День здорової дитини або реформа навпомацки

поліклініка_11Дуже часто ми нарікаємо на те, що є фактори на які ми не можемо вплинути. Вплинути не можемо, але підлаштуватись можемо. Зокрема це стосується медичної реформи в Україні.

В практику лікарень, зокрема Здолбунівської ЦРЛ (тут така складна штука, щось відноситься до лікарні, яку очолює В.Сухляк, а щось до центру первинної медицини і медицини катастроф, яку очолює О.Сумко, як у даному випадку, але для більшості людей все це лікарня, тому подробицями не обтяжуємо) входить відвідування щочетверга педіатра або «День здорової дитини». В принципі, день такий потрібний. Як не як зменшується можливість контактування хворих дітей і здорових. Та й можливість здійснити щомісяця комплексний огляд малюка це неабияка розкіш. Але як і усі інші нововведення це також несе за собою певні незручності. Звернувши увагу на які, можна ефективно налагодити даний процес.поліклініка_9

Отож, в дитячому відділі є два входи. Листочки приклеєні скотчем важко назвати табличками, але тим не менше. Відповідно є два коридори. В одному коридорі повинна утворюватись черга хворих дітей до лікаря а в другому черга здорових дітей на плановий щомісячний огляд. Повинна, але на практиці це не так. Хворі діти та здорові змішуються у величезне скопище. В якому важко зрозуміти: у кого температура, висип хто на звичайний плановий огляд, а хто просто спитати.поліклініка_10

До речі практику «просто спитати» або «вони зі мною» ініціює виключно медичний персонал. Чим власне і створюють незручності в самій процедурі черги та викликають шквал обурення у відвідувачів.  Так то воно так але й не так. Оскільки виявляється така практика допустима у особливих випадках, а саме  в День Здорової дитини дільничній медсестрі надається перевага першочергово проводити дітей на плановий огляд до закріпленого за ним дільничного лікаря.поліклініка_6 поліклініка_5 поліклініка_4 поліклініка_3 поліклініка_2

До речі педіатрів у відділенні є аж п’ять з половиною, на відміну від одного на стаціонарі і то яка скоро збирається на заслужений відпочинок. І за кожним з них є закріплена окрема дільниця. І на плановий щомісячний прийом ви можете заздалегідь записатись. Де це написано? Хто про це знає? Графік закріплених за дільницями  мікрорайонів існує і прикріплений на вікні реєстратури. А знають про нього працівники закладу.

Отож при наявності такого великого персоналу педіатрів – він один.  Так, бо чомусь саме в цей день зникають усі інші. Містика. У будь-якому випадку  відсутність персоналу педіатрів чи небажання існуючим дотримуватись своїх посадових обов’язків викликають ряд проблем.

Я вже не беру до уваги фахових спеціалістів, які або у військкоматі або на обіді або «зараз прийде». Так це теж проблема не підвладна персоналу. Закрили залізничну лікарню, відповідно добавилось до існуючих відвідувачів ще по 10-15 студентів в день.

Відсутні у кожному кабінеті ваги та ростоміри зі стертими шкалами. До речі про благодійну скриньку «для пожертв на дитячу вагу» я чула але не бачила. Ні скриньки ні ваг.поліклініка_1

Відвідування дітей на дому дільничним педіатром зводиться до єдиного обов’язкового  – при  народженні. Все частішими стають фрази типу «нема бензини» або «якщо не важко прийдіть самі».

Досить особливою є процедура видання медичних карток. Часто можна почути: «Я не знаю де», «Може лікар забрав». Що в свою чергу може бути розцінений як недбале ставлення до своїх посадових обов’язків.

Четвер.  День Здорової Дитини. Величезна кількість відвідувачів, жоден з яких не може чекати. У когось температура, когось душить кашель, бешкетуни не мають куди себе подіти. Грудних немовлят нема де положити не те що підгодувати. Коридор з шістьма  стільчиками та загромадженим вішаком в центрі створюють певні незручності.  Таблички на дверях не несуть ніякої інформаційності. Відсутній столик в коридорі де можна заповнити анкету, заяву, відмову. Часто закритий туалет на ремонт. Обмежений стан матеріальних ресурсів лікарні.поліклініка
поліклініка_8
поліклініка_7

Усі ці незручності в тій чи іншій мірі характерні усім державним медичним закладам країни. Але вчитись потрібно у кращих і рівнятись потрібно завжди на кращих.

Цікавим та потрібним нововведенням може стати окрема кімната для дітей – ігрова.  Корисним є приклад графіку прийомів лікарів-спеціалістів в «День здорової дитини» та в АДВ МЛ «Центр матері та дитини» http://www.vmr.gov.ua/Branches/Lists/HealthCare/ShowContent.aspx?ID=24  А також створення власного сайту http://www.odkl.if.ua/structure педіатр німеччина_1

 сумкоВ будь-якому випадку правильно організований процес це ще один крок до успіху!

До речі пан головний лікар, Олег Ярославович Сумко, сказав що готовий прийняти усіляку допомогу в т.ч і підказки  що і де краще розмістити в коридорі і т.д для кращого обслуговування дітей та все ж нарікав на обмеженість у площах приміщення і фінансуванні.

Хто готовий допомогти, щось запропонувати, або просто висловитись з приводу теми статті – ласкаво запрошуємо в зону коментарів.

Ольга Мережко



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети