Держслужбовців опустять нижче зарплат прибиральниць?

Під обіцянки подвійного підвищення доходів працівників приватного сектору, Уряд тишком-нишком протягнув через парламент закон, який відриває посадові оклади державних службовців від мінімальної зарплати. Тепер їхнє грошове утримання обраховуватиметься за прожитковим мінімумом і не змінюватиметься впродовж року.

Ідея нібито арифметично правильна: якщо наказати вдвічі збільшити мінімальну зарплату, то теоретично мають пропорційно зрости надходження від єдиного соціального внеску та податку на доходи. Проте, оскільки в бюджеті грошей обмаль, на державний сектор такі розпорядження не повинні поширюватися. Для цього законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№5130), який було ухвалено надвечір 6 грудня, посадові оклади всіх чиновників прив’язали до прожиткового мінімуму.

Якщо не брати до уваги того, що в проекті бюджету (№5000) цей показник пропонується встановити з 1 січня 2017 року на рівні 1544 грн., а спиратися на запевнення, що до другого читання вартісна величина зросте до 1600 грн., то заробітна плата держслужбовця 9-ї групи становитиме лише 2000 грн. До того ж зміни, закладені в проекті №5130, виписані таким чином, що оклади тих, хто отримує виплати з держбюджету, не змінюватимуться до кінця року. І це при тому, що, як зазначають експерти ГНЕУ, фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня 2016 року становив для працездатних осіб 2751 грн. (з урахуванням податку на доходи — 3123 грн.).

Детальніше тут: Закон і БізнесВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети