Два погляди на одну децентралізацію в районі

Сьогодні відбулась важлива для району подія. У пробуксовуючий район, де немає жодної об’єднаної громади, приїхав десант експертів на чолі із ідеологом реформи Юрієм Ганущаком.

За наслідками цієї зустрічі висловились офіційний сайт районної ради і голова адміністрації. Пропонуємо прочитати обидва повідомлення і зрозуміти Що було, про Що говорили, До чого домовились і ХТо за децентралізацію в районі.

Офіційна інформація районної ради:

  Сьогодні, 14 грудня в районній раді відбулося засідання  координаційно-консультативної ради  з питання   «Децентралізація у Здолбунівському районі.   Об’єднання громад» під головуванням заступника голови районної ради Олександра Бухала.

В заході взяли участь незалежний експерт з питань децентралізації директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак, директор Рівненського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, експерти Рівненського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Михайло Шелеп та Василь Поліщук, голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голови територіальних громад, депутати районної ради, члени районної робочої групи з питань децентралізації.

 Основним доповідачем на сьогоднішньому засіданні  був гість із Києва, один із основоположників адміністративно-територіальної реформи в Україні, депутат Верховної Ради України шостого скликання Юрій Ганущак. Детально зупинився Юрій Іванович на темі реформи децентралізації, перспективного плану  формування територій громад,  переваг даної реформи. За словами Юрія Ганущака децентралізація дає можливість передати на місця повноваження, гроші і, звісно, відповідальність. І, об’єднуючись, громада повинна розуміти свої потреби і відповідно до цього будувати стратегію свого розвитку. Він зауважив, що  громади, які об’єдналися першими, вже сьогодні досягли значних успіхів  та можуть розраховувати на великі інвестиції.

Захід пройшов в теплій дружній атмосфері в формі діалогу. Чимало часу було присвячено відповідям на запитання присутніх. Голів територіальних громад цікавили різні питання, на які вони отримали вичерпні відповіді від експертів. Зокрема,  жвава дискусія виникла з питання фінансової спроможності майбутніх ОТГ, в якій начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Нечипорук довів до відома фінансові розрахунки по громадах.

В обговоренні також взяли участь депутати районної ради Олександр Андріюк, Леонід Власюк, Ігор Жовтанюк, Ольга Марчук.

Голови територіальних громад, які все ще роздумують, як і з ким їм об’єднатися,  почули інформацію та отримали настанови з перших вуст від реформатора,  експерта, який закликав усіх присутніх ще більше включитися у децентралізаційні процеси, адже в сьогоднішніх конкурентних умовах життя виграють лише ті, які будуть активними.

Насамкінець Олександр Бухало зазначив, що всі аспекти реформи в першу чергу мають враховувати інтереси людей та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в питаннях децентралізації.

Коментар голови РДА:

Надпотужний, дуже важливий для району захід сьогодні провела Здолбунівська районна рада!
Наш район відвідав для мене особисто найбільш визнаний експерт в питанні децентралізації, фактично автор реформи Юрій Ганущак.
Як відомо, у нас майже “на виході” утворення Здовбицької ОТГ. Ця сільська рада надіслала пропозицію до об’єднання сусідам. На сесії Уїздецької сільської ради було прийняте цілком логічне рішення опитати мешканців своїх сіл і на основі їхньої думки приймати рішення. За наявною у мене інформацією, керуючись копіями опитувальних листів, я роблю висновок, що абсолютна більшість жителів сіл Уїздецької сільської ради за об’єднання зі Здовбицею. Сподіваюсь, депутати Уїздецької сільської ради не підуть проти волі громади і приймуть відповідне рішення.
А тому мені сьогодні було вкрай важливо почути думку про спроможність Здовбицько-Уїздецької громади від Юрія Ганущака. І ця думка однозначна: ця громада зобов’язана бути! Так само, як і Мізоцька та Здолбунівська громади, де, на відміну від Здовбиці, процес йде не так активно. Думку щодо спроможності Здовбицько-Уїздецької громади сьогодні підтвердили й інші знані експерти з децентралізації, зокрема, директор Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий.
Для мене, як для голови РДА, велика честь, що наш район сьогодні відвідали такі знані гості. Мені дуже приємно, що ті зусилля РДА стосовно децентралізації, які, у межах своїх повноважень, здійснює наша команда, сьогодні підтвердили справжні спеціалісти у цій галузі. Щиро вдячний їм за це, а районній раді – за організацію заходу.
Сподіваюсь, усі причетні до утворення ОТГ на Здолбунівщині сьогодні зняли останні питання, розвіяли останні сумніви і вже наступного квітня у нас відбудуться перші вибори до ОТГ.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети