Декларації замість реальної співпраці пропонує Здолбунівська районна влада

Як ми і обіцяли, аналізуємо новоприйняті у 2013 році Програми Здолбунівською районною радою та районною адміністрацією. Першою пропонуємо ознайомитись цілком із текстом Програми фактично співпраці влади і громади і залученні останньої до реалізації державної політики в районі. Деякі коментарі вже зроблені і виділені по тексту.

ПРОГРАМА (із скороченням)

із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні

та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки

на період до 2015 року

І. Загальні положення

Програма із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на період до 2012 року (опечатка, чи просто та ж сама програма до 2012 го, тепер подана як до 2015 року? –прим.ЗС)(далі – Програма) розроблена відповідно до  ……

ІІ. Мета і завдання Програми

         Метою цієї Програми є налагодження соціально значущих ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення прозорості і відкритості їх діяльності; залучення громадян до участі в управлінні державними справами, підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості, організація спільних цілеспрямованих дій для усунення соціальних проблем, створення умов для участі громадян у розроблення проектів таких рішень; проведення соціологічних досліджень; сприяння пропагуванню державницької ідеології, виховання патріотичних почуттів та гордості за Українську державу.

ІІІ. Основні завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

реалізація Указів…… щодо впровадження державної політики в районі; розроблення пропозицій щодо розвитку інститутів громадянського суспільства; налагодження ефективної та конструктивної системи постійного діалогу, взаємодії інститутів громадянського суспільства і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою оперативного реагування на соціально значущі події; впровадження в систему роботи демократичних засад, зокрема, зворотного зв’язку, відкритості, звітності, готовності до конструктивного діалогу і співпраці з громадськістю, формування позитивного іміджу взаємодії державної влади і громадських організацій у суспільній свідомості, репрезентація цінностей громадянського суспільства та успішного досвіду громадських організацій у засобах масової інформації з метою залучення соціально активної частини населення до суспільних процесів, що відбуваються в державі; розвиток подальшого активного співробітництва та партнерських стосунків з громадськими організаціями і політичними партіями, ……..

ІV.Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення заходів, реалізація яких передбачається цією Програмою, здійснюється в межах видатків, передбачених у районному бюджеті на відповідний рік.

Орієнтований обсяг фінансування Програми становить 20 500 грн., у тому числі з районного бюджету за роками: 2013 рік – 6 500 грн., 2014 рік – 6 500 грн., 2015 – 7 500 грн.

ІІІ. Очікувані результати

Реалізація Програми дасть змогу активізувати роботу з практичної реалізації вищезазначених Указів ………

prikrashaemo

Організаційно-технічні заходи

щодо виконання Програми із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на період до 2015 року

Табличка фінансування по рокам…..

 Наш коментар.

dialogЩо маємо на сьогодні. Громадську раду при РДА. Після того, як активна частина її покинула, сформували нову, яку представляють Червоний Хрест, профспілка адміністрації, ветеранські організації та декілька інших. Про діяльність такої Громадської ради ніде не чути, можливо, через те, що її склад і був підібраний для цього. Коли в ній були Кондрачук, Бондарчук, Пшеничний, Орлов, то план її діяльності включав аналіз бюджетної політики, участь у підготовці рішень, антикорупційний моніторинг рішень та їх проектів, натомість районна адміністрація запропонувала свій варіант, чим займатись Громадській раді: відзначення 9 травня, 24 серпня і т.д і жодного натяку на залучення до процесу державної політики в районі. Пан Федорук, від РДА, одного разу заглянув на засідання, переконався, що воно не відбудеться і пішов у своїх справах. Голову ГР ні на колегію РДА, ні на засідання комісій райради не запрошували, з чого можна зробити висновок, що РДА потрібна була така ГР, яка буде легітимізувати будь-які її рішення і не буде лізти туди, куди її не просять, а саме: у процес підготовки та прийняття нею управлінських рішень.

На конкурс проектів від районної ради не можуть подаватись громадські організації. Лише сільські ради. Тобто жодної можливості отримання фінансування від районної влади в бюджеті не передбачено. Кажуть, що не можуть знайти механізму перерахування бюджетних коштів НГО. То поцікавтесь досвідом, наприклад Рівненської міської ради, яка давно таке практикує. Я вже не кажу про досвід Польщі чи США. У цих країнах більшість рішень місцевої влади враховують і думку громади, і частина повноважень делеговані для виконання громадськими організаціями. На що вони отримують кошти з місцевого бюджету. Ці роботи чи послуги надаються якісні і значно дешевші, ніж би їх виконували самі працівники органів влади. Це робиться тому, що влада – це тільки незначний відсоток чиновників, що регулярно займаються покладеними на них громадою обов’язками, а решта населення теж у такий спосіб залучене до самоуправління. І люди, які проявляють таку активність, не будучи у чиновницьких кабінетах, дуже шануються і у громаді, і серед влади. Адже вони – їх ПОМІЧНИКИ, а у нас громадські активісти – більмо на оці влади, яка обмежена своїми недолугими інструкціями і стереотипами.

Ну ось для прикладу ще візьмемо День молоді. Є вже діючі молодіжні організації, танцювальні і спортивні НГО, християнського спрямування інші. Більш чи менш активні. Якщо не завжди є можливість до фінансової мотивації, то хоча б морально можна підтримати молодіжні громадські організації. Дивимось, хто нагороджений подяками чи грамотами у 2012 році: (ми віримо, що всі ці люди заслужено їх отримали):

На урочистостях до Дня молоді, відповідно до розпорядження голови адміністрації від 22 червня 2012 року №324, що додається,  були нагороджені:

– Г. Олександр Володимирович – викладач Здолбунівської музичної школи

– К. Наталія Володимирівна – бухгалтер відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації

– К. Олександр Сергійович – учитель фізики і математики  Здолбунівської загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №3

– Л. Юлія Миколаївна – головний спеціаліст відділу контроль-перевірочній роботі нарахуванням та сплатою платежів управління Пенсійного фонду в України в Здолбунівському районі

– П. Юлія Миколаївна – головний державний податковий інспектор відділу оподаткування фізичних осіб Здолбунівської об’єднаної державної податкової інспекції.

Всі «бюджетники», знову як і у випадку з міні – грантами районної ради. У приватній розмові колишній вже начальник одного із відділів РДА пояснив це тим, що від молодіжних організацій чи НГО не надходило подання до РДА. Ну що тут скажеш. Совдепія у чистому вигляді. Пам’ятаєте об’єктивки, рекомендації самих на себе, представлення, подання на нагороди. А побачити, розкривши очі, оцінити зі сторони, слабо? А, владо. Чи комсомол настільки глибоко в’ївся, що  інакше ніяк? А ми ж у 21 столітті, Програми он які гарні пишемо. Для кого? Співпраця – це обопільна вигода. Треба ділитись інформацією, повноваженнями, ресурсами, відповідальністю. За ці 20 тисяч, що намітила влада на три роки для того, щоб народ і влада були ближчими – нічого не вийде. Викиньте свою програму. Пишіть нову, разом із тими, для кого ви її пишете. І плануйте туди реальні заходи із реальними НГО і активістами, а не «розширити, поглибити, закріпити».

peredplata

 Виділіть на ці заходи фінансування, і на міні-гранти виділіть, а ще  візьміть декілька чоловік із громадського сектору на роботу. Одну людину у відділ молоді, одну у новостворений (створіть!) відділ міжнародної співпраці та залучення позабюджетних коштів, яка навчить інших і сама буде писати проекти, допомагати вигравати гранти і залучати фінансову та технічну допомогу на розвиток району. Позбудьтесь чиновницького переляку і запрошуйте громаду на рівноправний діалог, не на зустріч до вас, а на діалог. Де обидві думки мають значення, і рішення приймаються компромісно і взаємовиграшні. Зробіть громаду, НГО, ЗМІ вашими партнерами, а не опонентами, і пам’ятайте партнер-це той, хто підтримає правильні рішення і застереже від неправильних, а не підхалим і бюджетний підлабузник, який на всі рішення влади каже «Так точно», або «Слухаюсь». Але запросити НГО, молодіжні організації, думаючих активних людей до співпраці у розробці і прийнятті рішень, вивченні громадської думки, створенні сприятливо іміджу влади мало, спочатку треба позбутись того іміджу який влада вже має у нашому районі. Припиніть нав’язувати партійні газети, звільняти неугодних, заохочувати  психологію очільникопоклоніння, поясніть, звідки при задекларованій зарплаті у 60 тисяч гривень в рік можна придбати авто за сотні тисяч гривень, визнайте свої помилки у господарюванні, а не приховуйте їх, і тоді, можливо, буде шанс вашу Програму із забезпечення (це слово вже не партнерське – прим.ЗС) участі громадськості Здолбунівщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на період до 2015 року, переписати на новий лад і почати щось робити, а не декларувати, змінюючи у програмах лише рік. Не претендую на об’єктивність, подаю суб’єктивну авторську думку.

spivpraca

 

Микола Орлов

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети