ДАІшники просять частіше обходитись без них

Натомість користуватись Європротоколом, якщо ДТП трапилось без потерпілих, а лише з механічними ушкодженнями.

Від ЗС все ж додамо. Оформили без участі представників ДТП – будьте готові мати справу із страховими компаніями, які будуть місяцями оформляти протоколи, робити експертизи і при нинішньому курсі долара на виході отримати копійки, яких вистачить відшкодувати лише затрати на проїзд до страховиків і ліки від нервів.  А якщо маєте свідків, в т.ч працівників ДАІ та їх протоколи – то зможете звернутись до СУДУ із цивільним позовом до винуватця ДТП і стягнути у судовому порядку суму матеріальної й моральної шкоди. Тому наш висновок такий: Європротокол у сучасній Україні вигідний лише винуватцям ДТП і порушникам ПДР.

Далі інформація від ДАІ.

протокол

Європротокол – спрощений механізм оформлення ДТП

З вересня 2011 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування».

Цим нормативним актом було запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання повідомлення про ДТП (Європротоколу) та інші новації, спрямовані на приведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласників, до міжнародних стандартів страхування та врегулювання збитків.

Слід зазначити, що внаслідок використання Європротоколу, скорочується час для звільнення проїзної частини від пошкоджених автомобілів. Таким чином, вирішуються проблеми заторів у великих містах, а як наслідок і економії власного часу.

Нажаль, використання даної практики не набуло популярності серед громадян України. Станом на 2014 рік лише 7% випадків ДТП без потерпілих було оформлено за допомогою Європротоколу.

На одній із спільних нарад представників Державтоінспекції та Моторного (транспортного) страхового бюро України було запропоновано, під час навчання в автошколах, приділяти увагу роз’ясненню слухачам порядку оформлення «незначних» ДТП та складання Європротоколу.

Тож, основною метою МВС та страхових компаній є інформування громадян:

Європротокол – спеціальний бланк уніфікованого по всій Європі зразка, що заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії. В українському законодавстві він визначений як «Повідомлення про ДТП». У подальшому воно стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілій у ДТП стороні.

Слід зазначити, якщо внаслідок ДТП отримані механічні пошкодження транспортних засобів, – це питання виключно сфери страхування без участі державних органів.

Керманичі ж транспортних засобів, потрапивши в ДТП, можуть скористатися Європротоколом лише за наявності наступних обставин:

– учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби,

– відсутні травмовані (загиблі) люди,

– водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП,

– у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо водії скористалися Європротоколом шляхом обопільного його оформлення та підписання, то вони:

–  мають право залишити місце ДТП,

– звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП,

– звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

        Але, у випадку невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколу умов, виклик працівників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

Законом чітко визначено, що страховик зобов’язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Передбачається, що бланки Європротоколу повинні видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Якщо сталась ДТП, за наслідками якої був заповнений Європротокол, то учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих днів від дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Ознайомитись з «Інструкцією щодо заповнення Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду» та «Інформаційно роз’яснюваль-ними матеріалами щодо Повідомлення про дорожньо-транспорт-ну пригоду» можна також на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України.

 

ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНУ ПРИГОДУ (ФОТО)

 

Інструкція визначає умови заповнення Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яке надається Страховику чи Моторному (транспортному) страховому бюро України водієм транспортного засобу на виконання підпункту 33.1.4 пункту 33.1 статті 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а також застосування Типових схем дорожньо-транспортних пригод та розподілу відповідальності учасників дорожньо-транспортної пригоди за заподіяну ними шкоду при оформленні документів по дорожньо-транспортним пригодам без участі уповноважених на те працівників міліції.

УВАГА! Раніше ніж заповнювати Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду радимо Вам, за наявності відповідних технічних засобів, провести фотографування місця події та обох транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди. Вказані фотографії надати страховику разом із Повідомленням про дорожньо-транспортну пригоду.

1. Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (далі – Повідомлення) – письмове повідомлення встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі – МТСБУ) зразка, яке надається Страховику чи МТСБУ водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди.

2. Повідомлення заповнюється та підписується водіями транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП). Повідомлення може оформлятися одним із водіїв транспортних засобів виключно у разі, якщо оформлення ДТП здійснювалося уповноваженими на те працівниками міліції.

3. При складанні Повідомлення використовується тільки один комплект документів, що складається з трьох аркушів: титульної сторінки, оригіналу та копії повідомлення будь-якого учасника ДТП.

4. Повідомлення заповнюється чітко, розбірливо, від руки кульковою ручкою, бажано друкованими літерами, при цьому обов’язково зазначаються всі відомості про кожного учасника ДТП. Вибір учасником колонки (жовта чи блакитна) не має значення.

5. У разі настання ДТП за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти Повідомлення. У такому разі водії транспортних засобів після складення Повідомлення мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про її настання.

6. Виправлення у Повідомленні категорично забороняються. Замість зіпсованого бланку заповнюється інший.

        УВАГА! Тільки після підписання Повідомлення водіями – учасниками ДТП, аркуші розділяються для кожного із водіїв.

7. Порядок заповнення Повідомлення:

7.1. Пункти 1, 2 заповнюються згідно з фактичними датою та часом настання ДТП із зазначенням місця ДТП;

7.2. У пунктах 3, 4 Повідомлення вірне твердження позначається знаком «Х»;

7.3. У пункті 5 зазначаються відомості про свідків ДТП. У разі, якщо свідки ДТП не встановлені або відсутні, то у цьому пункті робиться запис, наприклад: «не виявлені» або «відсутні»;

7.4. У пункті 6 зазначається інформація про страхувальника згідно з даними полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або «Зеленої карти» (далі– Сертифікат страхування);

7.5. Пункт 7 заповнюється згідно з даними свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та Сертифікату страхування. Відомості в зазначених документах мають співпадати;

7.6. Пункт 8 заповнюється згідно з даними Сертифікату страхування. Поле «ТАК» пункту 8 «Чи покриває поліс шкоду транспортному засобу?» позначається знаком «Х» за наявності договору добровільного страхування наземних транспортних засобів (КАСКО);

7.7. Пункт 9 заповнюється згідно з даними посвідчення водія – учасника ДТП. Також водій – учасник ДТП зазначає номер свого телефону або електрону адресу (е-mail) та адресу фактичного проживання;

7.8. У пункті 10 стрілкою необхідно вказати напрям і місце початкового удару (первинного контакту);

7.9. У пункті 11 стисло зазначаються видимі пошкодження кожного транспортного засобу;

7.10. У пункті 12 (клітинки 1-17) відмічаються знаком «Х» обставини, які відносяться та характеризують ДТП.

УВАГА! Обов’язково зазначається кількість відмічених знаком «Х» клітинок;

7.11. У пункті 13 відображаються: розташування транспортних засобів А і В на момент настання ДТП, стрілками напрямок їх руху, дорожні знаки та розмітка, назва вулиць або доріг. Для позначення автомобіля використовується позначка « »;

Для зображення роздільних смуг, перехрестків та вулиць використовуються позначки «╠ », « ╬ », « ═ »;

7.12. У пункті 14 надається додаткова інформація, яка не міститься у Повідомлені та яку водій транспортного засобу вважає за необхідне викласти. У разі необхідності дозволяється використання додаткового аркуша. У такому випадку в пункт 14 Повідомлення вноситься запис «додаткові пояснення на ___ аркушах додаються»;

7.13. У пункті 15 ставиться підпис (підписи) особи (осіб), що оформляла (оформляли) Повідомлення.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети