Децентралізаційний марафон завітав до Здовбиці

зустріч у Здовбиці (1)В рамках проведення «Децентралізаційного марафону» проекту ПУЛЬС консультанти відвідали Здовбицю, де зустрілися з передставниками сільських рад, які мають увійти до складу об’єднаної громади згідно перспективного плану.

Центр громади мають утворити в селі Здовбиця, приєднаються до громади ще три сільські ради — Миротинська, Уїздецька та Урвенська. Однак дане об’єднання вже гальмується. Утворити громаду нині виявили бажання тільки Здовбицька сільська рада, усі інші — проти. Тож консультанти детально розповіли усім присутнім про переваги об’єднання, водночас нагадали, процес децентралізації неминучий, рано чи пізно — об’єднаються усі.

Консультант з правових питань Василь Курилас акцентував увагу на процесі обговорення селянами утворення громади та розповів, які мають бути подальші дії у разі прийняття позитивних рішень.зустріч у Здовбиці (2)

Присутні цікавились, як складатимуться фінансові стосунки у разі об’єднання громад, адже люди стурбовані соціальними питаннями. Зокрема, скільки буде шкіл у громаді, як дітей довозити на навчання, та, врешті, хто фінансує утримання шкіл, садочків, а також медзакладів. Однак зраділи, що громада стає самостійною. Консультанти порадили не поспішати і розглянути варіант об’єднання у тому форматі, який був затверджений. Так, громада отримає усі можливі субвенції, а тому буде спроможною – повідомляє Голосно.

Також на заході був присутній заступник голови Здолбунівської РДА, член районної координаційної ради з питань децентралізації Микола Орлов. Він висловився за безальтернативність децентралізації і максимальне її пришвидшення.зустріч у Здовбиці (3)

“Потрібно встигнути вскочити у бюджетний процес 2017 року, щоб об’єднані громади змогли скористатися всіма преференціями ОТГ, а для цього потрібно не просто зустрічатись, а результативно зустрічатись. В цій залі після розмови із консультантами потрібно сільським головам залишитися і намалювати на всю стіну фінансовий план великої громади із чітким баченням всіх доходів і об’єктів  їх витрачання. Дійти згоди і з цим баченням йти в свої громади і пояснювати переваги. Якщо бракує власного переконання і віри – треба їхати вже в ті громади де об’єдналися і питати поради.” – зазначив Микола Орлов і вручив сільській голові Здовбиці Світлані Годині велику підбірку найновішої методичної літератури корисної для діяльності громади.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети