Дострокові вибори до ВРУ 26 жовтня: які сили на Здолбунівщині у фаворі

Президент Порошенко зробив промову яку від нього чекали. Верховна рада України цього скликання відходить у історію. Рівненська інтернет-спільнота вже почала відпускати свої перші коментарі.дострокові вибори ДЮГ ПРО РОЗПУСКВиходячи із них наступним кроком Президента мало б стати голосування народу за те, що робити із розпущеними депутатами. Варіантів багато: розстріляти, четвертувати, повісити, відправити в штрафбат. Уявляєте, яка народна “любов” назбиралась за цей час до нардепів.

Я думаю, що такі думки  будуть супроводжувати і нову виборчу компанію. Але лише супроводжувати, але не бойкотувати. І ті, хто вчора і сьогодні займаються вкрай важливою справою тилової допомоги українському війську самі будуть в числі кандидатів, а ще значно більша частина в штабах нових кандидатів до ВРУ.

Взагалі тема допомоги армії буде провідною на виборах. Кандидати і партії будуть мірятись сумами наданих допомог бійцям-це плюс для війська, кількістю залучених до співпраці і списків учасників АТО. Дуже крутим буде вважатись якщо сам учасник буде в цей час на передовій. Так ефектніше виходять картинки для відео і фото, які потім перекочують на виборчу поліграфію.

Колишні регіонали будуть шукати прихистку у штабах  різних нових чи відносно нових партій. Шансів стати “своїм”, якщо риторику поміняти на “був неправий-каюсь, беру вила і вперед, нам же всім треба жити у новому спільному домі”. Така риторика і вила, якщо у кандидата є ресурс для ручки на них у стразах від Своровськи, має місце бути почутою.

Іншій проект для залишків регіоналів – це партія розвитку України та залишки тігіпковцев і їх колись Сильної України – не для Заходу України. Хіба що через півроку на місцеві вибори щось вистрелить, а нині то пуста трата коштів.

До речі у різних рейтингах, а скоріше антирейтингах у соцмережах кандидатури нардепів Сороки і Кучерука є найбільш резонансними і небажаними для подальшого політичного представництва Рівненщини у ВРУ.

Цікаво, чи ухвалять у другому читанні ЗУ Про очищення влади. Цей люстраційний закон може суттєво скоротити список бажаючих стати вчергове нардепами.

Здолбунівщина. Депутат Валентин Королюк, як на мене точно не заслуговує на ті коментарі і пропозиції які висловлюються огульно до всієї ВРУ. Своєї законотворчої місії може і не виконав сповна проте і не пропадав і від допомоги в т.ч госпіталям, військовим не відмовлявся. Так що зіпсувати своє прізвище не встиг, а тому цілком можна вважати його претендентом на нових виборах по цьому ж округу. От тільки політична ситуація змінилась і бренд “Батьківщини” від якої обирався Валентин Королюк вже зовсім не той. Юлія Володимирівна на шпильках у візку багато кому підніжку своїми підборами поставила. І хоча саме всеукраїнська телевізійна картинка буде мати найбільшу вагу при визначенні виборців своїх симпатиків, але і діяльність місцевих БЮТівців теж не пройде не поміченою. Розборки при чому постійні у Рівненській обласній організації, конфронтація у Здолбунівській райраді між центрами впливу Олега Дацюка і Василя Тимощука – не сприятимуть комфортному проходженню виборчої дистанції будь-якому кандидату від “Батьківщини” в т.ч якщо це повторно буде Валентин Королюк.

УДАР і симпатики. Окрім перлів київського міського голови Віталія Кличка решта кличківців у ВРУ не зіпсувала про себе враження, але від того більш зрозумілими вони не стали. Так само як і у масштабах Рівненщини. Та і взагалі яка ідеологічна так би мовити складова цієї партії, хто такі керівники обласної організації, яких сватають – сватають на очільників Рівненщини та все ніяк не призначають. Ні губернатора ні жодного керівника РДА від цієї політсили ще не має, хоча саме через ці структури проходила переможна кампанія нинішнього Президента. Поки що дивіденди від цієї кампанії отримав лише персонально Віталій Кличко. Решта – можуть вважати себе дещо ображеними на те, що їм просто подякували.

Чи буде повторно пробувати балотуватись голова Здолбунівської райради Василь Тимощук по нашому округу до ВРУ? Сприятливе середовище для цього є: політично за міжвиборчий період він зміцнів як політик і реально є фігурою номер 1 в районі за формальними ознаками влади. У допомогу йому активне і чисельне громадське формування Здолбунівська сотня самооборони, яка вже встигла завоювати свій авторитет серед здолбунівчан. Структури УДАРУ по району слабенькі, тому розрахунок лише на особистість кандидата і його прибічників саме по лінії місцевого самоврядування. Грошей на кампанію у цього потенційного кандидата немає, немає яскравої харизми та відОмості у інших районах, що входять в округ. Чи можливий інший висуванець від УДАРУ? Цілком. Якщо партія скаже “Треба” місцеві активісти перечити не будуть, тому поява у цій іпостасі  когось із керівників обласного УДАРУ цілком можлива.

Партія Солідарність Петра Порошенка. Якщо назва партії буде такою, то є сенс когось запускати на вибори. Структури лише будуються. На щось більше ніж на просто проведення виборчої кампанії ці офіси вряд чи зараз готові. Львівсько-рівненський салат з відомих і не дуже особистостей готовий до сюрпризів і здивувати громадськість своїми кандидатами. На Здолбунівщині першу скрипку взявся грати Юрій Лиморенко – депутат райради, екс-заступник голови РДА, близька людина до діючого нардепа Валентина Королюка, успішний підприємець. Кампанію штаб під його проводом точно зможе провести, а от кандидати скоріше всього будуть “парашутисти” з обіцянками допомоги на майбутніх місцевих виборах та можливо підтримки кандидатури Юрія Лиморенка на голову РДА.

Радикальна партія Олега Ляшка. Відверта Жириновщина. Є один підвішений язик і радикальна риторика і частина населення в селах області і району, які чують і бачать себе бо точно так само на кухні спілкуються тому вони вже знайшли свого героя. Всі решта кандидатів будуть обов’язково сфотографовані із своїм лідером, обов’язково із вилами і вперед в поля-виборювати перемогу. Що будуть робити потім у залі ВРУ ці депутати, коли вже вила не потрібні будуть, а замість язика потрібно буде включати мізки? Офісу цієї партії у Здолбунові ще не було помічено, хоча деякі симпатики є в т.ч які допомагали на виборах Президента.

Партія “Громадянська позиція” Гриценка. Її теж поки не видно, хоча їх лідера чути. І слова його віють сенсом, особливо всього того що стосується ведення АТО. Є шанс, що саме ця сила буде уособлювати збір військових, які підтримуватимуть риторику обороноздатності країни. Слова правильні – дії повільні,- поки що таке враження від всього, що асоціюється із паном Гриценко.

Потенційні самовисуванці, які поки що не асоціюються із жодню політсилою: Сергій Костючко – бронзовий призер минулої кампанії, відомий бізнесмен. Залишковий рейтинг прізвища ще має, а чи має бажання повторити спробу? Михайло Корилкевич – дубенський бізнесмен, який має бізнесові інтереси і у Здолбунівському районі. Прізвище вже має відсотки симпатії, незалежно від того чи це Михайло чи його батько Данило. Досвід роботи на Здолбунівщині отримав, будучи заступником голови Здолбунівської РДА. Нічого грандіозного зробити не встиг так само як і того, що заплямувало би репутацію. Під час революції спокійно написав заяву і пішов у відставку. Має гроші і амбіції, молодий вік, активно виступає на публічних заходах, дає майстер класи з підприємництва.

Старт 45 денки оголошено. Фініш 26 жовтня 2014 року. Чи є шанс побачити зовсім інші, нові обличчя? Жодного, адже виборчий закон залишився незмінний. отже вся сила у лідера партії та особистих фінансових спроможностях кандидатів. Побачити розумних, але не багатих, відповідальних і принципових, але без налагоджених “потрібних” зв’язків у відкритих списках і обрати саме їх нам не загрожує. Прийдеться вибирати із того, що подадуть до нашого виборчого столу місцеві олігархи та телевізійні партійні обличчя.

Микола Орлов

П.С У коментарях висловили побажання оцінити шанси свободівців, литвинівців і п.Андріюка. Роблю це.

Литвинівці – напряму залежать від волі і бажання і саме головне здоров’я Якова Мельника. Його відставка із посади заступника голови райради, корупційна справа по ще одному депутату-литвинівцю Роману Дрозду значно ослабили цю фракцію у райраді. Нікого нового до литвинівців за цей час не влилось, а відповідно “стара гвардія” яка передавалась в районі із рук Степана Мички до Якова Мельника нарешті втратила статус “золотої акції”, хоча порядок і дисципліна досі на високому рівні і жодного скандалу самі на себе литвинівці ніколи не виносили нікуди, на відміну від новітніх революціонерів. Знаковою новогю особою і ймовірним кандидатом до ВРУ міг стати Володимир Ковальчук – голова рівненської федерації шахів, уродженець Здолбунівщини, проте він доволі активно мігрує між політиками і нині близький до Олега Ляшка. Свого кандидата литвинівці мати не будуть, а якщо і будуть то він навряд чи відноситиметься до фаворитів перегонів.

Свободівці – що б вони не робили, навіть толкове і цікаве на все це опоненти будуть тикати пальцями на нинішнього голову РДА Олександра Бухала і можуть говорити “Ще одного такого хочете, то голосуйте за свободівця”. Відверто провальне призначення слабкої кандидатури на голову РДА по корупційній (будь-яке призначення за домовленостями, квотами, а не здібностями людини, які не відповідають таким самим вимогам до будь-яких інших людей, що претендують на такі ж посади – це політична корупція у моєму розумінні) політичній квоті – це хрест на політичних амбіціях цієї політичної кампанії для Свободи. Результати виборів Президента теж говорять, що на полі політичних демагогів з’явились більш потужні гравці в особі Ляшка та його прибічників.

Олександр Андріюк – погодиться балотуватись до ВРУ лише за однієї умови. Якщо він буде узгодженим кандидатом від групи політичних сил , т.то не буде переходити комусь дорогу просто так, тому що йому це захотілось. Окрім цього, саме такий підхід суттєво оптимізує витрачання коштів кандидата. Суто із меркантильних міркувань, якщо п.Андріюк стане кандидатом до ВРУ і не виграє, то район втратить. Тому що ті кошти, які могли би бути потрачені на соціальні ініціативи п.Олександра підуть на невиграшну компанію і дискомфорт від їх відсутності будуть відчувати і він і його виборці в т.ч мізочани, футболісти, члени художньої самодіяльності. Кандидат достойний, але він в першу чергу бізнесмен і бізнесом своїм за непевних політичних розкладів ризикувати не буде.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети