. Чи всі заклади культури Здолбунівщини ефективні? | Здолбунів City

Чи всі заклади культури Здолбунівщини ефективні?

ugodaНу що ж, по освіті району всі охочі змогли ознайомитися з основними цифрами, а на їх основі більш-менш вималювалися основні завдання в цій галузі на 2015 рік. Переходимо до культури. Тут цифр буде значно менше, більше лірики. Прошу всіх, особливо жителів сіл, ознайомитися зі звітами про роботу закладів культури Здолбунівщини за 2014 рік. Я вже ознайомився. По тих закладах, з роботою яких більш-менш знайомий, вже роблю висновок, що значна частина з написаного насправді не проводилася. Звичайно, є села, де декілька народних колективів, а на заходах повна зала людей.звіт культура

Але є й такі села та клуби, де вже роками не було жодного заходу. Проте там працюють люди та отримують зарплату. Раз заговорив про гроші, подаю видатки на утримання палаців, БК та клубів Здолбунівщини у 2014 році. А ви співставте затрачені суми та якість послуги, яку отримуєте. Сам не роблю жодних висновків, чекаю їх від вас!

Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської РДА

витрати культура

ВСІ ЗВІТИ текстові можна переглянути і закачати тут:

Білашів

Буща

Гільча 1

Глинськ

Дермань 1

Дермань 2

Залібівка

Здовбиця 2

Здовбиця

Здолбунів

Зелений Дуб

Івачків

Копитків

Лідаво

Миротин

Мізоч

Мости

Нова Мощаниця

Новомильськ

Новосілки

Озерко

Орестів

Півче

Пятигори

Стара Мощаниця

Стеблівка

Ступно

Уїздці

Урвенна

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Vitaly Hritsyn

  Хм… Богдашів, Урвенна, Миротин та, особливо, Копитків… Що це???

  Цікаво було б почути зрозумілою мовою…

  • Здолбунівсіті

   У приєднаних файлах звіти керівників закладів культури. Бере житель села відкриває цей звіті і читає. проведено було 1,2,3 сидить і згадує-було проведено чи ні. Потім дивиться на табличку із цифрами-скільки витрачено коштів на його будинок культури. Порівнює із тієї кількістю і якістю заходів що у ньому були проведені і з таким селянином вже легше розмовляти на тему Як краще використати кошти і для чого потрібна децентралізація та укрупнення громад.

   • Віталій Поліщук

    Інформація дуже загальна і важко аналізувати, так що хочеться уточнення. Приведені у звіті суми – це витрати на заробітну плату чи на проведення заходів і утримання клубів. Якщо на зарплату, то це копійки, хотілося б побачити штатний розпис з окладами. Якщо на заходи і утримання клубів – необхідно глибше аналізувати. Проїжджаючи біля деяких клубів взагалі важко зрозуміти як туди можна затягнути людей. А такі клуби “гіганти” як у Спасові і Уїздцях (те що бачив) реально зимою опалювати?
    Я розумію, що у нас багато робиться на “бумазі”, але можливо індивідуально підходити до питання. Піти зимою на захід у БКЦ і Спасові, Уїздцях велика різниця.

   • locke

    Мені здається всі звіти потребують єдиної стандартизації
    (наприклад ексель файлом) де у визначені колонки типу клуб, колективи, проведені заходи, витрачені кошти, інше вписувати необхідну інформацію
    те що деякі звіти взагалі на аркушах в клітинку – так є бібіліотеки, школи, в яких то все можна зробити
    та ж словесна феєрія, як наприклад у здолбунівському звіті – ні до чого

    • Здолбунівсіті

     Правильно! Але щоб ВСІ зрозуміли як є і куди нам ще йти – ця інформація корисна в т.ч і візуально.

 • INNA

  Моя думка особисто така: потрібно люстрацію проводити керівників сіл. Те що я прочитала у звіті про культурно-масову роботу в одному їз сіл, то це суцільна БРЕХНЯ, сама у цьому переконалася. Потрібно гнати цих брехунів в шию, як виражається Ляшко “мохом поросли” на цих посадах і відмивають гроші, інакше назвати не можна. Але не потрібно закривати будинки культури, адже люди хочуть ходити на масові заходи, їх просто тупо цього позбавляють отакі паразити, які пишуть всяку нісенітницю звітах, адже папір витримає все. Кілька раз бачила що висіли оголошення про той чи інший захід, але в останній момент його відміняють мотивуючи це: “ВІЙНА У КРАЇНІ”, яка почалася тільки вчора і організатори про неї не знали.

  • Здолбунівсіті

   Сільські голови – обрані громадою представники місцевого самоврядування. Народ в Україні -найвища влада, отже обрала кого хотіла. Люструвати ОБРАНИХ народом неможливо. Це плата чи розплата за свій вибір.

   • INNA

    Згодна з Вами, але є такі посади як завідуючий будинком культури села. Якщо сільських голів обирають на певний термін, то зав. клубом роками сидять на місцях і працюють по схемі. Можливо сільські голови і самі не знають чи відбувся той чи інший захід, є у плані значить і відбувся. Для цього потрібен громадський контроль.

 • Valera

  Хотілося б побачити ще звіт БК с. Гільча Друга

 • Гость

  Що таке оці звіти? Написати можна все що завгодно! Ви в людей запитайте були ці заходи проведені чи ні. Населення села – найкращий контроль!

 • Rina

  Чому не має звіту с.Залісся?
  Була минулого року там на святі Святого Миколая…
  Це був просто жах!!! Холод…діти нашупкані,нероздягнені, вітер по залі гуляє, дах дирявий, з нього видно небо!!!!
  Попала ніби в ад!!!

 • Rina

  Взагалі цифри по школах і по клубах вражають!!! Мені здається,що гроші 100% осідали в кишенях влади. Більшість будинків культури в аварійному стані. Так хочеться звернутися до економіста відділу освіти,щоб розписав доступно ,на що йдуть ті десятки тисяч в місяць на одного учня?!? Адже є в районі такі школи, де не має водопроводу, ні туалету, палять грубку, електрику не вмикаєть, бо горить!!!!, підручниками діти не забезпечені .…

 • Руслан

  Шановний пане голово ЗРДА! Перш ніж виставляти звіти клубів та Будинків культури, освіти, коментувати їхню роботу та робити певні висновки, потрібно, мабуть, спершу проїхатися районом, зустрітися та познайомитися з працівниками однієї чи іншої сфери, але не у Здолбунові, а окремо у кожному закладі (далеко не тепленькому). Хіба можна з висоти “пташиного польоту” щось вирішувати. Як можна не бачачи більшості закладів ззовні, а тим паче всередині робити висновки про роботу та швиденько давати “чергові рекомендації” для голів сільських рад скорочувати, закривати або переводити працівників лише на якусь частину заробітної плати. Гляньте в очі тим, кого зібрались знищити. Ви спочатку дізнайтесь чи всі працівники культури їздять щочетверга на хор, чи всіх бачили на районній і не тільки сцені і т.д. Чи всі працівники культури в однакових умовах: чи є тепло, чи всі отримують індексації, оздоровчі тощо. Раджу дізнатися, буде цікаво. І хотілося б дізнатися чим саме допомогли голови РДА установам культури, освіти, хоча б за останні 5 років. Чи була придбана апаратура, пошиті сценічні костюми і т.д. Твердо переконаний, що культура виживає завдяки спонсорам, а освіта – спонсорам та батькам. А ви як гадаєте? Радив би спочатку щось Вам самому зробити, а тоді вимагати від інших.

  • Сергій Кондрачук

   Дякую Вам за коментар. Насамперед зазначу, що в матеріалі говориться «сам не роблю жодних висновків, чекаю їх від вас!», а тому коли Ви пишете про мої «певні висновки», то це, так би мовити, не відповідає дійсності. Бо жодних висновків я не роблю. Принаймні, поки-що. Ключовою фразою в Вашому коментарі вважаю фразу «Твердо переконаний, що культура виживає завдяки спонсорам, а освіта – спонсорам та батькам». Я погоджуюсь на всі 100%. А тепер давайте запитаємо себе, чому освіта (зокрема ремонти як класів, так і школи) лягли на плечі батьків. На освіту щороку виділяється певна сума коштів. Ще років 10 тому на зарплату освітянам та енергоносії йшло відсотків 70 цієї суми, на решту 30 % можна було й пару банок фарби купити. Тепер ФОП + енергоносії – це 98 %. Решта 2% – це харчування, пальне… Чому така ситуація виникла? Бо кількість дітей скорочується, а штати закладів освіти – ні. Ця ситуація виникла не сьогодні, вона формувалася роками. Що робити? Скорочувати педагогів? Звичайно, ні. Ми ж соціальна держава. Навпаки, як варіант, можна зовсім перестати по школах платити енергоносії, а на зекономлені
   кошти працевлаштувати на Здолбунівщині всіх цьогорічних випускників РДГУ. Це ж наші діти. І вони без роботи. Їм треба дати хоч по пару годин, щоб «зачепилися» у школах, а там якось буде. А ремонти і енергоносії можуть надалі оплачувати батьки. Як і все інше.
   По клубах. Держава взяла курс на децентралізацію і запропонувала громадам добровільно об’єднатися. А щоб прискорити цей процес, нічого кращого придумано не було, як позбавити сільські ради фінансування. А тому у нас десь по половині сільрад зарплати вистачає приблизно по травень. Оскільки дошкільна освіта та культура зараз саме на сільських радах, то й ситуаціє є, самі розумієте, якою.
   Ще раз дякую Вам за коментар і хочу поставити Вам питання: як Ви вважаєте, чи доцільно сьогодні підняти податок з доходу фізичних осіб p 15, скажімо, до 60%? Це вирішило б багато проблем з фінансуванням бюджетних установ. Можна було б по клубах ще по декілька ставок ввести. А ще можна збільшити робочий день для окремих професій, скажімо, до 10 годин. Бо народ лінивий став. Той простий роботяга в цеху працює лише 8 годин, через що не вистачає на пенсію пенсіонеру, пільгу пільговику, субсидію малозабезпеченому, зарплату чиновнику, зав клубу, вчителю, лікарю…

   • Руслан

    Категорично не погоджусь з тим, що за все мають платити батьки. Вони й так за все платять: ремонти в класах роблять, вставляють вікна, двері та багато іншого. А тут ще й за енергоносії платити? Як можуть батьки все витягнути на собі, особливо тоді, коли у сім’і декілька діток: плата за садочок, школу, університет, комунальні платежі, харчування (яке за таких зарплат не назвеш повноцінним), допомога нашим захисникам в АТО? І це все при хорошому здоров’ї!!! Бо якщо захворіти, то окрім ліків, як відомо в лікарню треба купити і мило, і порошок, і пакети для сміття, і антисептики і ще багато дечого, а окрім того усміхнена сестричка підійде до вас з проханням внести благодійні внески. А коли викликаєш швидку у сільську місцевість, то часто у відповідь звучить відмова, мотивують це тим, що у тому чи іншому селі є свій ФАП. Або на швидку, яка приїде з райцентру потрібно хворому дати або гроші на пальне, або саме пальне. Звичайно, що грошей на пальне водії собі у кишеню не кладуть, але хворому не дуже приємно заїжджати “швидкою” на заправку. І це не жарт! Це реаліїї нашого сьогодення! То як бути батькам? Особливо тим батькам, яких сьогодні викликають у сільради і повідомляють про скорочення. І хто повідомляє? Ті, хто у важкі часи для країни, у період неоголошеної війни умудряються в кінці фінансового року зробити собі немаленькі премії? То чому ж одним має бути добре, а інші мають ледь кінці з кінцями зводити? І при цьому всьому ми ще не згадували про одяг, взуття для дітей та дорослих, не говорячи про бодай якісь дитячі розваги. Як жити?
    Шановний голово! Вірю у вас як у мудрого, виваженого керівника, який не буде вестись на плітки, а керуватиметься фактами. Який буде не закривати установи і скорочувати працівників, а відстоювати кожну людину, кожного працівника і, не зважаючи ні на що буде вишуковувати кошти для нашого району. Я вважаю недопустимим закриття шкіл, садочків, закладів культури, медицини та інших установ. Невже за це боролись і поклали своє життя наші Герої? Сергію, не рубайте з плеча, задумайтесь! Слава Україні!!!

   • Rina

    Пане Сергію, Ви пишете про те, що кількість робочих місць штучно збільшувалася по школах!! Але ж їх збільшував відділ освіти.

 • Гость

  Повністю згоден з Русланом, що потрібно вберегти, а не закривати, але ж є такі клуби, в яких уже більше 10 років нічого не проводиться. Наприклад, у с.Зелений Дуб. Для чого і для кого він там???

 • Іван Гнатюк

  Питання змін у сфері освіти та культури є актуальними і наболілими, але підхід повинен бути комплексним і виваженим.

 • Іван Гнатюк

  Постійно проглядаю публікації в Здолбунів-сіті і бачу одну велику проблему – мало коментарів фахівців, які працюють у сфері освіти і культури (або вони приховані за “чужими іменами”). Тому вирішив зареєструватися під своїм іменем, щоб мати змогу донести бачення існуючих проблем з власного досвіду роботи.

  • Здолбунівсіті

   Браво! Іван Гурійович – це чесно і компетентно, вітаємо і запрошуємо до дискусії. Саме так, професійної, конструктивної дискусії, якої бракує!

 • Катя

  Багато звітів – суцільна брехня, до того ж відверта. Я це з абсолютною точністю підтверджую, а не лише висловлюю припущення, тому що з особистого досвіду знаю, що “діяльність гуртків аматорів…” – це лише гарні слова для звіту, а так зване проведення різних заходів – це лише відверте глузування з керівників району, які у це вірять. Але якщо керівникам так буде зручно – то їм вирішувати.

  P.S. Ці слова стосуються діяльності не усіх будинків культури.

 • Vira

  Читаю окремі коментарі на захист освіти й культури та не можу зрозуміти: відколи і де ще в якій країні ці заклади утворюються не для учнів чи людей, які прагнуть культурно відпочити, а для вчителів, бібліотекарів, зав. клубами? То що ж метою функціонування цих закладів є трудовлаштування спеціалістів відповідних фахів, а не навчання дітей та залучення до естетичного виховання громадян, передусім молоді та юнацтва? Чомусь на першому місці не школа для учнів, а учні як доповнення до школи та можливість мати роботу вчителю. Де ж тих дітей по малюсіньких селах набрати для такої кількості виучених, і «на платному» і «на безплатному», вчителів? Хіба зараз проблема закінчити «пед» як для відмінника, так і для «неатестованого»? А ще з сільської школи, де в класі від двох до п’яти учнів, і до війська не беруть, а там чиясь дочка, племінниця, і т.д. Чи у сільському клубі – хатці, мало не без вікон і дверей, ще й зі стелі сиплеться, можна прищепити естетичні смаки, отримати художню насолоду, доторкнутись до мистецтва? Це вже не культура, а радше навпаки. Скажете усі таланти проростали з землі і з Богом забутих сіл. Так, але ми живемо не у 19 і навіть не в 20-му ст., а у 21-му. Тому й діти з маленьких сіл мають бачити щось інше, ніж їх прабабусі, і виховуватись мають на смаках, а не щодня споглядати несмак. У коментарі Сергія Кондрачука є раціональне зерно, уваги варте, зміни потрібні.

  • Здолбунівсіті

   Не в бровь, а в глаз! Верх ногами уявлення про освіту і культуру – робочі місця, аби зарплата була, на щось же жити потрібно….А якість послуг, вимоги до освіти, сучасність освіти, багатоплановість культури не згадується. Замість популяризації і підсилення найкращого – усереднення посередньості. Не мотивація за досягнення, а всім потроху. Звісно – це лише одна із сторін цих галузей, але ХТО в центрі всього? Учень і батьки, а не комунальний будинок і возня навколо нього.

  • Оля Мережко

   Погоджуюсь Усе так Проте і врахувати потрібно чимало Перш ніж щось закрити- побудуйте чи реставруйте нове Перш ніж створювати осередки чи то БК чи то ЗОШ – організуйте роботу цих осередків (систематичний підвіз, розчистку доріг зимою, опалення) і т. д. Зрештою жоден працівник освіти чи культури не повинен бути викинутим “на смітник” Має бути альтернатива неголослівна і не на перспективу а реальна Бо ще моя бабця казали: перш ніж руйнувати – побудуй

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама