Cкільки всього нового й цікавого є в здолбунівській бібліотеці
Це правда. Для мене, як людини, яка намагається слідкувати за інформаційним простором краю, і то було як мінімум три новини у стінах здолбунівської центральної районної бібліотеки.
Перша. Бібліотеки району отримали 15 нових комп’ютерів, з яких 3 пішло у дитячо-юнацьку, що по вул.Кн.Ольги у Здолбунові, 3 – на Мізоч, 3 – у бібліотеку в мікрорайоні селища цементників, а 6 залишилось у центральній бібліотеці. Крім власне комп’ютерів ще й зручна периферія: вебкамери, навушники, блоки безперебійного живлення, мультифункціональний пристрій.
Друга. ЦРБ почала працювати і з школярами молодшого шкільного віку, а також створила куточок для дітвори на той випадок, коли батькам хочеться зайти до бібліотеки, а немає на кого залишити дитину, то тепер це не проблема. Бібліотекарі запропонують дитячу книжку, розмальовку в дитячому куточку, а батько чи мати спокійно й вдумливо зможуть вибрати собі літературу до смаку.
Третя. Слідуючи за сучасними течіями в бібліотечній справі, з’явилося в ЦРБ і відділення бууккросінгу або по-нашому вільного обміну книжками. Ви придбали книгу, прочитали – приносьте до бібліотеки і зможете абсолютно безкоштовно обміняти на іншу книгу. Таким чином, одного разу придбавши книгу, ви можете прочитати значно більше творів. Це дуже зручно. А якщо захочете просто подарувати книгу бібліотеці, там цьому будуть тільки раді!
Власні враження. Бібліотека й бібліотекарі дійсно прагнуть щось змінити, осучаснити. Стенд про рідний край має книжки й журнали про Здолбунів та села району. Розвиток Інтернет-центру – це великий плюс, але… Якщо він слугуватиме лише для он-лайн ігор і спілкування в мережах школярів перед, після чи замість школи, то він не призведе до розвитку цих самих школярів, а до їх деградації. Мало того, ті, хто прийдуть, і справді потребуватимуть доступу до мережі, коли побачать ватагу пацанів, що сперечаються, хто з них першим кого “замочив”, то не захочуть ні мережі, ні такого товариства поруч. Інтернет має значно більші можливості, ніж ігри та соцмережі.
І, як на мене, то за розваги треба платити, а от розвиток і саморозвиток треба підтримувати. Як заблокувати доступ до ігор або обмежити користування такими ресурсами? Якщо захоче бібліотека зберегти нещодавно отриманий ресурс, то знайде ці нескладні способи. Та й ігри є різні. У т.ч на логіку, розвиток пам’яті тощо. А якщо відсидіти ранок за комп’ютером, а потім із червоними очима йти до школи на другу зміну, то користі в школі від такого учня вже буде мало. Але це питання спільне: і учнів, і бібліотекарів, і батьків.
Особисто дуже сподобалась виставка саме краєзнавчої літератури і куточок вільного обміну книгами. Здебільшого бачив детективи і так звані жіночі романи, але смак – то справа кожного. Приємно, що й наша громадська організація ЗЕОН вже неодноразово долучалась до передачі книг бібліотеці, до чого закликаємо й інші НГО та просто мешканців краю.
Микола Орлов
Дякуємо за проведену екскурсію бібліотекою Скірканич Л.В, а також директора бібліотеки Миконюк І.Г за оперативну інформацію про те, що наслідки снігового ранку на сходах закладу вже ліквідовані.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.