Депутати-опозиціонери врятували голову Здолбунівської РДА від загрози невиконання бюджету
У понеділок, 30 січня відбулася 34 (вочевидь остання в цьому році) сесія Здолбунівської районної ради. До порядку денного було включено 5 питань — основне з яких внесення змін до бюджету на 2013 рік.
Не випадково питання це розглядалось в останні дні грудня, адже Млинівський і Здолбунівський райони, а також Дубно і Рівне мали проблеми із тим, що видатки перевищують доходи, а це неприпустимо. Саме про це і говорив сьогодні голова Рівненської ОДА В.Берташ у Зарічному.
Його заступник Анатолій Юхименко наголосив, що вказані райони і міста мають активізувати всі ресурси і ліквідувати дефіцит бюджету.
Депутати Здолбунівської районної ради сьогодні НЕ виконали цього і допомогли голові Здолбунівської РДА уникнути бюджетного дефіциту але не знайшовши резерви для наповнення бюджету, а скоротивши видатки. Але про все по порядку.
Події розгортались так:
* 6 грудня депутати Здолбунівської районної ради 24 голосами висловили недовіру голові Здолбунівської районної державної адміністрації Віталію Шулю. Отже сказали «А» у історії зміни виконавчої влади в районі.
* Минулого тижня відбулося засідання бюджетної комісії районної ради, на якому було розподілено дотацію з Державного бюджету, призначену забезпечити заробітною платою працівників бюджетних установ (вчителів, лікарів та ін.). Таким чином, всі бюджетники зустрінуть свята із заробітною платою. Так стверджують депутати райради.
* Минулого тижня відбулося судове засідання за позовом Здолбунівської прокуратури щодо визнання протиправним та скасування рішення Здолбунівської районної ради “Про недовіру голові Здолбунівської райдержадміністрації Віталію Шулю”. Прокуратура мотивує незаконність відставки Шуля тим, що відповідно до ст. 34 ЗУ “Про місцеві державні адміністрації” “…голови місцевих державних адміністрацій щорічно звітують перед відповідними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень…”. Лише за результатом звіту та в разі обгрунтування фактів невиконання головою РДА своїх обов’язків йому може бути висловлено недовіру.
Отже, саме невиконання бюджету може бути серйозною підставою для висловлення недовіри голові РДА.
Хоча з цього приводу ЗС друкувало обґрунтування іншої практики та можливостей не прив’язувати звіт до питання про недовіру, проте як завірили у розмові працівники Здолбунівської прокуратури, вони зібрали судову найсвіжішу практику і вона на користь результативного голосування саме за наслідками звітування голови РДА.
* Зранку у понеділок 30 грудня із джерел в Рівненській ОДА стало відомо, що є серйозні проблеми з виконанням бюджету у Здолбунівському та Млинівському районах. Обласна влада робить все можливе, щоб допомогти цим районам виконати бюджет. Ставиться завдання знайти резерви наповнити доходну частину бюджету. Поговорювали навіть про прохання наперед сплатити податки деяким підприємцям району.
* Сьогодні, 30 грудня об 11 годині відбулася сесія районної ради, мета якої — зняти всі незахищені видатки бюджету та допомогти голові РДА виконати бюджет. Зняти планували, зокрема:
– 10 тис. грн. з Програми профілактики правопорушень;
– 20 тис. грн. – видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха;
– 40 тис. грн. – субвенцію на виконання програми забезпечення житлом дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування;
– 14 тис. грн. – забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках сімейного типу;
– 10 тис. грн. – палаци і будинки культури;
– видатки з багатьох інших статей та програм загалом на близько півмільйона гривень.
За нашою інформацією, між опозиційними депутатами в неділю існувала попередня домовленість на сесію не йти та тим самим бути послідовним у питанні недовіри голові РДА. Таке рішення ніяк не впливало на бюджетників – мешканців району, адже бюджетна комісія перед тим прийняла рішення про освоєння субвенції та забезпечення їх заробітною платою. Т.то сказати “Б”, раз сказали “А”
Натомість це рішення, можливо, “за підказкою” прокуратури означало можливість мати серйозні питання до голови РДА в майбутньому. Зрештою, все логічно: більшість ради висловила В.Шулю недовіру, тому треба бути послідовними та не допомагати йому виконувати бюджет шляхом зняття видатків. Адже легко зняти зобов’язання. Важко показати свою господарність та профінансувати їх. Тобто питання стосувалося послідовності дій та вчинків опозиційних місцевих обранців.
Про домовленості не йти на сесію свідчить і відсутність на ній окремих фракцій у повному складі, які, до слова, раніше голосували за відставку В.Шуля. Відсутність окремих фракцій, але не всіх…
Список депутатів, присутніх на 34-й сесії по фракціях:
– ВО “Батьківщина” 7 із 10
– “Наша Україна” 0 із 6
– Народна Партія 4 із 6
– партія “Відродження” 1 із 1
– “Партія Регіонів” 3 із 5
– “Народний Рух України” 2 із 3
– “Сильна Україна” 1 із 4
– ВО “Свобода” 0 із 3
– “Фронт Змін” 0 із 1
– УНП 1 із 1
– + 2 позафракційних, + голова ради і його заступник = 23.
Всього депутатів у районній раді — 44. Сесія відбулася за 10 хвилин. Необхідні видатки знято. Далі, кажуть було шампанське, напевне за господарський підхід і швидку ліквідацію дефіциту бюджету. Отака вона здолбунівська політика районного масштабу. Однією ногою на Майдані, іншою у сесійній залі. І хто був 23-м, який забезпечив сьогоднішню легітимність сесії?
Ми запитали депутатів районної ради про сьогоднішні події.
Юрій Лиморенко, НРУ.
На сесії я був. Про те, що були якісь домовленості приходити чи не приходити на сесію я не знав. Якби сесія НЕ відбулась для бюджетників нічого би не змінилось, їм гроші пішли після засідання бюджетної комісії і відповідного розпорядження.
А от для голови РДА та начфінвідділу наслідки були б. Тому дійсно проведена сесія – це скоріше в актив В.Шуля та В.Ничипорука ніж депутатів. Я працював заступником голови РДА і добре знаюсь на питаннях бюджету, тому якби зі мной хтось завчасно хотів би проконсультуватись то я би так і сказав, що гроші людям пішли, а все решта проблема РДА. Хто прийшов 23-м?
Сесія трохи затрималась на початку і обдзвонювали всіх хто може прийти, здається депутатка з Білашева Потапчук Лариса з Народної партії. До речі те що прийняли рішення про бездефіцитний бюджет – це не найкраще рішення для району. Для В.Шуля добре, а для району ні. Бо логіка така: Раз самі справляєтесь із такими податковими навантаженнями то і на наступний рік їх не зменшать, а збільшать, а дотації (допомогу із вищих бюджетів) зменшать.
Олег Панасюк, Сильна Україна.
На сесію потрапив на самий кінець. Не реєструвався. Що прийняли не знаю, але здивований що сесія відбулась. Мабуть той варіант який підготував начальник фінвідділу той і проголосували. Голови РДА у сесійній залі не було, хоч у приміщенні він був. Це неповага до депутатів і всіх жителів району, яких представляють депутати тому навряд чи варто очікувати потепління стосунків. Скоріше навпаки із таким розвитком подій наступний звіт голови може принести йому не 24, а 29 голосів за недовіру. Для чого так загострювати стосунки? Хто був 23-м? Та назвіть будь кого з тих, хто називає себе опозиція і не помилитесь.
Сергій Кондрачук, Наша Україна.
Те, що існувала домовленість не йти на сесію – правда. Субвенцію бюджетникам ми розподілили ще в п’ятницю. Я сам член бюджетної комісії. Щоб комісія відбулася – ми 45 хв. чекали п’ятого депутата, необхідного для кворуму – регіонала Миколу Євчука! Бо це дійсно треба було зробити, не залежно від партійних кольорів!
А щодо сесії… От я собі думаю. От уявіть. Я, Іваненко і Петренко приймаємо рішення бойкотувати сесію, розподіляємо хто і кому телефонує. Я, наприклад, телефоную Сидоренку і кажу, що йти не треба. А Сидоренко мені каже, що навпаки треба прийти і аргументує чому саме. Сидоренко мене переконує. Які наступні мої дії? Правильно. Я телефоную Іваненку і Петренку та:
– або переконую їх теж прийти,
– або просто ставлю до відома: хлопці, Сидоренко сказав бути на сесії і я на ній буду, а тому не рахуйте мене за крису… Натомість ніхто мені ні вчора, ні сьогодні зранку не телефонував, про зміну рішення не повідомляв. Про рішення однієї з фракцій «бойкотувати бойкот» я дізнався вже по факту.
Зрештою, це не перше дивне рішення деяких колег за останній час. Ні для кого не секрет, що Партія Регіонів хотіла зірвати звіт Тимощука на позаминулій сесії. Логіка проста: голосів за недовіру голові райради у них немає. Але закон говорить: голова райради звітує один раз у рік. Сесія зірвана і звіту нема. Порушена пряма норма закону…
Знаєте, я вже трохи втомився. Один серйозний чоловік, абсолютно далекий від політики, нещодавно мені сказав: ну ти й наївний. Всі давно з Шулем все перетерли і вибачення попросили. Йди ти, поки не пізно, бо з’їдять і тебе, і газету твою… Але я пальнутий на всю голову романтик: вірю у казку про справедливість. А коли аналізую це все і бачу, що відбувається, бачу, що кидок на кидку, перечитую «Чорного Ворона» В. Шкляра і розумію, що треба йти до останнього. Бо там навіть китаєць прийняв рішення загинути за Україну. Дасть Бог, колись і наші місцеві опозиціонери-правдоборці зрозуміють, що є речі, важливіші за їхні роботи, посади, бізнеса і т.д.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.