День зустрічі птахів – 2016 у Здолбунові

облаштування домівок птахам (1)Як повідомляє офіційний сайт київського еко-культурного центру України : ”

Київський еколого-культурний центр і ВЕО «Жива планета» проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2016». Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівля)необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити тому, що завдяки вирубанню в лісах та парках дуплястих дерев багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».”

Приємно, що однією із таким учасниць стала Галина Свирида – учениця Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.облаштування домівок птахам (2)

Власними руками вона виготовила декілька шпаківень та розвісила на території школи.

Ініціативу до участі школярка виявила самостійно, як тільки отримала інформацію про конкурс.

Ось власне письмова робота Галини: ”

Я дуже люблю птахів. Вони – дуже корисні для людей та природи, адже є частиною ланцюга живлення, окрім того відповідають за винищення шкідників: жуків, кліщів, шовковиць. Проте кожного року птахів стає менше і менше, їх популяція зменшується, бо люди знищують ліси разом з гніздами. Коли птахи повертаються з теплих країв їм не має де гніздуватися і вирощувати потомство. Гніздівлі – це будиночки зроблені з дерева, фанери та наповнені соломою або тирсою. Розвішувати їх потрібно на висоті не менше  чотирьох метрів. Найкращим місцем для цього стане сквер або ж парк. Мої будиночки будуть призначені для сов, горобців, синичок. Розвішування гніздівель є дуже важливим процесом у розмноженні птахів та відновленні екосистеми. Власне, конструкція  гнізда є дуже цікавою і важкою. До неї входять гілочки, слина, мушлі, хутро, трави. Усе разом – своєрідний витвір мистецтва. Люди винищують дерева з гніздами свідомо, а я свідомо вирішила допомогти птахам.  “

Приємно, що місто ще має активну молодь, яка відноситься до таких питань з повагою та розумінням.

Успіхів конкурсантці у нелегкій боротьбі!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети