Довибори до обласної ради на Рівненщині виграла влада

Вибори на Рівненщині: робота – проти роз3,14здяйства (оригінальний заголовок автора на сайті-першоджерелі)

Саме цей матеріал, як підсумок до результатів виборів, нам видався найбільш глибоким і водночас зрозумілим. Автор Олексій Кривошеєв. Сайт http://vse.rv.ua : Фразу, винесену в заголовок, мені в ніч виборів, коли вже фактично були відомі імена переможців, написав мій колега. Це була відповідь на моє питання: «Яка причина того, що опозиція в західноукраїнській області програє владі у 4 з 5 округів?». Але важливіші питання: «Чи зроблять висновки, і хто нестиме за це відповідальність?».

Крики про «тотальні фальсифікації» – це не більше ніж політичні заяви. Вочевидь, були якісь порушення, використання адмінресурсу і інші виборчі «шалості». Але 21 квітня 2013 року опозиція на Рівненщині отримала гучного ляпаса. Тепер по порядку.

ОО «Батьківщина»: вибір кандидатів. На Костопільському і Гощанському округах кандидатами були виставлені люди народних депутатів від «Батьківщини» Миколи Кучерука та Юрія Вознюка. Результат: помічник нардепа Кучерука Андрій Лендел – програв регіоналу в Костополі, помічник нардепа Вознюка Роман Денисюк – програв в Гощі.

Чим керувались ті, хто приймав рішення, виставляючи по Гощанському округу рівненського молодого підприємця і політика Романа Денисюка? Чому не знайшли кандидатури в місцевих осередках опозиції? Хто прийняв це рішення? Хто нестиме за нього відповідальність?

Те саме стосується й Костопільщини, де виставили абсолютно нерозкрученого Андрія Лендела. Єдине, що на етапі передвиборчої компанії вдалося дізнатись про нього, так це те, що він працював в штабі Кучерука і зараз є його помічником. Хто приймав рішення? Хто відповідатиме за програш?

З Кузнецовськом ситуація дещо інша. Місто одного підприємства – АЕС. Тут завжди перемагав його директор. Хоча й це не може бути виправданням для політичної партії, яка позиціонується як основа опозиції.

На мою думку, за програш трьох кандидатів у трьох обласних округах мають нести відповідальність обласне керівництво партії та нардепи, які лобіювали в кандидати своїх людей.

УДАР: недотягнули. Чи не єдиний округ, де вибори були схожі на  вибори, – це Демидівщина. Тут від початку розгорнулась запекла боротьба відразу між трьома кандидатами: Володимир Вінічук – влада, Анатолій Сидорук – опозиція, Роман Яворський – просто третій. Останній грав в  опозиційну риторику і, вочевидь, відтягнув голоси від УДАРівця. Однак Сидорук програв Вінічуку близько 250 голосів, а Яворський набрав трохи більше 300. Якщо навіть всі ці голоси доплюсувати до голосів кандидата від УДАРу – то перевага була б майже примарною, в кілька голосів.

Анатолію Сидоруку не вистачило зовсім небагато. На цьому окрузі вдалось змобілізувати явку виборців у майже 60 відсотків. На фоні інших округів, де вона становила 10-30 відсотків, це неабияка активність. Але перемоги це не принесло. Частина опозиційного електорату все ж таки до дільниць не дійшла – і переміг провладний кандидат.

Голосування ногами. Влада переграла опозицію технічно. Від самого початку лунали думки про «непотрібність» цих виборів і «зайве витрачання» грошей. Тим самим збивали політичний ажіотаж. Все було чітко прораховано: скільки адмінресурсу зможуть змобілізувати і яка явка потрібна для того, щоб цей ресурс став вирішальним. Простіше кажучи: влада просто змогла довести свого виборця до дільниці, а опозиція понадіялась, що її виборець дійде сам. І це при тому, що значна частина людей просто не знали, що в неділю були вибори…

А влада і «Свобода» змогли (кожен по-своєму) змобілізувати своїх виборців і забезпечити собі потрібний результат і перемогу. Їхні команди виявились більш підготовленими, прагматичними і холоднокровними. А це дуже важливо на виборах.

На мій погляд, опозиційним політикам пора вилазити зі своїх авто, перестати «віщати» до виборців з трибун. А, що називається, йти в народ і говорити, переконувати, слухати. Вже за два роки будуть президентські вибори і, вочевидь, вони будуть набагато важчими, ніж ці довибори в облраду.

Сподіваюсь, цей програш стане для опозиції холодним душем, який розбудить від «брендової» ейфорії. Потрібно робити висновки, в тому числі й кадрові, коригувати стратегію, налагоджувати системну роботу з людьми і готуватись… Політика – це серйозно, а не той ребус, який винесений в заголовку.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети