Депутатський день – передсесійні розклади в міській раді
Відбувся депутатський день у Здолбунівській міськраді. Що таке депутатський день ? Це така собі репетиція сесійного засідання. Проходяться усі питання порядку денного, з’ясовуються проблемні питання, які є ще час до сесії виправити.
Сесія буде 16 березня, на неї виноситься 56 питань!
Серед основних можу виділити наступні.
- Внесення змін до Регламенту. Відтепер всі голосування в раді будуть відбуватися у поіменному режимі, а результати друкуватись у день голосуванні на офіційному сайті ради. Запропонований апаратом ради проект рішення відрізняється від традиційного. Акцент робиться на меншості і протокол підрахунку голосів пропонується скріплювати підписом депутата!!??
- У міського голови може з’явитися заступник – Кондратюк Володимир Віталійович. Його кандидатура обговорювалася на комісіях, на депутатському дні пана Володимира не було.
- Про зміни в управлінні багатоквартирними будинками. Архіважливе питання. Влітку всі будинки будуть мати своїх управляючих або ОСББ. За словами мера робота будинкоуправлінням ведеться по кожному будинку, проте депутати зауважили що роз’яснювальних матеріалів бракує і просили надати більше інформації з цього питання у різний спосіб в т.ч через інтернет публікації та друковані ЗМІ.
- План соцекономрозвитку на 2016-2010 роки. Знов зазнав змін, знову вносяться правки і за словами мера не останні, оскільки це динамічний документ. Мені така позиція не імпонує. План має бути планом, який виконується, а не змінюється і слугує лише орієнтиром, а не обов’язковим до виконання документом. Планом це складно назвати, швидше перелік об’єктів на які планується звернути увагу протягом певного часу без гарантії виконання. Тому виступив і наполіг на тому щоб в план не вносили протягом року багато змін інакше у жителів не буде навіть такого орієнтиру в часі як таки план.
- Про перейменування вулиць. Висловив свою позицію. Не приймати рішення без думки жителів вулиць, що пропонуються до перейменування. Надати юристом міської ради роз’яснення: якщо вулиця не підпадає під норму закону про декомунізацію, то чи не принесе це додаткових затрат та незручностей мешканців цих вулиць. У виборі назв нових вулиць виходити із розуміння подій, оцінених часом, великим проміжком часу, століттям, наприклад. Як аргумент «Ми вже знімаємо 200 тисяч гривень із стели Героям Небесної сотні, які ще 2 роки тому були найбільшими героями для нас на користь підведення каналізації під ділянки для демобілізованих учасників АТО». Тому до перейменування потрібно підходити зважено і такі назви як Костельна, Колійна, Центральна, Вишнева тощо точно переживуть не одне покоління здолбунівчан ніж воїнів-миротворців (це як?), БТРО Горинь..і взагалі війни забагато в назвах, а хочеться вічного і миролюбного.
- Внесення змін до програм, які фінансуються у 2016 році. На ремонт спортивного майданчика по вул.Незалежності, 34,36 мер і п.Ірина Сирота завірили, що передбачені кошти у п.10 Програми благоустрою на 2016 рік в сумі 15 тис.грн, хоча на рік по цьому пункту «Поточний ремонт спортивного обладнання…» за яке відповідає КП «Здолбунівське» передбачено було всього 37,0 тис.грн, а на цій сесії пропонується …зняти 17 тис.грн, хм. І зі статті п.20 «Поточний ремонт ігрового обладнання… » за яке відповідає КП МБУ на якій було 25 тис.грн, пропонується зняти 10,0 тис.грн, хм. За таке рішення я голосувати не буду. Слова якось не підтверджуються цифрами в програмі. Окрім того в програмі розвитку міста пропонується виділити 100 тисяч на …міст в гідропарку. Запрошений виконавець робіт не переконав ні у необхідності його ні продемонстрував вигляду цієї загадкової конструкції, яка заховалася у п.3 «Будівництво оглядових майданчиків в гідропарку». Тут підхід має бути такий: вивчення потреби в ньому, ескіз, проект, а потім прийняття рішення про будівництво після публічного обговорення проекту.
- Електронні Петиції. Складне зарегламентоване Положення, але головне не це. Головне цифри: 300!! Голосів протягом 60 днів. На моє запитання чи багато за останнє десятиріччя до міської ради надійшло звернень із 300 підписами, згадали 1. На мою думку Петиція-це сигнал для влади у якійсь потребі чи проблемному питанні, з цим питань треба формувати Плани і Програми міста. Тому моя позиція, підтверджена Законом, – 100 голосів за 90 днів, за іншу голосувати не буду. Не треба боятися громадської ініціативи і відштовхувати людей від самої думки написати Петицію. Вона обов’язкова до розгляду, однак термін її виконання може бути обґрунтований і визначений в часі, а не миттєво виконана.
- Земельні питання. Комісія профільна порадувала своєю активністю і зваженими висновками, особливо в частині однакового підходу до заявників. Сподіваюсь рішення сесії будуть такими ж.
- Вніс пропозицію надати можливість організаціям ветеранів, зокрема АТО безкоштовно брати в оренду комунальне майно. Для благих справ: реабілітації, занять спортом тощо.
Микола Орлов, депутат Здолбунівської міськради
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.