Де префекти, пане міністре ?

ілюзіяВтомилися від пустопорожніх заяв, політичних анонсів, фентезі спічей наших політиків. Будемо перекладати на зрозумілу мову тексти їх публічних виступів. Всі коментарі зазначаються в дужках як колективний розум ЗС і звісно є суб’єктивними, проте мають право на життя, як і заяви міністрів.

Отже, знову виступ міністра Г.Зубко – оригінал тут.

Перші призначення префектів, введення яких передбачають зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, створення кадрового резерву відбудеться до 1 квітня 2016 року, повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. (від ЗС: пане міністре, на вулиці вересень 2016 року де ваші префекти?)

“Згідно з проектом (закону “Про префектах” – ІФ) перше призначення на посади префектів областей у всіх областях здійснюватиметься з відбором кандидатур на конкурсній основі до 1 квітня 2016 року”, – сказав Г. Зубко під час засідання цільової команди реформ щодо децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики в Києві в середу.

За його словами, до 1 квітня 2016 року також планується сформувати кадровий резерв префектів у кількості 100 осіб.

“Ми закладаємо нові принципи кадрової політики в державі. Формування кадрового резерву забезпечить відбір і підготовку професійних, відповідальних людей, які потім будуть призначені префектами на місця”, – зазначив Г. Зубко.

Віце-прем’єр вважає, що з введенням системи префектів в державі оновиться форма управління на місцях.

“Обласні державні адміністрації, які в останні роки викликають роздратування місцевих громад і, чесно кажучи, не можуть швидко і ефективно реагувати на сучасні виклики, мають бути замінені сучасними структурами управління”, – додав він.

Г. Зубко вважає, що з ухваленням законів “Про державну службу України” та “Про службу в органах місцевого самоврядування” наявність кадрового резерву дозволить наповнювати префектури, а також нові органи місцевої влади – виконавчі комітети рад. (від ЗС: пане міністре, Закон про Держслужбу ввели, він позбавив не лише держслужбовців зарплат, не лише примусив проводити незрозумілий поділ на спеціалістів, провідних спеціалістів і т.д на рівному місті, а й не передбачено поняття кадрового резерву ні для існуючих службовців ні для префектів. Мало того Постанову КМУ яка регулювала питання кадрового резерву теж скасована іншою ПКМУ)

“Децентралізація – це передача повноважень з центру на місця. (від ЗС: то передайте їх вже на решті  разом із фінансами і нехай місцеві ОТГ визначають куди ці фінанси витратити, і не навантажуйте районні бюджети необхідністю витрачатись на державні функції, які взяла на себе держава) Проте ці повноваження мають отримати професійні, підготовлені управлінці з сучасним мисленням і баченням розвитку свого регіону.  (Від ЗС : не буває голодних без бензину і паперу в холодних приміщеннях професіоналів-патріотів, які довго зможуть витримувати експерименти Уряду на собі)

Ввівши нову систему префектів, ми робимо наступний крок у реформі місцевого самоврядування і відкриваємо шлях для приходу до влади таких менеджерів, управлінців”, – сказав Г. Зубко.

Проект закону “Про префекти” передбачає зокрема, що основними функціями префектів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці є здійснення нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та посадовими особами місцевого самоврядування; координація діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції і законів України.

Формування кадрового резерву префектів здійснюється шляхом відкритого конкурсу. Чисельність кадрового резерву префектів становить 25% від загальної кількості посад префектів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети