Дубенські школярі написали листи Шевченку

27.05.2013-конкурс напиши листа тарасу27 травня у м.Дубно були підбиті підсумки та нагороджено переможців конкурсу «Напиши листа Тарасу». Організувала конкурс Дубенська міська організація Народного Руху України (цікаво якого нового чи ще старого-прим.ЗС) за сприяння народного депутата Валентина Королюка.

Про започаткування конкурсу було оголошено в день народження Кобзаря, 9 березня. Школярі, які виявили бажання взяти у ньому участь, повинні були написати лист до Шевченка.

Участь у конкурсі взяли понад шістдесят школярів з міста Дубна та Дубенського району. За результатами розгляду журі визнало найкращими шість робіт. Це – твори семикласника ЗОШ №5 м.Дубна Василя Ковальова, учениці 9-го класу Дубенської ЗОШ №5 Мирослави Артемовської, учениці 11-го класу ЗОШ №6 м.Дубна Яни Тригуб, десятикласниці Дубенської ЗОШ №1 Софії Кшивак, учениці 11-го класу ЗОШ №1 Наталії Іванової, а також студентки Мирогощанського агроколеджу Яни Мухаметзянової.

Переможці були нагороджені дипломами та цінними подарунками від народного депутата Валентина Королюка. Церемонія нагородження відбулася у Дубенській загальноосвітній школі №1. Звертаючись до присутніх, Валентин Королюк зазначив: «Тарас Григорович помер більш ніж півтора століття тому. Але конкурс «Напиши листа Тарасу» демонструє: слова Кобзаря, надзвичайно актуальні у 19 столітті, залишаються такими і нині. Ви, діти, зверталися до Тараса Шевченка як до свого сучасника. І це правильно. Бо він – справді сучасний».

На завершення заходу Дубенський хор патріотичної пісні виконав кілька пісень на слова Кобзаря, а славнозвісний «Реве та стогне Дніпр широкий» повноголосо заспівали усі присутні.

Прес-служба Народного депутата Валентина Королюка

 

Твір однієї з переможниць конкурсу – дев’ятикласниці ЗОШ №5 м.Дубно Мирослави Артемовської

 

Пишу листа я до Тараса

Свій лист я із вітання починаю,

Дня доброго бажаю усім нам.

І до Тараса погляд свій звертаю,

Складаючи маршрут своїм шляхам.

 

Про «Сон» колись писав Тарас Шевченко.

На щастя, «Сон» здійснився у житті:

Народ став вільним, і Вкраїна-ненька

Дає реально жити не у сні.

 

Садки вишневі коло хаток пишні,

Духмяний цвіт полонить навесні.

Хрущі гудуть, достигнуть вишні.

Дай, Боже, мир та спокій цій землі!

 

Не тая доля Катерин сьогодні –

Заробітчанками вони на чужині.

І їхні дітки ситі, добре вбрані,

Без пестощів матусь проводять дні…

 

Лунає дзвін Чорнобиля набатом.

Наш «мирний атом» отруїв лани.

Бракує трохи зелені Карпатам.

І забувають браття, хто вони.

 

Та ще шумить Дніпро ревінням лячним

І хвилі підіймає немалі.

Благослови, нас, Господи, завзяттям

І щастям повним нас Ти наділи!

 

Можливо, це короткий лист Тарасу,

Тарас, бувало, довшими писав.

Та лист – не думи, а для цього разу

Такі думки мені Творець послав.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети