Дачі можна перевести в статус житлового будинку

Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області доводить до відома громадян інформацію про набрання чинності Порядком переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 321.

Відповідно до зазначеного Порядку, дачні і садові будинки, які відповідають державним будівельним нормам, відтепер можна безкоштовно перевести у жилі будинки. Переведення здійснюється органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.

Для переведення дачних і садових будинків у житлові їхні власники або уповноважені ними особи мають подати до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або сільському голові низку документів: заява за визначеною формою, копія документу про право власності на дачний чи садовий будинок, письмова згоду співвласників на переведення такого будинку у жилий та звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів місцева рада протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову у переведенні. У триденний строк власникові повідомляють про рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок. У разі відмови у переведені дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи до відповідного органу влади.

Відтак рішення відповідного органу місцевого самоврядування про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно стосовно відомостей про нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

 

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Рівненській області

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети