Депутатів хотіли примусити голосувати

Сесія Здолбунівської міської ради розпочалася і закінчилася так і не розглянувши жодного питання. Хронологія подій:

В залі присутні окрім депутатів міської ради ветерани АТО, депутати районної і обласної рад, ЗМІ

Порядок денний прийнято за основу.

Від депутата Д.Терепенчука надійшла пропозиція перенести три питання порядку денного на кінець списку денного порядку сесії. Ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів. Пропозиція міського голови затвердити порядок денний вцілому теж не набрала більшості.

Виступи то і діло переривали репліки з вуст ветеранів АТО, які тиснули на депутатів і вимагали від них пояснень чому це їм захотілося перенести питання в порядку денному. Депутати районної ради О.Андріюк і Ю.Шадий висловили своє бачення розвитку ситуації. Багатослівним був і депутат обласної ради В.Ковальчук.

Абсолютно робоче питання чомусь викликало купу претензій до тих, хто насмілився щось зробити так, як це не подобалося головуючому. Не пригадується такого тиску і допитів депутатів на попередніх сесіях коли якісь пропозиції чи поправки лунали від депутатів промерської більшості у складі “Свободи”, “Батьківщини” і двох аграріїв.

Коли слово взяв голова бюджетної комісії, а саме про перенесення бюджетних питань йшла мова, то А.Броніч прямо в залі злукавив, оскільки повідомив, що на бюджетній комісії питання розглядалося і всіма погоджено. Це не так.

Коментує депутат міської ради, член бюджетної комісії, Микола Орлов: “Мене не було на сесії, я в цей час перебував у відрядженні, але коли переглянув відео то вкотре зрозумів що депутати промерської більшості, яка вже відійшла у минуле і розвалилася, підміняють реалії своїми фантазіями. Є відео засідання комісії. Підніміть і передивіться його. Питання погодження змін до бюджету на голосування НЕ ставилося, мало того я категорично заперечував проти розподілу мільйонів “з голосу” і подану на комісії інформацію прийняв не більше ніж до відома, оскільки вона потребувала значного часу для вивчення.Тому позиція колег, про перенесення цих питань мені зрозуміла – ці питання були “сирі” і непідготовлені, не аргументовані. Емоції під час сесії і поведінку міського голови, депутата-драчуна, коментувати не буду. Це все просто від безсилля”.

Коли словесний тиск на депутатів не вдався, була оголошена перерва під час якої тривали пошуки компромісу, однак його не знайшли. Після цього депутат Д.Терепенчук зачитав заяву, яка пояснює чому його колеги із фракцій “БПП-Солідарність”, “Самопомочі”, “РПЛ”, “Відродження” просили перенести розгляд бюджетних питань. Вони аргументували це їх непідготовленістю, висловили побажання готувати такі проекти рішень згідно Регламенту ради і завчасно оприлюднювати. Після цього депутати готові повернутися до їх розгляду. Однак принциповість міського голови і депутатів розваленої більшості НЕ дозволила розглянути ВСІ інші питання, яких було разом із земельними більше 50!

Тому після зачитаної заяви депутати вирішили покинути зал, оскільки жодна із пропозицій не набирала чинності, а їх фактично примушували проголосувати за запропонований порядок денний. Вийти із зали вдалося не всім. На перепоні, фактично перешкоджаючи не тільки депутатській діяльності, а й конституційному праву, декого обмежили у вільному пересуванні і не випустили із зали. В цей час вдогонку міський голова І.Ольшевський почав наполягати на ПОІМЕННОМУ голосуванні за порядок денний.

Це, напевне, ще одна чудернацька видумка здолбунівського мера, яку досі в радах не зустрічали. Депутатів, які виходили із зали під акомпанемент мера із його закликами голосувати почали затримувати у залі і одразу за ним. Найбільш завзято хотів повернути депутатів у зал відомий депутатський боєць, нещодавно взятий на поруки за нанесення удару голові адміністрації, депутат райради О.Андріюк. Але чомусь він зловив депутата обласної ради В.Ковальчука і потягнув останнього до сесійної зали щоб всадити в крісло. Всадити не вдалося, а от штовхнути вийшло. В результаті перевернуті крісла, зі слів В.Ковальчука забої (за останньою інформацію після рентгену встановлено перелом ребра), і написана ним заява до поліції. Цікаво, хто цього разу буде брати на поруки і кого. Чи це в нас політика така, всадити в крісло і примусити голосувати?

Попри те, що діяльність різних політичних діячів місцевого рівня не є однозначною, так само як їх політичних партій, та все ж таки тиск, примушення до пояснень і голосувань – це не найкращий взірець поведінки від тих, хто вперше зустрів організований демарш проти діючої політики в раді!

ВІДЕО позиція міського голови, депутатів та бійка https://www.facebook.com/zdolbunivmedia/videos/1653869358019081/ автор Ольга Ферар

ВІДЕО про використання бюджетних коштів від депутата міської ради Андрія Кардаша: https://www.facebook.com/320719471458054/videos/689099297953401/

Коментар народного депутата І.Мосійчука:, фото Ольга Ферар

Заява до поліції В Ковальчука:

Коментує сотник Здолбунівської сотні самооборони Юрій Пшеничний:Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети