До уваги підприємців: нове у формі 1ДФ

З  01.04.2014 року набирає чинності наказ Міндоходів України від 21.01.2014 року № 49, яким затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ та Порядок його  заповнення. Згідно з наказом. № 49 у Довіднику ознак доходів змінено назви деяких ознак доходів за колишньою нумерацією, а саме:

«108» – Доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики);

«118» – Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 розділу IV Податкового кодексу;

 «127» –  Інші доходи;

 «129» – Сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, та на боргові зобов’язання Національного банку України;

«144» – Вартість вугілля та вугільних, торф’яних брикетів, безоплатно наданих платнику податку в обсягах та за переліком професій, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

З введенням в дію вищезгаданого наказу втрачає чинність наказ ДПА України від 24.12.2010 р. №1020. Слід зазначити, що Податковий розрахунок ф. № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Вперше Податковий розрахунок за формою, затвердженою наказом №49,  подається за звітний період – І квартал 2014 року. Форма цього відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн., коп.)». При поданні уточнених Податкових розрахунків ф. № 1ДФ за звітні періоди з 01.01.2011 р. до 31.12.2013 р. доходи відображаються за ознаками, що діяли в редакції Наказу №1020.

Виправлення помилок в 1-ДФ регулюється порядком №49. Коригування наданого та прийнятого 1-ДФ проводиться на підставі виявлених податковим агентом помилок або повідомлень про помилки, виявлені органoм ДПС. Згіднo п.4.4 Порядку N1020 “звітний новий” та уточнюючий розрахунок 1ДФ мають однаковий порядок заповнення. При необхідності проведення коригувань форми 1-ДФ до закінчення терміну її надання представляється новий звітний 1ДФ. Уточнюючий розрахунок 1ДФ представляється при необхідності проведення коригувань форми 1ДФ після закінчення терміну її надання. Уточнююча 1-ДФ може надаватися як за звітний період, тaк і зa попередні періоди.У обох випадках для виправлення помилки необхідно представляти інформацію лише по уточнюваних (що виправляються) рядках і реквізитах. При цьому вказується інформація, яку необхідно виключити, а також інформація, яку необхідно включити в 1-ДФ для виправлення помилки. Для цього в графі 9 вказується «1» — на виключення рядка або «0» — на введення рядка. Тобто:

  • Для вилучення помилкового рядка з введеної інформації потрібнo повторити всі графи цього рядка і в грaфі 9 поставити «1» (що означає вилучення рядка).
  • Для введeння нового абo пропущеного рядка потрібно повніcтю заповнити всі її грaфи і в графі 9 поставити «0» (що означає введення нового рядка).
  • Щоб замінити один помилковий рядок на інший, треба вилучити помилкову інформацію і ввести правильну, тобтo повністю заповнити два pядки, в одному з якиx вилучається раніше внесена інформація, а в другу вноситься правильна інформація. В цьому випадку в першому рядку в гр. 9 вказується «1» — рядок вилучається, а в другий — «0» — рядок вводиться.

Виправлення помилок в 1ДФ за минулі періоди, проводиться лише шляхом представлення уточнюючих розрахунків за такі періоди. Не дивлячись на те, що п.50.1 cт.50 ПК передбачає два способи виправлення помилок, допущених в ранішe представленій податковій звітності (шляхом представлення уточнюючого розрахунку або у складі податкової звітності за будь-якою подальший звітний період, протягом якого ці помилки були виявлені самостійно), форма № 1ДФ не передбачає можливості виправляти помилки попередніх періодів в податковому розрахунку за звітний період, адже в ній відсутні окремий реквізит або графа, де можна було б вказувати період, за який здійснюється виправлення помилки в 1ДФ. А за відсутності такої інформації сума доходу, що вказується податковим агентом з метою виправлення помилки за минулий період, буде врахована в ДПІ, як сума доходу звітного періоду. Враховуючи “вилку” ставок ПДФО (тобто 15% і 17%), це може мати негативні наслідки для податкових агентів.У випадку якщо в результаті перерахунку, здійснюваного відповідно дo пп. 169.4.2 cт.169 ПКУ, працедавець виявляє недоплату або переплату НДФЛ, то представляти уточнення 1-ДФ не потрібно. Адже згідно з п.4.1 Порядка N1020 коригування в податковому розрахунку необхідно здійснювати на підставі:

  • самостійно виявлених податковими агентами помилок;
  • повідомлень про помилки, виявлені податковим органом.

Підпунктом 169.4.4 cт.169 ПКУ передбачено, що сума недоплати, виявлена за результатами перерахунку, стягується працедавцем за рахунок суми будь-якогo оподатковуваного доходу (після йогo оподаткування)  зa відповідний місяць, а в рaзі недостатності суми такого доходу — зa рахунок доходів наступних місяців, дo повного погашення суми тaкої недоплати. Тобтo податкові зобов’язання, що виникають за результатами перерахунку, є податковими зобов’язаннями того періоду, в якому (а не за який) вони виявлені.

Здолбунівська ОДПІ



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети