Чи запрацює на Рівненщині “Відкритий бюджет”?

21 січня 2016 року в Рівному, в приміщенні прес-центру газети “Сім днів”, відбулося обговорення питань забезпечення прозорості та публічності місцевих бюджетів у рамках презентації платформи “Відкритий бюджет”.

Захід відбувся за ініціативи Михайла Корилкевича, голови Громадської експертної ради, та Сергія Паладійчука, голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів і управління комунальною власністю Рівнеради.
відкритий бюджет
Відкриваючи захід, Михайло Корилкевич підкреслив, що забезпечення відкритості місцевих бюджетів є одним з пріоритетних напрямів розвитку місцевих громад, це є одним з елементів підвищення якості управління в системі місцевого самоврядування. Сергій Паладійчук проінформував присутніх про основні принципи роботи комісії з питань бюджету Рівнеради та плани щодо вдосконалення бюджетного процесу в місті.

відкритий бюджет2Портал “Відкритий бюджет” презентував експерт відділу бюджетної політики Центру політичних студій та аналітики Сергій Карелін. Він розповів присутнім на заході представникам громадських ініціатив, депутатам місцевих рад, адміністрацій і журналістам про те, що чимало міст Європи і США вже давно живуть з публічними online-бюджетами. В них процедура оприлюднення надходжень і видатків місцевої казни прижилася і успішно функціонує вже багато років. У ході презентації Сергій Карелін розповів про методику роботи з платформою “Відкритий бюджет”. Зареєструвавшись на сайті openbudget.in.ua та пройшовши процес ідентифікації особистості, уповноважена особа міської ради щомісяця може завантажувати оперативну інформацію про хід виконання міського бюджету. Програмне забезпечення дозволить представити цю інформацію у формі інфографіки. Кожен бажаючий зможе проаналізувати виконання планів щодо надходжень та видатків бюджету, проаналізувати структуру бюджету та порівняти бюджет свого міста з бюджетами інших міст України.

відкритий бюджет3

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети