень про правопорушення»;
  • вихідний номер припису про усунення вказаних порушень;
  • про результати розгляду даної заяви та вчинені Здолбунівським РВ УДАЇ України в Рівненській області дії на виконання цієї заяви.

    Додатки:
    1. Фотографії вибоїни та адреси ділянок пошкодженого дорожнього покриття (чотири аркуші).

 

Місце розташування ям

Вул.Д.Галицького, майже вся розрита роки 2 і не відновлене дорожне покриття, відсутні умови паркування біля ДНЗ та ЗОШ

Перехрестя вул.Незалежності та Шевченка

Вул.Ясна,6 навпроти залізничного ліцею + пошкоджені люки

Перехрестя вул.Шевченка, Шкільна, Паркова

Вул.С.Наливайка впродовж будинків 14-18

Вул.С.Наливайка впродовж будинків 14-18, придорожній відкритий люк

Перехрестя вул.Щепкіна та 8 березня

Вул.І.Гонти, 12 б

Вул.Грушевського, навпроти офісу заводу ЗЗНО

Автостанція пл.Базарна

Перехрестя вул.Фабрична, Грушевського, пошкодження дорожнього покриття+відкрита дира під бетонною плитою

 

На можливі відповіді відповідальних за таке безгосподарське утримання доріг що НЕ ВИСТАЧАЄ коштів, повідомляємо, що при затриманні грабіжника який лізе за чужим майном в магазин чи кишеню в автобусі і пояснює це тим, що в нього бракує грошей і йому треба щось їсти, то він все рівно вважається злодієм і притягується до відповідальності.

Здолбунів сіті бере під свій контроль тему доріг у місті, ми будемо допомагати міському голові обїзжати місто :) і фіксувати факти , також ми будемо фіксувати як власники доріг ліквідовують ями за порушеними нами заявами і клопотаннями. Громадськість має знати правду.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети