Для чого мер Рівного літав до Ірландії?

До теми результативності поїздок наших чиновників за кордон. Відвідавши у складі міжнародної делегації столицю Ірландії місто Дублін, міський голова Рівного дізнався, що ми живемо краще за африканців, але гірше за канадців. А якби Володимир Хомко не їздив до Ірландії? Так би і не знав, бідолашний, що окремі африканці живуть бідніше за нас, а окремі канадці — краще. Решта вражень пана Володимира, про які він розповів, повернувшись до Рівного, має не менш високий інформаційний рівень. Найбільш глибокий із висновків нашого голови після поїздки до Ірландії полягає у тому, що у нас ніколи не буде так, як у них, а у них — як у нас. Ця непересічна думка цілком гідна досвідченого політика та господарника.
Володимир Хомко з мером Мануелем де Арауджо
Володимир Хомко з мером Мануелем де Арауджо

Ми, ясна річ, не проти, щоб наш міський голова їздив за кордон і зустрічався там із своїми колегами з інших країн, якщо вже такі поїздки організовує і фінансує Організація Об’єднаних Націй. Щодо вражень, то хотілося б дізнатися від нашого мандрівника щось більш цікаве, ніж повідомлення про те, що Ірландія — це острів. Наприклад, цікаво, чи виглядає сучасний Дублін так само, як у відомому романі Джеймса Джойса “Улісс”?

Якщо ж наш голова не встиг за комунальними клопотами ознайомитись із твором цього класика світової літератури, то можна поцікавитися більш приземленими речами. Наприклад, чи правда, що пиво “Гіннесс”, яке варять у Дубліні, смачніше, ніж те саме пиво, яке продають у Рівному в барі на Театральній площі? Чи справді ірландці завжди розбавляють свій знаменитий “айріш віскі” содовою водою, чи, може, наливають його чарками, як ми горілку, випивають, а потім закушують?

Загалом запитань щодо Дубліна у нас могло бути ще багато. Тож хотілося, щоб перед наступною поїздкою шановний пан Хомко повідомляв рівнян про те, куди він збирається їхати. Щоб ми могли попросити його дізнатися за рахунок ООН щось справді цікаве для Рівного та його мешканців.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

— У порівнянні з африканськими містами Рівне виглядає краще, у порівнянні з європейськими — гірше. Так, середній місячний дохід на одного мешканця у Рівному — 238 євро. А на форумі були мери міст з середньомісячним доходом на одного мешканця 20 євро, а були й з доходом 20 тисяч євро. Тобто українські міста за рівнем доходів населення виглядають не найгірше в світі. Приміром, в Африці є місто, де кілька мільйонів людей живуть у картонних коробках. І перед його мером стоїть завдання хоча б забезпечити їх всіх водою. У нас, на щастя, до такого не доходить. Бо соціальний захист у нас кращий. Втім, проблеми є й у містах з високим рівнем доходів. Скажімо, в канадському Едмонтоні люди дуже заможні, і через це сюди з’їжджаються безпритульні ледь не зі всієї країни.

В Ірландії мене вразила цілковита відсутність безпритульних. Ще мені дуже сподобалася розробка студентів Дублінського університету для іноземних заробітчан. Це спеціальна програма для перекладу текстів. Людина з допомогою смартфона фотографує текст і відсилає його на спеціальну адресу. Тоді бере слухавку і їй тут же його перекладають і дають інструкції, як діяти далі.

Для Рівного побачене й почуте на форумі навряд чи застосуєш. А ось для всієї держави використати його можна. І я думаю, що наш посол в Ірландії цю інформацію керівництву держави передасть. Для мене ця поїздка була корисною тим, що я поспілкувався з мерами міст світу, побачив рівень заможності мешканців Рівного у порівнянні з іншими містами.

Сергій ТКАЧЕНКО.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети