«Другий патріотичний тиждень»

тиждень1–8 листопада харцерський загін «Волинь» провів вже «Другий патріотичний тиждень». У ньому взяли участь харцери, харцерки та зухи з Рівного, Здолбунова, а також усі охочі. Про це повідомив Monitor Wolynsky

Акцію «Патріотичний тиждень» ми запозичили в наших братів-харцерів із Польщі. У чому вона полягає? Це низка подій, організованих різними інституціями з нагоди Свята Незалежності. Елементом, що об’єднує ці події, є патріотизм, а ініціативу було започатковано 2008 р. у Лодзі. Нині адресати акції – жителі населених пунктів, які підтримують ініціативу, – для них і завдяки ним Патріотичний тиждень набув свого характеру. Це спроба задовольнити очікування як молодих людей, для котрих давні форми святкувань не привабливі, так і тих, котрі ще не хочуть ці форми забувати, – тобто поєднання традицій із активною діяльністю.

Така ініціатива виникла в харцерському загоні «Волинь» у минулому році перед Днем Незалежності Польщі. «Другий патріотичний тиждень – 2015» розпочався 1 листопада в День Усіх Святих. Харцери у Здолбунові та харцери в Рівному взяли участь у богослужіннях у своїх парафіях. Згодом відвідали старі місцеві католицькі кладовища, щоб вшанувати пам’ять та запалити лампадки. У Рівному засвітили лампадки на могилі ксьондза харцмістша Маріана Лузара, покровителя харцерського загону з Рівного, а також біля пам’ятної таблиці «Рівненські харцери невідомому солдату, який загинув, захищаючи Креси. 1918–1925». У Здолбунові вшанували пам’ять солдатів, котрі загинули в польсько-більшовицькій війні, запаливши лампадки на пам’ятнику Захисникам Здолбунова. Також вогники поставили на могилах, до яких уже ніхто не приходить.
Представники загону «Волинь» взяли участь в урочистостях, які відбулися в Костюхнівці. Вони були пов’язані з велосипедною естафетою, учасники якої 5 листопада взяли з собою Вогонь Незалежності, запалений біля могил легіонерів у Польському ліску. Разом із харцерами, шкільною молоддю і прибулими гостями до Центру діалогу «Костюхнівка» ми вшанували полеглих за свободу.

6 листопада відбулася конференція «За вашу і нашу свободу. Союз Пілсудський–Петлюра», організована Культурно-освітнім центром імені Тадеуша Чацького спільно із Здолбунівською загальноосвітньою школою № 5 . Харцери довідалися багато цікавих речей про легіонерів та укладений договір. Детальніше ви можете прочитати у матеріалі ЗС “Міжнародна конференція відбулась на базі ЗОШ№5”

7 листопада на нас чекали урочистості в Луцьку з нагоди вшанування Дня Незалежності Польщі. Кілька харцерів загону «Волинь» несли почесну варту біля прапора. Вони також передали Вогонь Незалежності Генеральному консулу РП у Луцьку Беаті Бживчи.

Підбили підсумки «Другого патріотичного тижня» 8 листопада. Спочатку відбулося харцерське богослужіння за Вітчизну в Рівному, присутніми на якому були й харцери зі Здолбунова та Рівного. Згодом у парафіяльному домі пройшов концерт патріотичної пісні, на який ми запросили інші колективи. Ми приймали в гостях ансамбль «Фаустина» з Рівного та колектив «Bonum» зі Здолбунова. Подивитися на виступи своїх дітей прийшли батьки. Під час урочистостей звучали легіонерські та повстанські пісні. Згодом ми разом переглянули фільм і, підсиливши патріотично свій дух, повернулися до власних домівок.

Вікторія РадіцаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети