Депутат здолбунівської райради запропонував кандидатури заступників голови РДА

panasuk11-22 січня 2014 року, після майже двохмісячних мирних протистоянь українців проти режиму Януковича, з’явилися перші вбиті, перші герої  Небесної Сотні.

На хвилі цього 23 січня юрба заведених,  розлючених небайдужих жителів здолбунівщини  увірвалася в приміщення РДА та примусила заступників голови РДА написати заяви про звільнення (голова РДА завбачливо захворів). Серед цих людей були члени парламентських партій «Удар», «Батьківщина», «Свобода», інших партій, безпартійні, ті які зараз є членами «Здолбунівської сотні самооборони» та «Правого сектору», словом всі хто таким чином хотів виразити протест діючій владі. Ключовим до представників влади було запитання: «Ви з кривавим Януковичем чи з народом». Тобто третього варіанту відповіді ніхто їм не давав. До честі і п. Федорука і п. Корилкевича у них вистачило сили написати заяви про звільнення та відмежуватися від тієї крові. Думаю зараз вони ще й вдячні людям за це.

Натомість за кілька днів після того дізнаємося, що виконувати обов’язки голови РДА погодився В. Щавінський. 

Для мене, як і  для багатьох здолбунівчан таке рішення було абсолютно незрозумілим. Але він свій вибір зробив самостійно. Люди про це говорять по різному. Є думки, що раз він погодився працювати в команді Януковича у такий непевний час значить він був впевнений в поразці революції, і в тому що й надалі зможе працювати довго і щасливо на теплій посаді – негатив. Інші кажуть, що навпаки, у такий складний час наважитися очолити район це дуже сміливе рішення і  це позитив. Де правда? Напевно це знає лише Владислав Рішардович.

За кілька днів головою РДА, очевидно, стане свободівець О. Бухало. По району повзуть слухи, що голова РДА рекомендуватиме на посаду першого заступника В. Щавінського. В усякому разі при прямому запитанні так це чи не так, потенційний голова РДА прямої відповіді не дав. Якщо це правда, то очевидно він дотримується другої версії.

Ще один кандидат на посаду заступника голови РДА з гуманітарних питань, колишній начальник відділу освіти РДА В. Бондарчук. Це людина, також, публічна, тому повинна бути готова давати відповіді на незручні запитання.

Мабуть  ці дві кандидатури  голова РДА запропонує на розгляд громадськості та депутатів. Вислухає всіх і  прийме своє рішення. Тобто вибір без особливого вибору. Зараз про таку ситуацію кажуть «Хіба за це стояв Майдан?». Не буду зараз доводити добрі ці кандидатури чи, навпаки, погані. Мета цього звернення спробувати зробити призначення на державні посади прозорим та альтернативним. Щоб у голови адміністрації був великий вибір кандидатів, і щоб він на ці посади вибрав кращих. Хіба не  за це стояв Майдан?

У зв’язку з цим у мене є пропозиція до двох Інтернет ресурсів району, які позиціонують себе як демократичні, провести  опитування. Звичайно, опитування не зможе показати думку абсолютної більшості жителів Здолбунівщини, але це буде думка найбільш активної частини громади. І це може бути гарною ілюстрацією перед презентацією потенційних заступників голови РДА.

Опитування пропоную провести у такому форматі: «чи підтримуєте ви призначення на посаду заступника голови РДА Щавінського В. Р., Бондарчук В. М.». І запропонувати відповіді «так» чи «ні». До цього переліку на свій розсуд потрібно додати  прізвища  інших людей, які достойні претендувати на ці посади. Наприклад: директор Здолбунівського залізничного ліцею Р. Шевчук, директор районного центру зайнятості С. Бабич, керівник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» М. Орлов, депутат районної ради, працівник ГУ Пенсійного фонду в Рівненській області Л. Власюк, і т. д.

Якщо Ви підтримаєте мою пропозицію, то надіюсь у Вас є можливість зробити так, щоб кожна бажаюча людина проголосувала лише один раз. А в коментарях, вірю, що буде ще багато прізвищ достойних людей.

З повагою, депутат  Здолбунівської районної ради О. Панасюк

Наперед хочу сказати, що дані прізвища, це моя суб’єктивна думка, тому що ці прізвища на слуху у жителів району і тому вони достойні зайняти високі керівні посади в районі. Наперед прошу вибачення, якщо хто побачить своє прізвище, тому що з цими людьми  появу їх прізвища  не узгоджував, а просто висловив власну позицію.

Від ЗС: Ми готові організувати подібне опитування із запропонованих та додаткових кандидатур. Дивись віджет праворуч.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети