. Депутат Рівненської облради: політиканство, а не господарювання є пріоритетом сучасної Здолбунівщини | Здолбунів City

Депутат Рівненської облради: політиканство, а не господарювання є пріоритетом сучасної Здолбунівщини

andriyukЦе мав бути просто коментар депутата Рівненської обласної ради Олександра Андріюка за наслідками роботи сесії Здолбунівської райради 23 липня 2014 року, а вийшло повноцінне інтерв’ю про життя сучасної Здолбунівщини.

–          Пане Олександре, які враження від депутатських рішень?

–          Як вам сказати, я не зміг досидіти навіть до кінця сесії. Я не можу дивитись на ці політичні розбірки, які тривають між деякими групами в районі, які йдуть на шкоду господарству краю. Таких районів всього два в області, де змагаються за владу між собою, а не за позиції району в області. Пріоритети у нас зміщені. Треба думати і призначати керівника відділу освіти, а ми дражнимось із посадою директора музею. Треба робити техдокументацію на садочок і тоді виносити питання на сесію, а ми виносимо і шантажуємо одне одного початком навчального року. Треба врахувати інтереси усіх, в т.ч шляхом включення до ліквідаційної комісії керівників обох закладів. Добре, що хоч по створенню комунального лісгоспу не стали вмішувати політику і є шанс, що 58 працівників, а ще помножте на чотири (членів сім’ї, бо невідомо, чи працює чоловік чи дружина і якнайменше двоє діток у сім’ї), і отримаєте більше 200 людей, які будуть захищені.

–          А як загалом ситуація в районі, адже ми чуємо постійно про дефіцит грошей?

–          Господарські питання мають бути пріоритетом в районі, тому що цей рівень господарський, а не політичний. У нас же поки що гору бере політиканство. Кожен прагне свою людину призначити. Якщо вона угодна райраді, то вона автоматично не угодна адміністрації. А зараз не про це треба думати. Про заміну котлів у школах та лікарні, тому що невідомо, як складуться обставини з газом, а до цього треба бути готовим, про збереження лісового господарства району, про залучення інвесторів. А куди ж вони прийдуть, як у нас кожна голова хоче мати першість. Хто більше інвесторів привів (покажіть їх мені), хто більше проблем озвучив і хто є ініціатором створення музею чи встановлення пам’ятника? Я категорично проти політики на рівні району у виконавчій владі. Я  за те, щоб усі в районі перші особи органів влади, правоохоронних органів та інспектуючих інстанцій працювали на одні цілі. У нас же одне одному у більшості заважають.

–          Багато обговорюється способів призначення керівників комунальних і державних закладів. Яка ваша позиція щодо цього?

–          Проста. Якщо керівник вже працює в установі, то право продовження залежить від думки колективу. Підтримують його – автоматично продовжувати, не підтримують – нехай пропонують іншого з-поміж себе, не можуть дійти згоди – значить оголошувати конкурс. Якщо підприємство тільки створюється – конкурсна основа.

–          27 липня минає 100 днів з дня призначення Олександра Бухала головою Здолбунівської РДА. Оцініть, будь ласка, що вдалось зробити йому та його команді за 100 днів в районі.

–          Та немає тут, що оцінювати. Роботі РДА заважають як непорозуміння між собою, так і з райрадою. Політику треба забрати з РДА. Квотні призначення голів РДА –ганьба для країни. Здолбунівщині був потрібен кризовий менеджер, а не початківець, але ж починати все рівно потрібно і допомагати також. Тепер маємо ці наслідки. Під час виборів головне – бренд своєї партії засвітити, під час обговорення проблем головне – очолити її вирішення і обкласти політичним підтекстом. У нас доходить до того, що і збір коштів для військових будуть розтягувати під політичні команди. ЛЮДИ збирають гроші, запам’ятайте це, а не партії. Здолбунівщину ріжуть тупим ножем: пошта, ліс, СЕС, залізниця. Я не розумію, чому, наприклад, по тому самому лісу область керується наказами і розпорядженнями старої злочинної влади. Ми ж говоримо вже про децентралізацію та наповнення змістом місцевого самоврядування та правами і фінансами місцеві громади. То давайте не лише декларувати це, а й підкріплювати діями. Перевізникам ради дати не можемо, на ставках раз по раз протистояння між селянами і орендарями. До чого це призведе? Треба змінювати вектори  із протидії РДА і ради на взаємодію, забрати політику і посилити команди кризовими менеджерами, які уявляють цілісну картину розвитку району. І вибачте, якщо я когось мимоволі піддав критиці, це стосується і мене. Її треба вміти сприймати, робити з неї правильні висновки на добре, а не на реванш.

–          Що чекати району від нових персоналій?

–          Вибирати особливо немає з кого, тому що незаангажованих людей із стержнем всюди мало. Але я точно знаю, що люди, які приходять у політику на хвилі революції, на такій ж самій хвилі і виходять. Яскравий революціонер, яскравий представник однієї із партійних груп впливу в районі – лише посилить протистояння і реваншистські настрої. Потрібна вольова, достатньо досвідчена людина здатна вести свою лінію.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Сергій Кондрачук

  Геніально. Коротко, ясно, доступно і в яблучко… В цьому інтерв”ю кожен може побачити себе і зробити правильні висновки.

  • Смерть запроданцям!

   Такж надаю довідку Андріюку та іншим хто ще можливо не чув та не знає: Ініціатором створення музею протягом 10 років був і є до сьогодні, депутат Здолбунівської рай.ради Буздиган Олег. І на початковому єтапі створення музею був одни єдиний ініціатор і не тільки ініціатор. Саме він знайшов відомого історика – краєзнавця (ніні вже покійного Франчука Володимира) і разом паном Франчуком розробили проєкт створення історико – краєзнавчого музею в Здолбунові. На данний проєкт було отримано виключно позитивні та схвальні наукові рецензії з багатьох Вишів України від відомих докторів та професорів історії а також фахівців історичної справи. Це не було чиєюсь забаганкою така процедура створення музею з нуля. Пишится проект музею, тоді на нього отримуются рецензії відомих істориків. Тоді питання створення музею обов,язково включаєтся в програму соціально – економічного розвитку району. (паралельно збираются експонати, саме тому у відділі культури було встановлено сейф і там є зібрані де які еуспонати та історичні документи.Після цього проходять слухання, які готує ініціативна группа та виносить на обговорення постійних комісій а тільки після вивчення та погодження профільними комісіями рай.ради питання створення музею виносится на голосування депутатів.А тільки після позитивного рішення сесії, розробляєтся статут або порложення істрико – краєзнавчого музею, а згодом сама программа розвитку музейної справи, яку теж затверджують депутати і тільки після цього можливе якесь виділення коштів для створення музей! От тільки шкода що на усьому шляху сворення музею до самого останього часу в усій цій робі не було а ні Тищенка а ні, Путіліної з Ніколіною, Дацюком та Бухалом. Звісно що і Андріюкак в цій роботі теж не було тому він і не знає хто саме є ініціатором створення музею, що цьому передувало та як воно все було насправді! Дійсно писати та говорити набагато простіше та легче ніж робити!

   • Смерть запроданцям!

    Стосовно Олега Тищенка якщо він такий великій історик як про нього говорить БЮТ зі Сваободою та УНП, правим секстором та райдержадміністрацією (ці політичні сили та установи, тепер вже відкрито є одною дружньою командою, яка проштовхує та призначає на посади щирих регіоналів, Щавінського. Р, Бондарчук.В.Куцеля та інших) То хай Тищенко покини свою політичну діяльність в Ударі та віддасть кермо керівництва Здолбунівським правим сектором (який він нині очолює) одному зі своїх побратимів. Виграє конкурс і тільки тоді очолює та розбудовує районний музей. А то як у поговорці: хоче вседіти на 2-х стільчиках. Але ні наш “герой” не проти вседіти навіть на 3-х стільцях!

   • Олександр

    Нагадайте, будь-ласка, від якої партії депутатствує п.Буздиган. Чи буде легше перерахувати партії, в яких він не був? А ще нагадайте, як називається людина, що весь час міняє свої політичні орієнтири? Хіба на запроданцем, смерть яким Ви пропагуєте? Чи орієнтир один – добратися до влади, а під яким прапором, то вже як вдасться.

    • Смерть запроданцям!

     Я депутатствую не відпартії а від народу. Балатувався у раду 5-го скликання від П.П”Фронт Змін”. Був обраний депутатом 6-го скликання по виборчому округу №1 м.Здолбунів. Партія Фронт Змін була розвалена лідером партії Яценюком який вирішив об,єднатись з партією В.О “Батьківщина” з метою захоплення влади та лекторального прошарку “БЮТ” Я як голова Здолбунівської Р.О “Фронт Змін” разом з ще шістьма головами районних партійних організацій Ф.З нашої області, виразили публічний (в письмовій формі) протест проти подібних дій Голови партії Ф.З А.Яценюку. Засудили його підступні дії що до неприроднього об,єднання та злиття партій В.О “Батьківщина та “Фронт Змін”. Вийшли з партії Ф.З повним складом своїх організацій та не пішли на об,єднання з БЮТ на місцевому рівні в наших районах! Зберегли свої мережи, команди та відносини між собою! Нині успішно працюємо в своїх районах та місцевих радах різного рівня, захищаючи інтереси громад та інтересів наших виборців!

     • Олександр

      Це Ви так себе заспокоюєте? Вас обрали не як приватну особу, а як представника певної партії. Після того, як Ви вирішили вийти з лав цієї партії, Ви МУСИЛИ скласти депутатський мандат. Але це моє уявлення про чесність, у Вас може бути інше.

     • Смерть запроданцям!

      Напевно краще ви себе заспокоюйте. Буздигану це взагалі непотрібно. Він чітко знає що робить та куди рухается! А для того щоб щось певно стверджувати тра мати повноту інформації, знати положення про роботу рай.ради та розуміти процесс роботи депутатських фракцій. Частково ви праві. Виборці голосували за певні партії, нажаль таке виборче законодавство. Но не Буздиган виходив з партії Ф.З а лідер партії А.Яценюк вирішив ліквідувати свою партію та злитись з партією В.О. Батьківщина. Тому якраз то партію розвалив сам ї голова, не зважаючи на те що виборчі дали пе6вний мандат довіри саме цій політичній силі! Але за регламентом роботи рай.ради, фракція не перестає своє існування через те що лідер роспускає свою партію. Фракція може припинити своє існівання в раді виключно за рішенням самої фракції та за поданням та підписом голови фракції! Буздиган як голова фракції Ф.З в рай.раді, такого рішення не приймав та залишився вірним своїм виборцям. Саме тому в Здолбунівській рай.раді і далі функціонуює фракція Ф.З. Тому всі претензії що до розвалу партії Ф.З. до Яценюка. А за положенням рай.ради що до фракцій та депутатських фракцій, у разі припинення функціонування фракції чи депутатської групи, ті депутати які були членами тих чи інших фракцій, продовжують свою діяльність в якості позафракційних депутатів. Таке положення та регламент районної ради та так прописано в Законі про місцеві ради та в Законі про статус депутатів місцевих рад. Доречі Буздиган точно не приймав участі в їх написанні)) Позафракційними депутатами, є: Балабат, Жовтанюк, Лапчук, Власюк, Також припинила своє існування фракція Партії регіонів. Так що для того щоб щось стверджувати та не бути якимсь пліткарем, потрібно отримати повноту інформаціїї та спочатку самому в ній досконало розібратись!

     • Олександр

      Ось через таке вивернуте навиворіт сприйняття елементарних речей і маємо те, що маємо. Депутати від вже неіснуючих партій вдають, що вони на щось впливають, а виборці вдають, що їх, буцімто, поки що це влаштовує. Невже так буде завжди? Невже Ви не розумієте, що ніякі регламенти ніяких рай.рад не можуть навіть бути порівняними з здоровим глуздом і простою порядністю. Мені здається, що ми на різних мовах розмовляємо і Ви набором “розумних фраз” мене хочете переконати в тому, в що й самі не вірите.

    • Смерть запроданцям!

     Якщо ви Олксандр такий щирий поборник правди, то запитайте у свого друга Тищенка Олега в яких партіях йому вже вдалося побувати! Наскыльки мені відомо, то Олег був членом КУН, партії Удар Кличка а тепер вже Правий сектор. Був депутатом Рівненської міської ради 5 -го скликання фракція Наша Україна. Єдепутатом Здолбунівської міської ради від Удару. Чи у вас такий собі вибірковий підхід до справедливості???

  • mdamda

   Підписуюсь під кожним Вашим словом!

 • петро

  А чому пан Андріюк не може очолити Здолбунівщину? Добре давати такі поради тому, хто вже наладив процес! А чому не сказати “Я поза політикою, я вас виведу на чисту воду?” Може б і був би з Андріюка толк! Але він має свої комерційні інтереси і чхати він хотів на це протистояння!

  • Смерть запроданцям!

   Андріюк дійсно непоганий депута, та скоріш за все напевно не проти був би очолити район! Тому і пише і говорить та звісно щой щось робить. Але є два но: поперше він комерсант, а будь який комерсан буде в першу чергу переслідувати свої інтереси (ми це вже не раз бачили та добре знаємо). подруге саме з ініціативи Андріюка, нещодавно було створено депутатську группу в Здолбунівській рай.раді яка складаєтся з залишків партій, раніш маючи той чи інший дотик та лояльність до колишньої партії влади (регіонів). До тогож саме ця депутатська група, брала перерву під час останьої сессії та зіграла вирішальну роль у тому щоб усунути Тищенка від призначення на посаду! Хочу заміти що я не висловлююсь про те правільно чи не правільно є на те серьозні підстави чи ні! Я виключно констатую факти. А читач хай роздумує!

   • Смерть запроданцям!

    Так що пане Андріюк ви не менш успішно займаєтесь політикой, ніж ті кого ви власне тут звинувачуєте в політиканстві! А політиканство дійсно в нашому районі вже занадто. Воно кругом, в адміністрації, в раді, в відділі освіти та відділі культури, серед депутатів та сільских рад і сільських громад, редакціях ЗМі та інших установах міста та району! кругом! Але це не стільки вина депутатського корпусу, скільки окремих персоналій! Таких політичніх прастітуток як: Ніколіна, Путіліна, Дацюк. Тищенко та інші їм подібні!

 • mdamda

  Я оця незаангажована людина із стержнем:)))

 • Вінні

  На Андріюка намає що наговорювати.Всі разом голови РДА стільки незробили і незроблять як зробив Андріюк для району. І доречі після втечі Шуля, Андріюку пропонували посаду голови- він відмовився.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама