Дубенчани значно активніше протидіють викидам із зерносушилок

лушпиння дубно
Ніж здолбунівчани, які набагато раніше піднімали і неодноразово це питання, однак жоден державний орган ні міста ні району не відреагував на проблеми кольорових викидів, шуму та іншим невідповідностям, які зафіксовані у документах СЕС.

Отже, поки здолбунівська зерносушарка почувається спокійно, то до новозбудованої у Дубенському районі вже є чимала увага і в першу чергу завдяки активній позиції громадськості.

У вівторок, 16 грудня, Громадська експертна рада разом з мешканцями Дубна провели збори у мікрорайоні цукрового заводу міста Дубна. Згуртувала громадян спроба вирішити питання щодо забруднення повітря викидами з ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім».скарга дубно

Того дня у міський будинок культури, що в мікрорайоні цукрового заводу, зійшлось більш як півсотні мешканців вулиць Сосюри, Золотаренка, Каменського та інших, прилеглих до елеваторного комплексу ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім». Людям уже поперед горла стоїть пил, і вони прийшли, щоб висловити рішучий протест проти забруднення атмосфери викидами з цього підприємства, що тривають не один рік в осінню пору, під час переробки зерна кукурудзи. Як наслідок – пил і лушпиння рожевого кольору вкриває вулиці, подвір’я, автомобілі, білизну, проникає через відчинені вікна та двері у житло. Гірше того: мешканці мікрорайонів Страклова та цукрозаводу пов’язують з викидами зернового пилу погіршення стану здоров’я.

Окремі представники громади зверталися зі скаргами до адміністрації підприємства, ставили до відома депутатів міської ради, а ті писали відповідні листи-звернення до обласної екологічної інспекції та обласної прокуратури. Проте справа з місця не зрушила.

Зважаючи на обставини, голова Громадської експертної ради Михайло Корилкевич запропонував спробувати вирішити, врешті-решт, цю серйозну проблему. На збори прийшли не лише люди, які потерпають від зернового пилу. Також було запрошено керівників «Західного торгово-промислового дому», очільників міста і району, ЗМІ. Представники влади міста перед людьми не з’явилися. Директор підприємства Володимир Фалко пояснював природу і причини аномального явища, та його запевненням щодо відсутності викидів на сьогоднішній день і технічні гарантії їх не повторення в майбутньому громада не довіряє.зерносушильня дубно

У результаті зборів було вирішено створити робочу групу з представників громадськості, елеваторного комплексу, санітарної та екологічної служб, депутатів міської ради та журналістів, яка зможе моніторити ситуацію з забрудненням атмосфери, і у випадку появи шкідливих викидів має їх документально зафіксувати та визначити ступінь негативного впливу на здоров’я людей і екологію. Збори громади також звернулися до дубенських депутатів, аби ті теж втрутилися. І вже за два дні сесія міської ради прийняла відповідне звернення до обласної санітарно-епідеміологічної служби та до Державної екологічної інспекції з вимогою відреагувати на факти забруднення атмосфери у Дубні.

Довідка

Громадська експертна рада Дубенщини (ГЕРД) є формою співпраці експертів у різних галузях суспільної діяльності, які прагнуть застосувати свої знання та досвід на благо місцевих громад. Громадська експертна рада діє на засадах українського патріотизму та державності, безумовної підтримки цілісності і соборності України, активного спротиву виявам зовнішньої агресії та сепаратизму. ГЕРД проводить публічні обговорення важливих для місцевих громад проблем, розробляє експертні висновки, пропозиції, стратегії розвитку тощо і пропонує їх для втілення органам влади й ініціативним групам громадян. Громадська експертна рада розширює межі своєї діяльності та співпрацює з громадами інших районів Рівненщини, ділячись позитивним досвідом і сприяючи реалізації корисних ідей.

 Олександр Лісовський, 

координатор Громадської експертної ради

тел. (096)948-82-75, oleksandrlisovs@gmail.comВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети