Чим жила освіта Здолбунівщини минулого року та з чим зустрічає першовересень

naradaВчора відбулася чергова серпнева освітянська конференція, на якій обговорювали здобутки освітян у минулому навчальному році та нововведення, які чекають на педагогів у цьому. Основною доповіддю був виступ начальника відділу освіти, який ми із суттєвими скороченнями і подаємо. Традиційно на таких заходах були присутні чиновники районної та міської рад, педагоги, незмінна голова профспілки. У доповіді, звичайно, ми не знайшли проблематики галузі: перебої із харчуванням школярів минулого року, “добровільна передплата” на регіоналівську газету, вихід педагогів із профспілки, проходження санстанції вчителями за власні кошти, конфлікт вчитель-директор в одній із міських шкіл, і тривале лікування вчителя після конфлікту, витрачання коштів на будівництво школи і гарантійний ремонт недоробок, що вилізли протягом року, тиск на педагогів, які мали сміливість писати до нашої газети думку, яка розходиться із “генеральною лінією партії”. Тому подаємо офіційний виступ, а про решту речей дещо ми вже писали, про дещо напишемо у цьому навчальному році. Офіційний сайт Здолбунівської РДА, звісно, зазначив про роль глави держави і підтримку нинішньою владою освітянських працівників.osvita_konfer

Про підсумки розвитку галузі освіти ЗДОЛБУНІВЩИНИ у 2012–2013 навчальному році та завдання на 2013–2014 навчальний рік . Доповідь начальника відділу освіти  Здолбунівської  райдержадміністрації В.Бондарчук (скорочена версія)

 

Сьогодні освіта починає займати провідне місце у стратегії державної політики країни. Це засвідчує той факт, що Президентом України у червні цього року підписано Указ № 344/2013, яким схвалено Національну стратегію розвитку освіти в України на період до 2021 року.  Якісні  показники розвитку освіти визначають ефективність суспільного поступу України у забезпеченні та гарантуванні права на здобуття безкоштовної якісної загальної середньої освіти.

На відміну від традиційної освітньої моделі, що базується на пріоритеті простого засвоєння і відтворення інформації, головною метою навчання у ХХІ столітті стає всебічний розвиток людської особистості як рівновеликої цінності. Демократичне спрямування навчання дає людині можливість підготуватися до життя у швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності…

2013/2014 навчальний рік є особливим для учнів п’ятих класів. Адже, саме з 1 вересня в основній школі розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.

Серед основних новацій такі: для забезпечення високого рівня знань  іноземних мов – учні п’ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови; розпочнеться вивчення інформатики; передбачено посилення використання здоров’язбережувальних технологій; підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті.

Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи, над якими працювали освітяни у 2012-2013 навчальному році були:

забезпечення реалізації районних програм розвитку галузі;

збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою;

забезпечення впровадження нового Державного стандарту початкової та

базової середньої освіти;

забезпечення функціонування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів;

подальше впровадження системи профільного навчання;

удосконалення структури та ефективності роботи шкільних округів;

подальша інформатизація та комп’ютеризація навчально-виховного процесу;

оновлення існуючої комп’ютерної техніки;

забезпечення функціонування у загальноосвітніх навчальних закладах мережі Інтернет із використанням високошвидкісних каналів;

використання інформаційно-комунікаційних Інтернет-технологій для створення єдиного освітнього інформаційного простору;

постійна актуалізація системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, підготовка вчителів та вихователів до роботи в умовах профільного навчання, інклюзивної освіти;

упровадження моніторингових досліджень, експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності навчально-виховного процесу;

підвищення результативності природничо-математичної освіти учнів;

посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді;

збільшення охоплення дітей позашкільною освітою, технічне оснащення районних позашкільних закладів;

розвиток фізкультурно-масової роботи;

сприяння забезпеченню соціальних гарантій педагогічних працівників;

звершення будівництва шкіл та ліквідацію аварійності приміщень навчальних закладів;

збільшення показника підвезення до шкіл учнів сільської місцевості, які проживають за межею пішохідної доступності.

 Забезпечення реалізації районних програм розвитку галузі

 Для виконання поставлених завдань в районі продовжується реалізація 13 районних програм розвитку освіти, Районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року;

Програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року;

Програми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах області на період до 2015 року;

         Програми розвитку дошкільної освіти області на 2011–2017 роки;

         Районної  програми роботи з обдарованою молоддю на 2011–2014 роки;

Програми “Шкільний автобус”.

На реалізацію Районної програми роботи з обдарованою молоддю на 2011-2014 роки з районного бюджету у 2012 році використано 26 631,00 грн. та 23 635 грн. на даний час 2013 року.  –  на виплату відповідних премій обдарованій молоді та педагогічним працівникам, які підготували призерів інтелектуальних змагань обласного та державного  рівнів.

Одним з основних завдань національної системи освіти є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості.

З метою пошуку шляхів удосконалення ефективності процесу навчання та виховання обдарованих учнів у районному методичному кабінеті та навчальних закладах району створено динамічний банк даних “Обдарованість’’, організована робота із здібними учнями,  проводиться діагностування учнів з метою виявлення їх інтересів, обдарувань. Вчителі впроваджують індивідуальні та диференційовані форми роботи, організовують активну розумову діяльність учнів, навчають їх самостійній пізнавальній діяльності, розвивають дослідницькі навички.

Важливим показником роботи з обдарованими дітьми є результативність участі учнів у предметних олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах, турнірах, змаганнях та фестивалях. Зокрема, у 2012-2013 н.р. учасниками обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стали 70 учнів. 34 з них здобули перемоги (~ 49%). Найбільшу кількість перемог здобули учні Здолбунівської гімназії – 9 перемог. Флагманами у підготовці переможців є наступні заклади:

Назва навчального закладу

Кількість переможців

Здолбунівська гімназія

9

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст. №6

8

Мізоцький НВК

5

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст. №3

4

Суємська ЗОШ І-ІІ ст.

2

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст.  №4

2

Здовбицька ЗОШ І-ІІІ ст.

2

Будеразька ЗОШ І-ІІІ ст.

1

Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст.

1

 У Всеукраїнському етапі олімпіад учні району здобули 1  перемогу.

Яскравою була і залишається така форма роботи з обдарованими дітьми, як робота в МАН, головним завданням якої є залучення інтелектуальної та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи. Із 102 школярів закладів району, що розпочали навчання у МАН, 55 завершили навчальний рік написанням робіт, пройшли контрольні випробовування та взяли участь у І етапі конкурсу захисту. Із 36 учнів, що були учасниками  ІІ етапу змагань – 24 учні здобули перемоги, що становить 67% від загальної кількості учасників.

         Рейтинг навчальних закладів за результатами ІІ етапу змагань є наступним:

Назва навчального закладу

Кількість переможців

Здолбунівська гімназія

5

Здовбицька ЗОШ І-ІІІ ст.

4

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст.  №3

3

Мізоцький НВК

3

Дерманський НВК

2

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст.  №6

3

Суємська ЗОШ І-ІІ ст.

1

Бущанська ЗОШ І-ІІІ ст.

1

Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст.

1

Здолбунівська ЗОШ  І-ІІІ ст.  №4

1

Важливе місце серед інших видів інтелектуальних змагань займають учнівські турніри, які проходять на обласному та всеукраїнському рівнях. Зокрема, у році, що минув, команди юних фізиків, географів, істориків, правознавцівпосіли призові місця, 2 учні району були у складі команди області фінального етапу турніру юних географів та посіли ІІ місце на Всеукраїнському етапі. Вагомі перемоги здобули учні нашого району у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», учасниками якого були 578 учнів району. Відмінний результат отримали – 73 учні; добрий – 251; сертифікат учасника – 254 учні.

42 учні стали учасниками Всеукраїнського фізичного конкурсу “Левеня’’. Сертифікати з відмінними результатом отримали 3 учні, з добрим результатом – 17, сертифікат учасника – 22 учні. Учень Мізоцького НВК став переможцем на ІІІ етапі конкурсу “Ман – юніор’’ у м. Запоріжжя (І місце). Учень Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Степанюк Олександр, переможець олімпіади з фізики та конкурсу – захисту НДР МАН, став учасником Женевської конференції (Швейцарія) юних фізиків.

Проводиться робота по виконанню  Програми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій   у навчальних закладах району на період до 2015 року, заходами якої передбачено вдосконалення комп’ютерної мережі Інтернет із комп’ютерних класів навчальних закладів та під’єднання в повному обсязі загальноосвітніх шкіл до мережі Інтернет, покращення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес.

Другий рік з районного бюджету фінансується районна цільова соціальна програма розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року. Щорічно на ї виконання витрачається до 2 млн грн. (утримання установ та проведення заходів)

Забезпечено постійне  фінансування районної  програми  “Шкільний автобус’’, а  це 213 тис. 152 грн. за 2012 рік,  на 2013 передбачено  342 тис.778 грн. Завдяки виконанню Державної програми цього року навчальні заклади району поповнились трьома новими автобусами.

 Дошкільна освіта

В районі функціонує 21 дошкільний заклад. 15 з них мають стаціонарне приміщення, 6 закладів працювало в режимі груп з короткотривалим перебуванням дітей в орендованих та пристосованих приміщеннях. Протягом 2012-2013 н.р. відділом освіти спільно з Білашівською сільською радою проведена робота щодо реорганізації Білашівського дошкільного навчального закладу “Дзвіночок’’ з групою короткотривалого перебування дітей в Білашівський навчально-виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад’’, що дозволить з нового навчального року збільшити кількість дітей в дошкільній групі та змінити режим перебування дітей до 9 годин. За ініціативи голови Білашівської с/р Зайшлого В.П. буде продовжена спільна робота по відновленню приміщення та відкриття другої групи дошкільного підрозділу НВК.

Рішенням сесії районної ради бюджет розвитку дошкільної освіти району був скерований на Здовбицьку сільську раду, для придбання приміщення під другий дошкільний навчальний заклад, адже питання забезпечення суспільним дошкільним вихованням в селі стоїть дуже гостро, його не може задовільнити наявний двогруповий дошкільний заклад з проектною потужністю на 34 місця при  наявності близько 500 дітей раннього та дошкільного віку. На даний час завершуються роботи по виготовленню проектно-кошторисної  документації на реконструкцію придбаного приміщення с. Здовбиця, частини приміщень Дерманського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І ступеня-гімназія’’ під дитячий садок, реконструкцію, будівництва дошкільного закладу в с. Новомильськ Копитківської сільської ради та дошкільного закладу в с. П’ятигори. Триває робота щодо відкриття третьої групи в дошкільному навчальному закладі “Сонечко’’ Глинської сільської ради.

У дошкільних навчальних закладах району охоплено суспільною дошкільною освітою 1648 дітей (46,4 %),  що на 0,4 % більше у порівнянні з 2011 роком. На 5 % збільшено охоплення дітей дошкільного віку всіма формами дошкільної освіти, що загалом становить 80 %, зокрема діти 5-річного віку – 100 %. Разом з тим, залишається актуальною проблема переповнення дошкільних закладів та черговості на влаштування в ДНЗ. На сьогодні потребують влаштування понад 400 дітей від 2 до 5 років, згідно з поданими батьками заявами.  Для максимального охоплення дітей суспільною дошкільною освітою використовувались можливості перебування дітей в короткотривалому режимі, в групах з повним режимом, працювали консультативні пункти. Результативно працюють групи з короткотривалим перебуванням дітей Будеразького дошкільного закладу “Сонечко’’ на базі Новомощаницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Ступнівського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – агротехнічний ліцей’’.

 В новому навчальному році відділ освіти продовжить роботу щодо розвитку мережі дошкільних закладів, проте це можливо лише об´єднавши зусилля з  органами місцевого самоврядування. Нагальною є робота щодо використання існуючих приміщень – це Івачківський дошкільний заклад (на його реконструкцію у 2012 році витрачено 48 тис. грн.), Спасівський дошкільний заклад.

Однак питання охоплення дітей дошкільною освітою залишається актуальним, черговість на влаштування в дошкільні заклади, зокрема м. Здолбунів, залишається. З урахуванням досвіду м. Рівне, де запроваджується електронна реєстрація дітей у дошкільні заклади, на часі створення такої реєстрації у районі, що  дасть можливість упорядкувати заяви і регулювати черговість. 

Упродовж  2012 року на дошкільну освіту було виділено 12 605 000 грн., з них 833 500 грн. – на розвиток, 11 771 500 грн. – на утримання дошкільних закладів, у порівнянні з 2011 роком відповідна цифра становила  9 601 600 грн., з них 821 600 грн. –  на розвиток дошкільної освіти.

З січня 2013 року на базі дошкільного навчального заклад № 5 “Усмішка’’ створено експериментальний майданчик регіональної лабораторії консалтингу дошкільної освіти при кафедрі педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) Рівненського державного гуманітарного університету на тему: “Інтеграція науки і практики – умова створення єдиного дошкільного освітнього простору’’ під науковим керівництвом кандидата педагогічних наук, професора Тамари Іллівни Поніманської.

Дошкільний навчальний заклад “Чебурашка’’ Здолбунівської міської ради (завідувач Пасько Людмила Миколаївна, вихователь-методист Василюк Світлана Іванівна) став лауреатом ІV Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти – 2013’’ та ХVІ Міжнародної виставки  навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні – 2013’’, що проходила в м. Києві в лютому 2013 року.

Забезпечення функціонування оптимальної мережі

загальноосвітніх навчальних закладів

У 2012–2013 навчальному році забезпечено функціонування 36  загальноосвітніх навчальних закладів, де навчалося 6112  учнів. У районі спостерігається зменшення спаду кількості школярів: на 61 учнів менше порівняно з попереднім навчальним роком, тоді як у минулому році – менше на 110. .

2012-2013 2011-2012 2010-2011 2009-2010 2008-2009
Всього учнів 6112 6173 6283 6490 6820

Разом з тим  динаміка народжуваності зростає

2012 2011 2010 2009 2008
народилось 757 738 681 701 608

Прийом учнів до 1 класу

2012-2013 2011-2012 2010-2011 2009-2010 2008-2009
Всього учнів 663 577 583 595 572

Функціонуюча мережа загальноосвітніх навчальних закладів району в основному задовольняє потреби жителів регіону. До того ж продовжується робота щодо реалізації оптимізаційних заходів, що дасть змогу підвищити якість навчально-виховного процесу, покращити доступ як дошкільнят, так і школярів, до якісної освіти.

 Проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень якості освіти

             Система зовнішнього незалежного оцінювання вже отримала своє визнання як система незалежного та об’єктивного оцінювання знань майбутніх абітурієнтів. Педагоги, учні, батьківська громадськість переконалися в тому, що зовнішнє незалежне оцінювання являє собою певний моніторинг знань учнів. Адже мова йде не тільки про тестування випускників, а й про відстеження, оцінку, аналіз знань випускників з предметів.

  Як і у минулі роки, у Здолбунівському районі була проведена значна   організаційна робота щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

          Важливим етапом підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання стало пробне тестування. У 2013 році на пробне тестування зареєструвалося 109 учнів. Особливо активними у пробному тестуванні були учні Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, Ступнівського та Мізоцького НВК.

Для проходження основної сесії ЗНО у 2013 році в районі зареєструвалося 297 одинадцятикласників (77 %), що є найменшим показником за всі роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Діяльність психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК)

У Здолбунівському районі на постійно діючій основі  функціонує  психолого-медико-педагогічна консультація. Усього в роботі консультації району задіяно 4 фахівці (завідувач та 3 консультанти). Кваліфікаційний рівень завідувача та консультантів відповідає вимогам Положення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) психолого-медико-педагогічні консультації.

У діяльності ПМПК домінувала переважно діагностична функція. Нині консультація урізноманітнила види допомоги дітям із порушеннями в розвитку та їхнім батькам, виконуючи роль інформаційно-консультативного і корекційного центру.

За 2012-13 навчальний рік  Здолбунівською ПМПК проведено 21 діагностичне засідання та 1 виїзне за місцем проживання хворих дітей.

 Протягом навчального року працівниками служби надано понад 220  консультацій та порад для осіб, які звернулися  із метою отримання відповідної допомоги. Фахівцями служби здійснено понад 150 індивідуально-корекційних занять із дітьми, завдяки чому істотно компенсувалася нерівномірність і недостатність корекційної допомоги дітям та професійної підтримки батьків у сільській місцевості, віддалених селах.

 Важливим напрямком роботи психолого-медико-педагогічної консультації є консультування батьків з питань корекційно-реабілітаційної допомоги дітям з порушеннями психофізичного розвитку та консультативно-педагогічної підтримки дітей.

В районі за аналітичними даними є 651 дитина з особливостями психофізичного розвитку:

– з порушеннями зору – 135 дітей;

– з порушеннями слуху – 22;

– з порушеннями опорно-рухового апарату – 138;

– з важкими порушеннями мовлення – 54;

– із затримкою психічного розвитку – 256;

– з розумовою відсталістю – 46.

 Позашкільна освіта

 Позашкілля сьогодні – це 4 комплексні та профільні позашкільні навчальні заклади, у тому числі –  дитячо-юнацька спортивна школа системи освіти. У гуртках і творчих об’єднаннях указаних закладів займається майже 1800 дітей та учнівської молоді: Здолбунівський районний центр творчості дітей та юнацтва – 709 дітей у 49 гуртках;  районна станція юних техніків – 503 дитини у 45 гуртках; Мізоцький будинок школярів та молоді – 228 дітей у 18 гуртках та  дитячо-юнацька спортивна школа – 314/20.

Збільшено показник охоплення позашкільною освітою у позашкільних навчальних закладах із 24 відсотків у 2005 році до 30 відсотків – у 2013.

        Педагоги позашкільники навчальних закладів підготували команди району та взяли участь у 18 заходах науково-технічного напрямку.

Команди району зайняли:

– І місце у змаганнях з трасового моделювання; змаганнях із спортивної радіопеленгації; змаганнях радіозв’язку на коротких хвилях;

– ІІ місце в обласній виставці з початкового технічного моделювання;

– ІІІ місце в обласній виставці з оригамі  “Паперовий світ’’, з технічного моделювання “Наш пошук і творчість тобі Україно!’’, в обласних змаганнях фотолюбителів.

        Гарних результатів досягнуто у виставках, еколого-натуралістичного напряму: “Новорічний сувенір’’, “Новорічна композиція’’, “Воскресни, писанко!’’, “Знай, люби свій край’’. Хороші здобутки у цьому році є у художньо-естетичному напрямі:

–         ІІ місце в обласному конкурсі хореографічних колективів “Веселі закаблуки’’;

–         ІІ місце в обласному конкурсі “Вифлиємська зірка’’.

        Високих результатів у роботі досягли такі педагоги позашкільних навчальних закладів – Надаховський М.О., Орлюк К.М. (Здолбунівська районна станція юних техніків);

Стельмащук В.І., Дацюк М.А., Буздиган Н.М., Крикончук Н.А. (Здолбунівський районний центр творчості дітей та юнацтва);

Венгерський В. Л., Мистінчук Н.С. (Мізоцький  будинок школярів  та молоді).

Упродовж останніх років  активізувалась музейна пошукова діяльність.  Станом на 1 вересня 2013 року зареєстровано  8 музеїв. З них почесні звання присвоєно 6  музеям: 1 – звання “Народний”; 5 – звання “Зразковий”.

Загалом в районі почесне звання “Зразковий” присвоєно 7 художнім колективам  позашкільних навчальних закладів:

Здолбунівського районного центру дітей та молоді:

–         студії естрадного співу “Юність’’;

–         театру-студії “Не плач’’;

–         студії образотворчого мистецтва “Палітра’’( у липні цього року);

–         ансамблю “Пролісок’’;

–         ансамблю народного танцю “Барвінок’’;

–         ансамблю бального танцю “Ритм’’;

Мізоцького будинку дітей та молоді:

–         ансамблю народного танцю “Надія’’.

 Кадрове забезпечення

   Говорячи про будь-які зміни в освіті, необхідно замислитися над тим, хто їх реалізовуватиме, іншими словами: дати відповідь на питання: хто навчає?

Упродовж  2012-2013 навчального року всі  навчальні заклади району були забезпечені педагогічними кадрами. Робота з педагогічними кадрами закладів освіти району проводилась відповідно до законодавства України,  була спрямована на підбір та поліпшення якісного складу педагогічних та керівних працівників закладів освіти району, підвищення їх ділової кваліфікації, професійного рівня, що сприяло модернізації системи освіти району в  цілому. Усього кількість педагогічних працівників району становила 1097, що на 9 чоловік менше, ніж у попередньому навчальному році.

Кількість працюючих педагогів упродовж п’яти років залишається практично незмінною, що свідчить про:

стабільність кадрового потенціалу у галузі освіти району;

ефективність заходів, вжитих керівниками закладів освіти щодо збереження кадрового потенціалу в умовах значного скорочення мережі класів цього періоду.

Упродовж трьох років стабільним залишається освітній рівень педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району. 97 % учителів загальноосвітніх навчальних закладів мають вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста, магістра. Цей показник значно вищий, ніж в цілому по області 92%.  Здолбунівський район входить у число 11 регіонів області, у яких відсутні вчителі із загальною середньою освітою.

Позитивні тенденції мають місце у структурі педагогічних працівників закладів освіти за кваліфікаційними категоріями. З урахуванням результатів атестації 2013 року більше половини (56 %) педагогічних працівників мають вищу кваліфікаційну категорію. Упродовж останніх трьох років частка педагогічних працівників з вищою кваліфікаційною категорією зросла з 44 % у 2010 році до 56 % у 2013 році.

У загальноосвітніх навчальних закладах району працює 844 учителів.  Серед них один має почесне звання “Заслужений учитель України’’, 43 – педагогічне звання “учитель-методист’’, 165 – “старший учитель’’, 463 – мають кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії’’.

За високий професіоналізм та результати у роботі грамотами та подяками відділу освіти за минулий навчальний рік нагороджено понад 40 педагогічних працівників, премії і стипендії голови обласної державної адміністрації отримали 3 педагоги (Лаба Н.Г, Кузьмицький О., Самчук О.А.), премії голови районної адміністрації та районної ради : – 3 учителі, як кращі за результатами роботи, голови районної державної адміністрації – 5 , як переможці районного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року’’.

 

Забезпечення підвезення до шкіл учнів сільської місцевості, які проживають за межею пішохідної доступності

 На виконання Державної цільової соціальної програми “Шкільний автобус”, регіональних програм, із метою забезпечення регулярного підвезення учнів, дітей дошкільного віку і педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, які проживають у сільській місцевості за межею пішохідної доступності, до місць навчання, роботи і додому вжито відповідних  заходів.

 Забезпечено постійне  фінансування програми  “Шкільний автобус’’, а  це 213 тис. 152 грн. за 2012 рік,  на 2013 передбачено  342 778 грн.

Відділом освіти райдержадміністрації проведено моніторинг щодо забезпечення зберігання шкільних автобусів, їх щозмінного технічного огляду та передрейсового медичного огляду водіїв.

За оперативною інформацією навчальних закладів загальна кількість учнів та дітей, які проживають на відстані більше 3 км від навчально-виховних закладів і потребують підвезення, становить 1111 учнів та 224 вчителі.

Районний парк  шкільних автобусів нараховував у 2012-2013 навчальному році  9 автобусів.  4 автобусів були придбані за кошти місцевого бюджету, 5 – за кошти державного бюджету: у  Дерманський навчально-виховний комплекс  “загальноосвітня школа І ступеня- гімназія’’ (2004 рік), у  Ступнівський  навчально – виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів–агроліцей” (2009), Будеразьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів (2011), Гільчанську загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Мізоцький навчально – виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів–ліцей” (2012). Наразі за кошти державного бюджету надійшли нові автобуси, які розприділенні у Спасівську, Копитківську та Глинську загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів. До 1 вересня чекаємо автобус у Здовбицьку загальнооосвітню І-ІІІ ступенів. Буде здійснено передачу транспортного закладу із Копитківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у Білашівський НВК.

Розширення шкільного автопарку дасть можливість забезпечити підвіз до навчального закладу і додому 66 % учнів, у порівнянні 49 з минулим навчальним роком.

У зв’язку з розширенням мережі і кількості шкільних автобусів у навчальних закладах області зростає необхідність підвищеної уваги до їх безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Упродовж 2012 року відділом освіти райдержадміністрації в ході комплексних та тематичних перевірок здійснювався контроль за зберіганням, передрейсовим технічним та медичним оглядами.

Установлено, що 33,3 % шкільних автобусів зберігаються в гаражах навчальних закладів та підприємств, із якими укладені угоди, решта – на територіях навчальних закладів.

Передрейсовий технічний контроль проводиться відповідними фахівцями навчальних закладів та підприємств, із якими укладені відповідні договори. Передрейсовий контроль стану здоров’я водіїв проводять медичні працівники навчальних закладів, лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів  та підприємств, із якими укладені договори.

 Фінанси

На утримання установ та закладів освіти по кошторису видатків загального фонду на 2012 рік заплановано з урахуванням змін 57961169, 00 грн. Надійшло коштів за звітній період 57747583,07 грн., що складає 99,6 %. Фактичні видатки становлять 57836701,77 грн., по спеціальному фонду – 2056378, 26 грн. Касові видатки минулого року по заробітній платі склали 37068699,69 грн.

Будівництво, капітальні ремонти, енергозберігаючі технології, підготовка до початку опалювального сезону, закріплення землі за навчальними закладами

Матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів району максимально забезпечує  умови навчально-виховного процесу.

На стадії незавершеного будівництва ще залишається 2 школи (із 12 у області). Це Миротинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3.

Окремі приміщення 5 загальноосвітніх шкіл району знаходяться у аварійному стані та потребують капітального ремонту.

У всіх навчальних закладах району проведено поточний ремонт, у 3 ЗОШ – капітальний ремонт спортивних залів ( Здолбунівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №4, Уїздецька та Здовбицька загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів), забезпечується облаштування теплих туалетів у 9 загальноосвітніх закладах.

    Із метою ефективного використання енергоресурсів, відповідно до програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2012 рік виконано роботи по будівництву котельні на твердому паливі та заміну мереж опалення Дерманського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І ступеня-гімназія’’, вартість якої  відповідно до  проектно-кошторисної документації становить 1533.625 тис. грн., у 2012 році роботи виконано на суму 1065673,78 грн. та проведено реконструкцію системи опалення в Ступнівському навчально-виховному комплексі “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-агроліцей’’. Сума за проектно-кошторисною документацією склала 991 тис.405 грн., а в 2012 році виділено 500 тис. грн.  Значна робота проведена по реконструкції топкової на газовому паливі Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 за сприяння обласного Благодійного фонду “Любіть Україну’’: замінено два котли, проведено налагоджувальні роботи на загальну суму 62 тис. грн. Проведено  опорядження у даному закладі  фасаду двох приміщень.

На даний час проводяться роботи по заміні системи опалення та будівництві топкової на твердому паливі у Бущанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, що планується завершити до початку опалювального сезону.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію та завершується капітальний ремонт фасаду Дерманського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І ступеня – гімназія’’ .

         Проте, в освітянській галузі є ряд невирішених питань, що потребують негайного виконання. Потребує капітального ремонту  котельня Маломощаницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та облаштування нових котелень у Бущанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів і Суємській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів.

Станом на 1 серпня 2013 року виготовлено державні акти права власності на земельні ділянки у 19 навчальних закладах району (на стадії виготовлення 2 акти).

Одним із важливих напрямків роботи навчальних закладів є  підготовка їх до роботи в осінньо-зимовий період, а також забезпечення установ освіти твердим паливом. Розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджено ліміти на споживання теплової, електричної енергії, природного газу, води та інших видів паливо-енергетичних ресурсів. Згідно з кошторисними призначеннями проводиться закупівля твердого палива за результатами проведених тендерів.

Потреба на 2013 рік складає: вугілля – 34 т, торф – 9.8 т. , дрова – 237.1 куб. До початку опалювального сезону всі заклади будуть забезпечені твердим паливом згідно з графіком поставки  у повному обсязі.

 Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи на 2013-2014 навчальний рік відділ освіти визначає:

реалізацію завдань, визначених Указом Президента України від 25 червня 2013 року № 344/2013 “ Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року ”;

оновлення змісту освіти на основі національних традицій, світового досвіду та принципів сталого розвитку;

створення ефективної системи національного виховання, забезпечення фізичного, морального, культурного і духовного  розвитку дитини;

формування соціально зрілої, національно свідомої творчої особистості, громадянина України;

подальший розвиток здоров’язберігаючого середовища;

забезпечення сприятливого психологічного мікроклімату в учнівських та педагогічних колективах;

забезпечення  системного підвищення якості освіти на інноваційній основі;

забезпечення реалізації районних програм розвитку галузі;

виховання і розвиток дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (державний стандарт) та програм розвитку дитини “Я у Світі”, “Впевнений старт”;

розширення мережі груп та закладів дошкільної освіти;

забезпечення впровадження нового Державного стандарту початкової та базової загальної середньої освіти;

забезпечення функціонування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів;

подальше впровадження системи профільного навчання;

створення умов для охоплення учнів загальноосвітніх навчальних закладів професійним навчанням;

удосконалення структури та ефективності роботи шкільних округів, поширення досвіду пілотних районів;

створення умов для впровадження викладання англійської мови з 1 класу та основ інформатики з 2 класу, починаючи з вересня 2013 року;

підготовку до запровадження нових державних стандартів та навчальних програм загальної середньої освіти;

створення умов для якісного доступу до використання інформаційно-комунікаційних Інтернет-технологій, особливо у сільській місцевості;

поширення на всіх учасників навчально-виховного процесу використання інформаційно-навчально-комунікаційного ВЕБ-порталу “Освіта Рівненщини” www.rivneosvita.org.ua як основи створення єдиного освітнього інформаційного простору;

продовження створення мультимедійного навчального контенту;

створення умов для реалізації інклюзивної освіти;

проведення моніторингових досліджень, експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності навчально-виховного процесу;

підвищення результативності природничо-математичної освіти учнів;

посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді через активну реалізацію районної програми національного виховання учнівської молоді на період 2008–2020 років;

збільшення охоплення дітей позашкільною освітою, покращення умов навчання;

покращення спортивної бази закладів освіти;

збільшення кількості дітей, залучених до занять фізичною культурою та спортом;

забезпечення обладнанням закладів для дітей з особливими потребами з метою покращення корекційної освіти;

подальше забезпечення навчальних закладів технічними засобами навчання;

подальше покращення системи стимулювання обдарованої учнівської  молоді;

сприяння розвитку учнівського самоврядування;

сприяння забезпеченню соціальних гарантій педагогічних працівників;

будівництво нових шкіл та ліквідацію аварійності приміщень навчальних закладів;

збільшення показника підвезення до шкіл учнів сільської місцевості, які проживають за межею пішохідної доступності.

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети