Досвід експертів з Дубенщини у вирішенні суспільних проблем

гердВперше за роки Незалежності свій 23-й День народження Україна зустріла в умовах війни: мало не щодня гинуть її кращі сини, не можна спокійно дивитись на згарища замість жилих кварталів та шкіл у містах і селах на сході держави, сепаратисти продовжують отримувати допомогу у живій силі і військовій техніці з боку Росії… І в цей грізний час, коли над нашою рідною землею нависла небезпека загарбання території агресором, втрати Україною Незалежності, будь-яка ініціатива, добра справа, котра має за мету захист наших співвітчизників, їх об’єднання у боротьбі проти зовнішнього ворога, відстоювання інтересів громади у побудові справді демократичного суспільства, викликає лише схвалення і підтримку.

Грізний час гуртує свідомих українців навколо спільної справи – захисту рідної землі. У багатьох областях і районах   громадська ініціатива проявляється у різних сферах життя, Один з її яскравих виявів – створення громадських організацій, які, нерідко випереджаючи політиків, пропонують свої шляхи вирішення гострих проблем громади.

Одним із прикладів таких об’єднань стала Громадська експертна рада, започаткована на Дубенщині (далі – ГЕРД), яка разом з іншими громадськими організаціями міста і району долучилась до вирішення актуальних проблем місцевої громади. Важливо зауважити, що ГЕРД діє на засадах українського патріотизму та державності, безумовної підтримки цілісності і соборності України, активного спротиву виявам зовнішньої агресії та сепаратизму. Наші цінності – це свобода і демократія, збереження та примноження унікальних духовних скарбів українського народу, входження України у світову спільноту в якості рівного і повноправного члена.

ГЕРД  – це форма співпраці експертів у різних галузях суспільної діяльності, які прагнуть застосувати свої знання та досвід на благо місцевої громади. Ми регулярно проводимо соціологічні дослідження, щоб знати місцеві проблеми, публічно їх обговорюємо, розробляємо експертні висновки, пропозиції, стратегії розвитку тощо і пропонуємо їх для втілення органам влади  й ініціативним групам громадян. Діяльність ГЕРД відбувається у формі публічних заходів, громадських слухань, круглих столів та інших формах, які дозволяють експертам ґрунтовно викласти свою позицію, провести доброзичливу і неупереджену дискусію та сформулювати рекомендації з тих чи інших проблем, актуальних для місцевих громад. До складу ГЕРД увійшли авторитетні у нашому краї люди, професіонали у своїх галузях діяльності, до думки яких прислухаються, яким вірять.

ВІДЕО: Михайло Корилкевич розповідає про ГЕРД у програмі “Розмови з приводу”

Зважаючи  на ситуацію в країні, на перше засідання Громадської експертної ради Дубенщини ми винесли питання «Дубно між Майданом і виборами» А далі, спираючись на результати соціологічного дослідження, яке проводилось у місті, визначились з  проблемами, які нині найбільше хвилюють дубенчан. Лідирують у рейтингу проблем – низька якість медичного обслуговування, незадовільний стан доріг, відсутність у місті лікаря-отоларинголога та інші.

Проте на перший план нині виходить питання безпеки громади. Безпорадність, неготовність, бездіяльність, а подекуди злочинна зрада представників органів влади, силових структур призвела до того, що ми втратили частину території у вигляді Автономної республіки Крим,  а мешканці східних областей України опинились під загрозою не лише втрати матеріальних цінностей, але й здоров’я та життя.

Наскільки реально, що подібні виклики постануть перед громадою Дубна? Слід зауважити, що ймовірність такого сценарію не нульова. Чи готові міські чиновники, правоохоронці, співробітники підрозділу МНС захистити територіальну громада нашого міста ? Знайти відповіді на ці запитання ГЕРД ми спробували на черговому відкритому засіданні, у якому взяли  участь експерти з питань безпеки. Результатом обговорення важливого питання стала розробка  посібника з питань безпеки громадян під час екстремальних ситуацій. Серед міського населення розповсюджено понад 20 тисяч екземплярів пам’яток відповідного змісту.

Тема безпеки громадян підштовхнула ГЕРД до ще однією корисної справи – проведення відкритих тренінгів для населення з надання першої медичної допомоги. Волонтерами Дубенського медичного коледжу під відкритим небом у центрі міста уже проведено 6 занять, які відвідало понад 200 осіб. На цю ж тему провідний реаніматолог області, заступник головного лікаря КЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Ушкевич провів у Дубні навчально-методичний тренінг для медичних працівників.перша допомога

Достатня увага була приділена болючій темі медицини. Експерти досить детально проаналізували діяльність закладів охорони здоров’я, розробивши ґрунтовну узагальнюючу довідку про стан медицини у місті та районі. У ході вивчення проблеми до розробки дієвої моделі управління медициною на рівні міста і району були залучені фахівці фінансової аналітики і медики. За допомогою запитів та звернень, публікацій у пресі та іншими засобами громадського впливу органи місцевої влади  мотивуються до реформування  системи управління медичною сферою. Ще один підсумок цієї роботи – питання реформування медицини переведено у формат гласності і публічного обговорення.

ГЕРД не стоїть осторонь практичної допомоги бійцям, які беруть участь у військових діях на сході України. Ми організували збір коштів для допомоги українським бійцям у зоні АТО. За ці кошти придбані медикаменти, які передані у зону бойових дій.

Не без втручання Громадської експертної ради Дубенщини вирішено проблему відсутності лікаря-отоларинголога. Ще у квітні ц.р. у місті і районі не було жодного лора. Після того, як ГЕРД підняв цю проблему у пресі і звернувся  до органів влади, її оперативно вирішили. З липня  на Дубенщині працюють 3 лікаря-отоларинголога. Під контролем ГЕРД кілька місяців знаходилось питання відкриття аптеки у густозаселеному мікрорайоні цукрового заводу. Днями міська влада подбала про відкриття  тут ще однієї комунальної аптеки.

a_40a01ebeЩе один важливий напрямок діяльності ГЕРД – доброчинність. Після деякої перерви відновлено роботу відомого на Рівненщині обласного благодійного фонду «Любіть Україну», який запам’ятався своїми добрими справами протягом 2011-2012 років. Нині Фонд налагодив контакти із Тернопільським обласним відділенням Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, яке постачає з Франції та безкоштовно розвозить у медичні та соціальні заклади різні засоби та матеріали (багатофункціональні ліжка, інвалідні візки, милиці, меблі тощо). Завершились попередні перемовини з представниками ЮНЕСКО на предмет забезпечення гуманітарною допомогою закладів охорони здоров’я Дубенщинита інших районів області в т.ч і Здолбунівщини, якщо люди в цих районах долучаться до збору коштів на транспортування такого потрібного вантажу з-за кордону до наших лікарень.

З періодичністю один раз на місяць відбуваються публічні засідання ГЕРД, які присвячуються найбільш актуальним проблемам  з життя дубенської громади. Кожне із засідань знаходить своє відображення у телепередачі «Грані істини», яка виходить на місцевому телеканалі, про відкрите обговорення важливих тем широко розповідає місцева преса, група ГЕРД у Фейсбуці налічує близько 1000 осіб. Одне слово, громада довіряє ГЕРДу, з ГЕРДом рахується місцева влада. І ми небезпідставно вважаємо, що досвід цієї роботи заслуговує на увагу і застосування  в інших районах області.

  M_КорилкевичМихайло Корилкевич, голова Громадської експертної ради Дубенщини

 

 

 

 

 

на правах реклами


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети