. Два погляди на одну децентралізацію в районі | Здолбунів City

Два погляди на одну децентралізацію в районі

Сьогодні відбулась важлива для району подія. У пробуксовуючий район, де немає жодної об’єднаної громади, приїхав десант експертів на чолі із ідеологом реформи Юрієм Ганущаком.

За наслідками цієї зустрічі висловились офіційний сайт районної ради і голова адміністрації. Пропонуємо прочитати обидва повідомлення і зрозуміти Що було, про Що говорили, До чого домовились і ХТо за децентралізацію в районі.

Офіційна інформація районної ради:

  Сьогодні, 14 грудня в районній раді відбулося засідання  координаційно-консультативної ради  з питання   «Децентралізація у Здолбунівському районі.   Об’єднання громад» під головуванням заступника голови районної ради Олександра Бухала.

В заході взяли участь незалежний експерт з питань децентралізації директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак, директор Рівненського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, експерти Рівненського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Михайло Шелеп та Василь Поліщук, голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голови територіальних громад, депутати районної ради, члени районної робочої групи з питань децентралізації.

 Основним доповідачем на сьогоднішньому засіданні  був гість із Києва, один із основоположників адміністративно-територіальної реформи в Україні, депутат Верховної Ради України шостого скликання Юрій Ганущак. Детально зупинився Юрій Іванович на темі реформи децентралізації, перспективного плану  формування територій громад,  переваг даної реформи. За словами Юрія Ганущака децентралізація дає можливість передати на місця повноваження, гроші і, звісно, відповідальність. І, об’єднуючись, громада повинна розуміти свої потреби і відповідно до цього будувати стратегію свого розвитку. Він зауважив, що  громади, які об’єдналися першими, вже сьогодні досягли значних успіхів  та можуть розраховувати на великі інвестиції.

Захід пройшов в теплій дружній атмосфері в формі діалогу. Чимало часу було присвячено відповідям на запитання присутніх. Голів територіальних громад цікавили різні питання, на які вони отримали вичерпні відповіді від експертів. Зокрема,  жвава дискусія виникла з питання фінансової спроможності майбутніх ОТГ, в якій начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Нечипорук довів до відома фінансові розрахунки по громадах.

В обговоренні також взяли участь депутати районної ради Олександр Андріюк, Леонід Власюк, Ігор Жовтанюк, Ольга Марчук.

Голови територіальних громад, які все ще роздумують, як і з ким їм об’єднатися,  почули інформацію та отримали настанови з перших вуст від реформатора,  експерта, який закликав усіх присутніх ще більше включитися у децентралізаційні процеси, адже в сьогоднішніх конкурентних умовах життя виграють лише ті, які будуть активними.

Насамкінець Олександр Бухало зазначив, що всі аспекти реформи в першу чергу мають враховувати інтереси людей та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в питаннях децентралізації.

Коментар голови РДА:

Надпотужний, дуже важливий для району захід сьогодні провела Здолбунівська районна рада!
Наш район відвідав для мене особисто найбільш визнаний експерт в питанні децентралізації, фактично автор реформи Юрій Ганущак.
Як відомо, у нас майже “на виході” утворення Здовбицької ОТГ. Ця сільська рада надіслала пропозицію до об’єднання сусідам. На сесії Уїздецької сільської ради було прийняте цілком логічне рішення опитати мешканців своїх сіл і на основі їхньої думки приймати рішення. За наявною у мене інформацією, керуючись копіями опитувальних листів, я роблю висновок, що абсолютна більшість жителів сіл Уїздецької сільської ради за об’єднання зі Здовбицею. Сподіваюсь, депутати Уїздецької сільської ради не підуть проти волі громади і приймуть відповідне рішення.
А тому мені сьогодні було вкрай важливо почути думку про спроможність Здовбицько-Уїздецької громади від Юрія Ганущака. І ця думка однозначна: ця громада зобов’язана бути! Так само, як і Мізоцька та Здолбунівська громади, де, на відміну від Здовбиці, процес йде не так активно. Думку щодо спроможності Здовбицько-Уїздецької громади сьогодні підтвердили й інші знані експерти з децентралізації, зокрема, директор Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий.
Для мене, як для голови РДА, велика честь, що наш район сьогодні відвідали такі знані гості. Мені дуже приємно, що ті зусилля РДА стосовно децентралізації, які, у межах своїх повноважень, здійснює наша команда, сьогодні підтвердили справжні спеціалісти у цій галузі. Щиро вдячний їм за це, а районній раді – за організацію заходу.
Сподіваюсь, усі причетні до утворення ОТГ на Здолбунівщині сьогодні зняли останні питання, розвіяли останні сумніви і вже наступного квітня у нас відбудуться перші вибори до ОТГ.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Alex

  Цікаво чи обговорювалося питання утворення 2 громад – Здолбунівської і Мізоцької замість 4? Навіть якщо Здовбицька громада і є спроможною (а як їй такою не бути з населенням Здовбиці в 5 тисяч), з огляду на перспективу створення Здолбунівської громади, чи варто робити так, що центр однієї громади знаходився на відстані 3 км від центру іншої? Якщо жителі Уїздців доїдуть до Здовбиці, то вони доїдуть і Здолбунова, і це при тому що маршрутки через центр Здовбиці не йдуть. Чи може шаттл запускати збираються?

  • Здолбунівсіті

   Це питання не суто математики. Там є важливі компоненти чисельність саме сільського населення, інфраструктура для надання адмінпослуг, крайні точки відстаней по радіусу громади, по термінам доїзду рятувальних служб.

   • Alex

    Це все зрозуміло. От тільки ще б “фахівці” пояснили факт створення фактично однієї громади на базі районів – Шумська громада Тернопільської області (об’єднує майже весь район), потужна Радивилівська громада – та може бути купа прикладів. От тільки чомусь Здолбунівський район (в півтора рази менший по площі за Шумський) ділять на шматочки.

    • Здолбунівсіті

     Значить там було бажання і віра в свої сили, а в нас такого немає.

     • Alex

      Погано, бо район як зараз пасе, так і далі буде пасти задніх по всіх параметрах. Але от ще в нас є фахівці по процесу децентралізації, жаль що своїм досвідом вони діляться будь-де по Україні, але тільки не в Здолбунові, де “ніхто не хоче децентралізації”

     • Здолбунівсіті

      Насильно лЮбим не будеш. Хто пасе задніх той свідомо свій вибір робить бути в лузерах, а ті хто працюють з іншими ОТГ і діляться там досвідом – працюють із лідерами, ЯКІ ХОЧУТЬ РОЗВИВАТИСЯ .

     • Alex

      ну так, так, звичайно, звичайно)))

 • Ганна

  Як на мене, то поглядів значно більше. Ось, наприклад, мій. Стільки років бала-бала про цю псевдореформу, а навіщо вся ця суєта на рівному місці так до кінця і не ясно. Хоча чому… Задурити людям голови і відволікти від більш важливого. Людям треба надійна робота, щоб прокормити і підняти діточок, без остраху дивитися у майбутнє (це я про пенсію і медицину) та багато-багато ще іншого. І в цьому переліку потреб оце скаламучування існуючих десятиліттями і налагоджених устоїв можливо і є, але десь наприкінці списку. А про ці всі об’єднання років через п’ять-більше почуємо, що, мовляв, це була помилка і все таке інше. А то надважлива подія для району – сидять, лобики нахмурили, за район переживають. Ви скільки робочих місць створили у цьому році? Ні, не Середюк і не Андріюк, а ви. За сталу платню з бюджету можна по Україні їздити і про любу беліберду солов’єм співати. Ще й пристиджувати, що в других районах робота краще ведеться. Їй-бо, за тридцять років нічого не змінилося. Сумно. Ось такий ще один погляд.

  • Здолбунівсіті

   Слава КПСС

   • Ганна

    По-перше, визнавати правою лише свою точку зору є ознакою не надто розумної людини, а, по-друге, ставити штампи набагато легше ніж думати головою, ну це, звичайно, лише за умови, що вона є. Поясніть в доступній формі кому потрібна ця “реформа”. Вимагає МВФ? То її гроші точно до людей не дійдуть, тільки коли віддавати прийдеться. Людям на селі оце, про що десять років талдичать оці папуги, точно не в першу чергу потрібно. А пісня про інвестора, який має після цього вкласти гроші в українське село – це отим дітям розкажіть, з якими пан Орлов так любить фотографуватися. Вони підростуть і теж скажуть,що їх обдурили, обдурили, між іншим, саме ваші хвалебні матеріали. Цікаво, якби цю зустріч організувала б міська рада, то, без усякого сумніву, Здолбунівсіті її б розгромила. Написали б, що недостатньо матеріалів, чи кольори на картах не ті, чи олівці не застругані по фен шую. Це так зі сторони очевидно…

    • Здолбунівсіті

     :) :) :)

 • Здолбунівчанин

  Де логіка? Районна рада щороку дає гроші з районного бюджету на зарплату та оплату комунпослуг тим сільським радам, які невзмозі себе “прокормити” навіть і пів року. З іншої сторони скасували харчування 1-4 класів, так як невистачає коштів в райбюджеті. Цікаво почути скільки таких коштів перераховано з районного бюджету сільським на ЗП та КП?
  П.С. Існують голобосих сільських рад на руку районній раді, в іншому випадку кому вона буде потрібна.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама