Депутати виявились активнішими ніж активні не депутати

11 липня відбувся регіональний форум, під час якого депутати Рівненської міської ради, їхні помічники, політологи, соціологи, представники ГО, експерти міста та області,  активні громадяни та ЗМІ шукали ефективні методи взаємодії.

Головним чином, регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити діалог між депутатами міської ради та громадськістю шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому. Участь у роботі Форуму взяли секретар Рівненської міської ради і нині в. о. міського голови Сергій Паладійчук, депутати: Ігор Ковалець, Людмила Туровська, Володимир Попик, Любов Романюк та Олександр Довжаниця.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). З 42-х депутатів Рівненської міськради 37 прозвітували про свою діяльність перед виборцями, відповідно – 88%. Не надали звіт про свою роботу Василь Немеш, Олександр Бабат, Святослав Стельмащук, Галина Кульчинська та Роман Стасюк. Двоє останніх, крім того, що є депутатами, є і очільниками депутатських фракцій. Варто додати, що серед досліджуваних міст Рівне займає одну з кращих позицій  за результатами звітування. Однак, як зазначив представник Інституту «Республіка» Олександр Журик, це не завжди свідчить про якість роботи депутата.

У дослідженні були виокремлені ТОП-5 найпопулярніших робіт, що були реалізовані депутатами Рівненської міськради за 2016 рік, а саме:

  1. Ремонт проїжджої та пішохідної частини (вулиць, дворів та пішохідних доріжок) – 21 згадка у звітах;  
  2. Встановлення та ремонт дитячих майданчиків – 15 згадок у звітах;
  3. Організація або сприяння масовим заходам – 14 згадок у звітах;
  4. Надання матеріальної та спонсорської допомоги – 13 згадок у звітах;
  5. Заміна інженерних мереж (водогін, каналізація, електропостачання …) – 10 згадок у звітах.

 Натомість голова фракції «Самопоміч», депутат Ігор Ковалець висловив думку про те, що в частині масових заходів безпосередньо проявляється депутатська робота.

«Я проти того, що зрівнювати всіх депутатів. Уже неодноразово звертався до громадських організацій з проханням розробити систему показників, за якою можна оцінювати роботу депутатів місцевих рад. Якщо посадовець добре виконує свою роботу – його треба хвалити. Якщо ж погано, то про це теж треба говорити. Але не зрівнювати всіх депутатів, що всі погані. Можу сказати, що нині працює одна з найбільш професійних каденцій міської ради», – зазначив секретар міської ради Сергій Паладійчук.

Депутатки Людмила Туровська та Любов Романюк зауважили, що часто депутати у звітах пишуть про відремонтовані дороги чи виконані інші роботи. Тоді ж, як більш доцільно писати, що депутат сприяв асфальтуванню дороги чи інше формулювання, що свідчить про його участь у цій справі.

Одним із питань обговорення була і форма звітності роботи депутатів.

«Згідно з прийнятим Регламентом Рівненської міської ради, депутат має подати письмовий звіт для розміщення на офіційному сайті. Також депутату заборонено замінювати звіти публікаціями у ЗМІ чи іншими виступами, що може тільки доповнювати звітування», – зазначає представниця ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Головач.

З присутніх депутатів кожен самостійно вибирає форму спілкування з мешканцями виборчого округу – це розповсюдження звітів у паперовому вигляді, розміщення на електронних носіях, проведення звітів. Варто додати, що присутні депутати прозвітувалися відповідно до Регламенту.

У другій частині Форуму експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

– Загалом ситуація по Україні дещо подібна. Громадянам бракує знань про свої права, інструменти впливу, – коментує дослідження представник Інституту «Республіка» Олександр Журик. Громадяни найчастіше звертаються до міських голів та місцевих депутатів з приводу вирішення питання. Досить рідко заходять на сайти міської, обласної та Верховної рад. Що стосується запропонованих варіантів, як реагують на проблему, то найчастіше українці вибирають варіант «говорю про проблему із сусідами». Хоча, є відсоток громадян, які звертаються у профільні служби чи до суду для захисту своїх прав.

До дискусії та обговорення досліджень долучилися представники громадських організацій та аналітичних інституцій. Зокрема Микола Орлов, засновник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН», депутат Здолбунівської міськради, зазначив, що було б краще, якби в опитуванні були б відкриті питання. Це дозволить дізнатися реальні прояви активної участі громадян та в чому вона проявляється. Якщо людина активна, то в чому це проявляється і що вона робить.

Заступниця голови ГО «Центр моніторингу громадської думки «ТРЕНД» Таміла Герасимчук, прокоментувала інформацію так, що «цифра у 47 % (майже половина респондентів), які вважають, що необхідно змінити владу, свідчить про недовіру до неї».

У свою чергу регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Малиновська зауважила, що «ми не можемо говорити про однаковий вимір активності громадян. Але коли до депутатів звертаються з питаннями, які не входять до їхньої компетенції, то ми можемо говорити і про перекладання відповідальності. Громадяни мають контролювати роботу депутатів, знати які органи влади і за що відповідають. Тоді й депутати будуть сумлінніше ставитися до своїх обов’язків, бо знатимуть, що їхні виборці за ними спостерігають».

Учасники Форуму залишили позитивні відгуки про формат заходу, можливість почути думки депутатів, взяти участь в дискусії і що подібні заходи необхідно проводити і надалі.

 

П.С. Розшифровуємо назву статті: депутатів на зустріч прийшло на диво значно більше ніж громадян не депутатів)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети