День народження Здолбунова почався…із роботи «свинячого» ринку

Попри святкову дату-516 річницю Здолбунова багато хто не забув про хліб насущний і з самого ранку прийшов, приїхав на територію біля таблички  «Ринок торгівлі сільськогосподарською продукцією», що по вул.8 Березня в районі АЗС. Одні щось продати, інші купити.

Менше третини продавців таки заїхали на територію, яка огороджена лежачими опорами, і там продавали свині. Решта торговців, які привезли картоплю, пшеницю, крупи, цукор, борошно, а також садово-огородній інвентар та інший крам торгували просто обабіч асфальтованої частини дороги.

Саме про цей факт  нашу редакцію повідомили жителі дотичних до цієї території вулиць.

rynok silgosp (8) rynok silgosp (2) rynok silgosp (3) rynok silgosp (7)

Затори на дорозі утворюються через те, що траса перетворюється на бульвар для покупців, які на велосипедах, з тачками й кравчучками ходять і виторговують собі потрібні продукти, а в цей час на свою базу, яка знаходиться поруч, прямують довжелезні фури й рухаються рейсові автобуси Рівне-Здолбунів-Здовбиця. Про безпеку перехожих можна навіть і не говорити. Це стихійна така ж сама вулична торгівля, як і продуктами на продуктово-промисловому ринку нижче по тій же вулиці 8 Березня.

rynok silgosp (15) rynok silgosp (16) rynok silgosp (11)

Для того, щоб здійснювати торгівлю на ринку потрібно сплачувати кошти, їх розмір затверджений виконкомом Здолбунівської міської ради. А обслуговування території біля таблички здійснює КП «Здолбунівське». Головний інженер цього підприємства у вихідний день виконує функцію ще й головного базарника. На ньому й функція: гроші-квиточки для торговців. У невеличкому металевому синьому кіоску знаходиться касовий апарат, який під’єднаний до модему. При нас його включили, але квиточки вже були надруковані раніше, і зміст їх нам не відомий. Бажаючих брати квиточки попри настійливі вмовляння Павловича (як кличуть усі на території біля таблички п.Шлихту В.П) було не багато, так само як і платити за затвердженими тарифами. А тарифи такі:

Торгівля з легкового авто-15 грн, мікроавтобуса-19 грн, легкового авто з причепом – 21 грн, з підводи – 22 грн, мікроавтобуса з причепом – 28 грн, вантажного авто – 30 грн, візка-8 грн.rynok silgosp (6) rynok silgosp (4) rynok silgosp (5) rynok silgosp (9) rynok silgosp (10)

Із розмови з Павловичем стало зрозуміло, що люди самі тут собі правила встановлюють: де й кому ставати, навіть при дорозі кожен своє місце має, на яке щонеділі стає; машини не заїздять на територію, де колись буде ринок, тому що їм там не зручно та й після дощу земля прогинається під колесами ще й крупи мокнуть, тому тут продають тільки свиней, а решта на дорозі. У планах – загородити  усю територію, на місці синього кіоску має постати двоповерхова адмінбудівля з місцем для касира, охоронця й ветеринара. До речі, ветеринар щонеділі знаходиться тут же, поруч із кіоском, і, як нам розповів сам ветеринар Миколайович (як кличуть всі торговці свиньми), вакцинація – то справа добровільна, проте 30-40% людей, що придбали свиней, її роблять для тварин, щоб ті не хворіли.rynok silgosp (12) rynok silgosp (13) rynok silgosp (14)

Торги сьогодні йшли не дуже, тому дехто постояв годинку-другу й рушив додому, при дорозі машини стоять, за словами очевидців, до години 10-11 щонеділі. Найбільшим попитом користувалась картопля, яку продавали по 2-2,5 грн за 1 кг, свині, товч, цукор.

А поки що на цій території місцеві хлопчаки знайшли своє застосування: поставили ворота й по будням ганяють у футбол, і ганяти, здається, будуть ще довго, поки територія біля таблички перетвориться на справжній ринок.pole


Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети