Чинний Президент України Петро Порошенко, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко та рок-музикант, лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на можливих президентських виборах. Про це повідомляє 5 канал з посиланням на “Інтерфакс-Україна” з посиланням на результати соціологічного дослідження, проведеного спільно з Центром соціальних і маркетингових досліджень “Соціс”, Київським міжнародним інститутом соціології, соціологічною групою “Рейтинг” і Центром Разумкова за підтримки Комітету виборців України, і оприлюдненого на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в середу, 22 листопада.

Так, згідно з результатами дослідження, якби вибори відбулися в найближчу неділю, 9,8% опитаних проголосували б за Петра Порошенка (серед тих, хто піде на вибори – 11, 9%); за Юлію Тимошенко – 8,8% (і 10,7% з тих, хто піде на вибори), за Святослава Вакарчука – 7,4% (9,0% з тих, хто піде на вибори).

Лідера “Опозиційного блоку” Юрія Бойка підтримали б 5,7% опитаних (6,9% з тих, хто піде на вибори). За лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка як кандидата в президенти України готові проголосувати 5,6% опитаних (серед тих, хто піде на вибори – 6,9%), лідера партії “За Життя” Вадима Рабиновича – 4,8% (5, 9% з тих, хто піде на вибори), лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 4,6% (5,6%), лідера партії “Самопоміч”, мера Львова Андрія Садового – 3,0% (і 3,7% з тих, хто піде на вибори).

Рейтинги інших кандидатів такі: лідера партії “Справедливість”, екс-голову СБУ Валентина Наливайченка готові підтримати на президентських виборах 2,0% опитаних (і 2,4% з тих, хто піде на вибори), лідера партії ВО “Свобода” Олега Тягнибока – 1,9% (2,3%), лідера партії “Народний фронт” Арсенія Яценюка – 0,9% (1,0%). За іншого кандидата готові віддати свої голоси 6,5% респондентів (і 7,8% з тих, хто піде на вибори), не змогли відповісти на питання 21,4% (26%) і не збираються голосувати на президентських виборах 17,7 %.

Чергові вибори президента України заплановано на 2019 рік. В ході дослідження, проведеного 28 жовтня – 14 листопада 2017 р. було опитано методом особистого інтерв’ю 20 тисяч респондентів у всіх областях України без урахування Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Похибка не перевищує 0,7%.