Депутат Рівненської облради: політиканство, а не господарювання є пріоритетом сучасної Здолбунівщини

andriyukЦе мав бути просто коментар депутата Рівненської обласної ради Олександра Андріюка за наслідками роботи сесії Здолбунівської райради 23 липня 2014 року, а вийшло повноцінне інтерв’ю про життя сучасної Здолбунівщини.

–          Пане Олександре, які враження від депутатських рішень?

–          Як вам сказати, я не зміг досидіти навіть до кінця сесії. Я не можу дивитись на ці політичні розбірки, які тривають між деякими групами в районі, які йдуть на шкоду господарству краю. Таких районів всього два в області, де змагаються за владу між собою, а не за позиції району в області. Пріоритети у нас зміщені. Треба думати і призначати керівника відділу освіти, а ми дражнимось із посадою директора музею. Треба робити техдокументацію на садочок і тоді виносити питання на сесію, а ми виносимо і шантажуємо одне одного початком навчального року. Треба врахувати інтереси усіх, в т.ч шляхом включення до ліквідаційної комісії керівників обох закладів. Добре, що хоч по створенню комунального лісгоспу не стали вмішувати політику і є шанс, що 58 працівників, а ще помножте на чотири (членів сім’ї, бо невідомо, чи працює чоловік чи дружина і якнайменше двоє діток у сім’ї), і отримаєте більше 200 людей, які будуть захищені.

–          А як загалом ситуація в районі, адже ми чуємо постійно про дефіцит грошей?

–          Господарські питання мають бути пріоритетом в районі, тому що цей рівень господарський, а не політичний. У нас же поки що гору бере політиканство. Кожен прагне свою людину призначити. Якщо вона угодна райраді, то вона автоматично не угодна адміністрації. А зараз не про це треба думати. Про заміну котлів у школах та лікарні, тому що невідомо, як складуться обставини з газом, а до цього треба бути готовим, про збереження лісового господарства району, про залучення інвесторів. А куди ж вони прийдуть, як у нас кожна голова хоче мати першість. Хто більше інвесторів привів (покажіть їх мені), хто більше проблем озвучив і хто є ініціатором створення музею чи встановлення пам’ятника? Я категорично проти політики на рівні району у виконавчій владі. Я  за те, щоб усі в районі перші особи органів влади, правоохоронних органів та інспектуючих інстанцій працювали на одні цілі. У нас же одне одному у більшості заважають.

–          Багато обговорюється способів призначення керівників комунальних і державних закладів. Яка ваша позиція щодо цього?

–          Проста. Якщо керівник вже працює в установі, то право продовження залежить від думки колективу. Підтримують його – автоматично продовжувати, не підтримують – нехай пропонують іншого з-поміж себе, не можуть дійти згоди – значить оголошувати конкурс. Якщо підприємство тільки створюється – конкурсна основа.

–          27 липня минає 100 днів з дня призначення Олександра Бухала головою Здолбунівської РДА. Оцініть, будь ласка, що вдалось зробити йому та його команді за 100 днів в районі.

–          Та немає тут, що оцінювати. Роботі РДА заважають як непорозуміння між собою, так і з райрадою. Політику треба забрати з РДА. Квотні призначення голів РДА –ганьба для країни. Здолбунівщині був потрібен кризовий менеджер, а не початківець, але ж починати все рівно потрібно і допомагати також. Тепер маємо ці наслідки. Під час виборів головне – бренд своєї партії засвітити, під час обговорення проблем головне – очолити її вирішення і обкласти політичним підтекстом. У нас доходить до того, що і збір коштів для військових будуть розтягувати під політичні команди. ЛЮДИ збирають гроші, запам’ятайте це, а не партії. Здолбунівщину ріжуть тупим ножем: пошта, ліс, СЕС, залізниця. Я не розумію, чому, наприклад, по тому самому лісу область керується наказами і розпорядженнями старої злочинної влади. Ми ж говоримо вже про децентралізацію та наповнення змістом місцевого самоврядування та правами і фінансами місцеві громади. То давайте не лише декларувати це, а й підкріплювати діями. Перевізникам ради дати не можемо, на ставках раз по раз протистояння між селянами і орендарями. До чого це призведе? Треба змінювати вектори  із протидії РДА і ради на взаємодію, забрати політику і посилити команди кризовими менеджерами, які уявляють цілісну картину розвитку району. І вибачте, якщо я когось мимоволі піддав критиці, це стосується і мене. Її треба вміти сприймати, робити з неї правильні висновки на добре, а не на реванш.

–          Що чекати району від нових персоналій?

–          Вибирати особливо немає з кого, тому що незаангажованих людей із стержнем всюди мало. Але я точно знаю, що люди, які приходять у політику на хвилі революції, на такій ж самій хвилі і виходять. Яскравий революціонер, яскравий представник однієї із партійних груп впливу в районі – лише посилить протистояння і реваншистські настрої. Потрібна вольова, достатньо досвідчена людина здатна вести свою лінію.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети