Чисте місто – перший крок до Яскравого міста: акція в Здолбунові з очистки від спаму

Попри очікування дощу й похмурої погоди, буднього дня й природньої ліні – акція «Чисте місто-перший крок до Яскравого міста» в Здолбунові успішно відбулась.
Організаторами акції виступили Волонтерський рух Здолбунівщини (координатори Андрій Орлов і Микола Мокрик) та НГО «АЦРМ «ЗЕОН».emblema akcii

Напередодні була створена група волонтерського руху в мережі ВК, розповсюджені в соціальних мережах і на нашому сайті анонси події. Ці анонси зібрали достатньо велику кількість лайків і коментарів, тож організатори розраховували, що 15-20 активістів на цю пропозицію відгукнуться, хоч анкет учасника було заповнено всього 7.
16.00 виходимо із офіса ЗЕОНу зустрічати учасників…під вікнами нікого. Беремо інструменти й підходимо до першої робочої стіни, з подивом мовчки дивимось одне на одного – невже ніхто не прийшов? Та раптом із двох кутків будинку виходить та виїжджає на велосипедах ватага школярів першої школи Здолбунова, яка сховалась там від вітру. Вже нас 10 –робота пішла, під’їхав з Рівного ще один модератор групи волонтерів Анатолій Бондарчук.akciia_chiste misto_zdolbuniv (2) akciia_chiste misto_zdolbuniv (3) akciia_chiste misto_zdolbuniv (4) akciia_chiste misto_zdolbuniv (5) akciia_chiste misto_zdolbuniv (6)

Вже на першій стіні всі зрозуміли як мінімум дві речі:

виробник клею ПВА робить свою справу якісно :)
– здерти оголошення в десять раз складніше ніж наклеїти його на фасад будинку

akciia_chiste misto_zdolbuniv (7) akciia_chiste misto_zdolbuniv (8) akciia_chiste misto_zdolbuniv (9) akciia_chiste misto_zdolbuniv (10)
Перші зачищені площини – перші наліпки «Чисте місто-перший крок до Яскравого міста». Розумному мешканцю на чистій стіні ці слова про щось таки скажуть. Дурню – ні: йому й на лоба наклей, то він спитає: «А шо?». Ми дуже розраховуємо, що ці слова зупинять масовий трафік спаму на вулицях Здолбунова. Підпис “ЗаЧ(Х)чищено ЗЕОНом” –означає, що громадська організація, яка долучилась до акції, просить цим підписом і своїм авторитетом не забруднювати своє місто. І зі своєї сторони буде продовжувати боротись із спамерам, нещадно рекламуючи їх на сторінках Здолбунів сіті та в соціальних мережах. Стандартні «Штраф 340 грн» у червоній рамочці, які могли би красуватись на очищеному місці, на наших людей чомусь діють абсолютно навпаки. Чи то колір дратує, чи то слово «Штраф», тому ми підібрали в спокійних жовто-зелених тонах просту наліпку, яка легко й безслідно при бажанні знімається, щоб спокуса клеїти знову не була такою очевидною.

akciia_chiste misto_zdolbuniv (11) akciia_chiste misto_zdolbuniv (12) akciia_chiste misto_zdolbuniv (13)
Друга знакова площина – 15 метрів фасаду будинку на перетині вул.Незалежності й Б.Хмельницького, яка була використана для мотиватора акції. До нас приєднуються нові учасники. Після робочого дня приєднались Віктор Місюра, Катерина Кондратюк, Дмитро Світодар, друзі учасників, що вже працювали. Таким чином волонтерський загін поповнився до 17 чоловік, найменшому з яких Миколі було аж 4, а старшому Миколі тільки 40 років.

akciia_chiste misto_zdolbuniv (14) akciia_chiste misto_zdolbuniv (15) akciia_chiste misto_zdolbuniv (16) akciia_chiste misto_zdolbuniv (17) akciia_chiste misto_zdolbuniv (18)
Після цієї стіни учасники зробили наступні висновки:
Точно клеїти спам на вулицях міста ніхто з них не буде, бо як же важко його потім зачищати :)
– Разом працювати веселіше

akciia_chiste misto_zdolbuniv (22) akciia_chiste misto_zdolbuniv (23) akciia_chiste misto_zdolbuniv (25) akciia_chiste misto_zdolbuniv (26) akciia_chiste misto_zdolbuniv (28)
Незважаючи на велику кількість глядачів, які саме в цей час йшли з роботи додому, словесну підтримку акції, знайшлись і ті, хто й надалі вважає себе, напевне, найрозумнішим і найнахабнішим. З пачкою оголошень в руках і банкою клею одразу за стіною учасників акції – ліпив спам на ще одну «стіну плачу»-огорожу недобудови оцей чолов’яга. Правил благоустрою міста він, мабуть, в очі не бачив, дошок оголошень, яких лише на цій вулиці 4 стоїть, він теж не помітив, бо дуже сперечався із одним з організаторів акції щодо його права клеїти оголошення там, де інші клеять, бо де ж їх ще клеїти. Ще й погрожував при двох десятках свідків за те, що його оголошення фотографували. Ну що ж, вітаємо, для вас хвилина слави у Здолбунові.

akciia_chiste misto_zdolbuniv (19) akciia_chiste misto_zdolbuniv (24) akciia_chiste misto_zdolbuniv (21)
Далі група рушила по опорах освітлення, електрощитових та газорозподільчих ящиках. Особливо важко дався останній об’єкт вже на перетині із вул. І.Мазепи. Але впорались.
Про свої враження учасники акції розповіли на камеру, відео монтується й незабаром буде в ефірі на каналі SEON2002 на youtube і, звісно, на нашому сайті.

akciia_chiste misto_zdolbuniv (27) akciia_chiste misto_zdolbuniv (29) akciia_chiste misto_zdolbuniv (30) akciia_chiste misto_zdolbuniv (31) akciia_chiste misto_zdolbuniv (32)
Акція буде успішною повною мірою, якщо вона інших спонукатиме зупинити спам, продовжити очистку міста, моніторити вже зачищені місця на предмет повторної поклейки спаму. Тому звертаємось до всіх, хто спостерігав за вчорашньою роботою волонтерів із своїх вікон та офісів: СПОСТЕРІГАЙТЕ й надалі, тільки не пасивно, а активно. Якщо бачите, що хтось на зачищені стіни клеїть оголошення – повідомте нам, сфотографуйте, зніміть на відео, викличте міліцію, повідомте міську раду, КП «Здолбунівське», яке має слідкувати за благоустроєм у місті, САМІ вийдіть і запитайте СПАМЕРА: «Що ж ти тут спамиш?». Тільки разом можна розраховувати на успіх та поширення акції містом. Не чекайте, що волонтери чи НГО зачистять все місто безкоштовно замість тих, хто має робити це відповідно до своїх функціональних обов’язків, і не будьте байдужими до тих, хто робить місто брудним.

akciia_chiste misto_zdolbuniv (33) akciia_chiste misto_zdolbuniv (34) akciia_chiste misto_zdolbuniv (35) akciia_chiste misto_zdolbuniv (36)

akciia_chiste misto_zdolbuniv (37) akciia_chiste misto_zdolbuniv (38) akciia_chiste misto_zdolbuniv (39) akciia_chiste misto_zdolbuniv (40)

akciia_chiste misto_zdolbuniv (41) akciia_chiste misto_zdolbuniv (42) akciia_chiste misto_zdolbuniv (43) akciia_chiste misto_zdolbuniv (44)
Результати вчорашньої акції не викладали одразу в ефір, бо цікаво було сьогодні зранку подивитись всі зачищені місця. Перший результат є. Ви не повірите – він вражаючий!! Чергова поклейка пройшла містом, ми побачили нові оголошення й плакати-афіші. Їх поклеїли ДО зачищеного і ПІСЛЯ, але ДЕ?? Оцініть самі!!:)spam 0509_2 spam 0509_1 spam 0509_3

Микола Орлов

П.С частину відео, зроблену Дмитром Світодаром, викладаємо вже.

Повний список волонтерів, що очищали місто від спаму:

Список учасників акції «Чисте місто – перший крок до Яскравого міста» 04.09.2013:

Микола Орлов, ЗЕОН

Андрій Орлов (школа №1, 9-А клас)

Микола Мокрик, ЗЕОН

Катерина Кондратюк, БКЦ, ЗЕОН

Олександр Кондратюк (школа №1, 9-А клас)

Дмитро Світодар

Віктор Місюра, ЦШК, ЗЕОН

Микола Кондратюк (4 роки)

Морозовська Вікторія (школа №1, 9-А клас)

Маринін Андрій (школа №1, 9-А клас)

Дмитроца Владислав (школа №1, 9-А клас)

Літвінчук Денис (школа №1, 9-А клас)

Орлова Софія (школа №1, 2-А клас)

Осташ Сергій

Сергій Прокопчук (школа №1, 7-А клас )

Анатолій Бондарчук, ОПОРА, ЗЕОНВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети