Додатково до субсидії малозабезпечені рівняни можуть отримувати і компенсацію

82878_topПостановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги»  запроваджується новий вид допомоги населенню – компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого  постачання гарячої води. На відміну від житлових субсидій, на отримання компенсації не впливає майновий стан сім’ї. Її отримання залежить від доходу сім’ї, якщо такий дохід нижчий за прожитковий мінімум, родина матиме право на зазначену компенсацію.

З 1 січня 2014 року встановлено прожитковий мінімум:

для дітей віком до 6 років у розмірі 1032 гривень,

для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 гривень,

для працездатних осіб – 1218 гривень,

для осіб, які втратили працездатність – 949 гривень.

Для прикладу: сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, друга – від 6 до 18 років), де заробітна плата чоловіка та дружини на місяць складає 4500 гривень, а прожитковий мінімум для сім’ї становить 4764 гривень, таким чином ця родина має право на компенсацію.

«Наприклад, сім’я в опалювальний період сплачує за газ, воду та тепло близько 300 гривень, в зв’язку з підняттям цін буде нараховано вже понад 400. Різницю цих сум держава буде компенсувати за родину. Як це відбувається? Сім’я перераховує суму, котру сплачувала до підняття тарифів на свій особовий рахунок за  комунальні послуги, відповідно держава компенсує різницю підприємству, що надає комунальні послуги, із зарахуванням її на той же особовий рахунок, – пояснив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук. – Також, згідно з цією ж постановою Кабміну компенсація та субсидії діятимуть паралельно».

Втім, що головне – для одержання компенсації сім’я має щомісячно сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, в іншому випадку – надання компенсації припиняється.

У департаменті соціального захисту населення ОДА діє гаряча телефонна лінія з питань призначення нового виду компенсації за номером – (0362) 63-36-01.

Прес-служба Рівненської ОДАВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети