Дорожні пригоди 3. Результати.

Нагадаємо коротко нашим читачам, що вже більше місяця триває дорожній переполох у Здолбунові, який розпочався із заяви “Здолбунів сіті” до ДАЇ 08 травня з приводу неналежного утримання доріг у місті. Свою заяву ми супроводжували фотоілюстрацією ям і адресами їх розміщення. Олії у вогонь додала і звістка про можливий приїзд на ЦШК Президента. Тут все і почалось.

Такої кількості техніки і одночасних ремонтів Здолбунів ще не бачив. Очевидці кажуть, що саме наш номер газети із фотографіями був наглядною дорожньою картою ремонтів у місті. Від Шевченка до самої Мартинівки – ремонтний бум. Склалось враження, що ремонтники не завжди могли уявити, в який спосіб їм то робити і коли. Тому робили і в сонце, і в дощ. Особливо запам’ятався епізод із ділянкою вул. Грушевського і Фабричною.

 Жителі навколишніх будинків повідомили про цікавий спосіб укладки асфальту «під дощиком в мокру яму з притрамбовуванням ногою в чоботі». Потім традиційного способу виявилось замало і пригнали техніку «що плює смолою у ямки». Ця диво-машина особливо старалась на вул. 8 Березня і Щепкіна, Мартинівки. Вищим класом водіння для мешканців цих вулиць вважалось об’їзд цієї техніки без наслідків для власного авто, а потім зо три дні встигати вивертатись від щебня, який летить з-під коліс авто, що їде попереду тебе. Але ж три дні можна потерпіти, аби ж дорога була. На Щепкіна перший варіант ямкового ремонту виявився так собі, про що ми написали на нашому порталі і протягом місяця там повторно зробили ремонт деяких ділянок навпроти автодору. Розмітку навели майже всюди на полагоджених магістралях. Коли наша редакційна група об’їхала всі вулиці, що були зазначені у нашій скарзі, то констатували: переважна частина вулиць відремонтована, залишились незачіпаними вул. Д.Галицького поперек порізана вже давно і невідновлене дорожнє покриття досі, а також вул. Гонти вждовж залізничної колії. Більшість люків, на які вказувало наше видання, теж не залишилась поза увагою. Щоправда відремонтували їх по-різному, а на деякі не вистачило чи то часу чи то бажання. Ми зробили запит у міську раду щодо виконавців та гарантійних термінів робіт і отримали таку відповідь:

– Проведено капітальний ремонт автобусних зупинок по вул. Шкільній, Парковій на суму 50,8 тис. грн, виконавець робіт МПП «МВА», роботи ще не оплачені. Гарантійний термін 3 роки.
– Капітальний ремонт вул. С. Петлюри проводило ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд». Сума 825,7 тис. грн, частково оплачена. Гарантійний термін 3 роки.
– Поточний ремонт вулиць міста та пішохідної доріжки в сквері теж виконувало  ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд». Сума угоди 577,3 тис. грн, яка оплачена частково, а гарантія на такий ремонт лише 1 рік.

Тобто прийдешня зима відремонтованим дорогам не страшна, тому що всі негаразди опісля сходу снігу – за рахунок рівненських шляховиків. Візьмемо це на озброєння і перевіримо.

Це питання було предметом депутатського обговорення під час чергової сесії Здолбунівської міської ради. Заслухали інформацію заступника міського голови і прийняли відповідне рішення, а саме:

1. Інформацію заступника міського голови Палія О. О. про стан роботи та завдання з подальшого будівництва та утримання автомобільних доріг у м. Здолбунів прийняти до відома .
2. Заступнику міського голови Палію О. О.:

2.1. Контролювати виконання проектних робіт та проведення по них державної експертизи на капітальні ремонти дорожнього покриття по вулицях згідно з планом соціально-економічного розвитку міста Здолбунів на період 2011-2015 років.

3. Завідуючій відділом комунальної служби по благоустрою міста Сироті І. Г.:

3.1. До 01.07.2012 проконтролювати виконання робіт по влаштуванню автобусних зупинок по вулицях Парковій та Шевченка.

3.2. До 01.07.2012 проконтролювати нанесення дорожньої розмітки, встановлення нових та відновлення старих дорожніх знаків по місту Здолбунів згідно з приписами Державної автомобільної інспекції.

4. Інженеру по будівництву Якубчику О. П.:
4.1. Контролювати якість та об’єми виконання робіт по капітальному ремонту дорожнього покриття вулиць міста Здолбунів.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Палія О. О.
6. Хід виконання цього рішення заслухати на сесії міської ради у грудні 2012 року.

Всі пункти, крім п.6 виглядають логічними, а який сенс контролювати те, що не буде видно під снігом у грудні – для мене це загадка.

А що ж наша заява до ДАЇ? Є відповідь, яка фактично повторює все вищевикладене. Плюс нас повідомляють про те, що ремонт вул. Гонти завершать ще влітку, а вул. Д.Галицького заплановано на 2013 рік.  Отже, ДАЇ не залишилась осторонь проблеми доріг і необхідні від неї дії виконала.

Резюмуючи. Старання НГО ЗЕОН та нашої газети були не марними, а навпаки дуже плідними. Результативніть – мірило цих дій і вона виявилась досить пристойною. Те, що зроблено, вже є в активі громади, що буде дороблено, за те теж здолбунівчани  скажуть «дякую», а що цей раз відбулось не так – потрібно наступного разу обов’язково виправити. На цьому розслідуванні ставимо крапку.

Микола Орлов

Ну і найкраще цю результативність характеризують фото До та Після вказаних подій. Фоторепортаж дивіться нижче.

вул. Наливайка зі сталевою арматурою, так було

вул. Наливайка, так стало

перехресття вул. Шевченка, Паркова, було

те ж перехрестя через 2 тижні

вул. Ясна, напроти ліцею

вул. Ясна після ремонту

вул. Щепкіна, біля автодору ДО

та ж Щепкіна після першого ремонту

вул. Щепкіна ще через тиждень

вул. Щепкіна вже із розміткою

люки на вул. Ясна

люк на вул. Шевченка

люк на вул. Наливайка

вул. Гонти обіцяють зробити влітку, чекаємо

вул. Галицького має бути поремонтована у 2013-муВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети