Чим опалювати вигідніше?

В останні роки в Україні стало модно переводити всі газові котельні (школи, лікарні, приватні будинки) на тверде паливо – переважно дрова. Як на мене, то на сьогодні це вже переросло в неконтрольовану епідемію, тому, що масовий перехід на цей вид палива призвів до такої ж масової вирізки лісів.
І якщо в минулі роки дрова в навколишніх лісах можна було вивезти (купити, заробити, вкрасти) без особливих проблем, то вже наприкінці минулого сезону виникли певні проблеми, а вже на початку цього сезону – вияснилося що дров в місцевих лісах просто НЕМАЄ. І якщо керівники місцевих лісгоспів обіцяють в цьому році ще забезпечити дровами школи і лікарні, то на наступний рік кажуть що вигідніше ліс рубати на дрова та продавати за кордон. А що зробиш – ринок.
Тому на вихідних було трохи часу, і я задався ціллю порахувати, чим же на даний момент найвигідніше опалювати приміщення. Перерив купу сайтів, проаналізував і узагальнив для наочності в табличках.

Наведені дані досить умовні, тому що бралися середні показники, адже різні види палива мають широкий діапазон характеристик, але для себе я зробив висновки:
1. Однозначно, що при такій ціні на газ яка є зараз (і можливо буде зростати і далі) опалення газом в минулому
2. Те що котельні переводяться на тверде паливо – то добре, те що вони початково орієнтувалися на дрова – погано
3. Найдешевшим та найнадійнішим джерелом тепла в найближчі роки буде вугілля. Причому найоптимальніший варіант – це вугілля середнього класу( газово-жирне сортове) місцевого видобування – з Львівсько- Волинського родовища.
4. Бюджетні установи та населення як і тридцять років тому мусять переорієнтовуватися на вугілля.

Ну і насамкінець ссилочки на деякі сайти, які підтверджують мої висновки:

energosberezhenie.com/articl…/rozrahunok_vytrat_na_opalennya
https://104.ua/…/chim-vigidnishe-opaljuvati-zhitlo-rozrahun…

Кого цікавить тема – запрошую до обговорення.

Олег ПанасюкВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети